logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2011 dla rozwiązań firmy Kodak

   03.06.2011, przeczytano 4506 razy
ilustracjastrzałka

Kodak zakończył swój udział w targach Poligrafia zdobywając dwie nagrody główne w konkursie o Złoty Medal. Firma została nagrodzona za cyfrowy system produkcji fleksograficznych form drukowych Kodak Flexcel NX oraz głowice drukujące w technologii atramentowej Kodak Stream - Kodak Prosper S.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-zlote-medale-targow-poligrafia-2011-dla-rozwiazan-firmy-kodak,12637,artykul.html

W konkursie o Złote Medale targów Poligrafia wyróżniane są rozwiązania oferujące nowoczesną konstrukcję, innowacyjność, funkcjonalność i jakość. Te właśnie cechy grono ekspertów tworzących jury konkursowe miało dostrzec i wyróżnić w systemach Kodak Flexcel NX i Kodak Prosper S5.

System Flexcel NX to kompletne rozwiązanie do cyfrowego przygotowywania form drukowych, umożliwiające użytkownikom o wiele szersze niż dotychczas zastosowanie techniki druku fleksograficznego. Pozwalać ma on klientom na rozwój prowadzonej działalności poprzez oferowanie zróżnicowanej jakości druku, zapewniać redukcję kosztów dzięki zwiększeniu wydajności produkcyjnej, a także wspiera ich działania ekologiczne poprzez redukcję strat materiałowych. Reasumując, system Flexcel NX pozwala użytkownikom na realizację szerszej gamy zadań w oparciu o druk fleksograficzny.

Z kolei należące do rodziny Kodak Prosper S-Series systemy Prosper S5 rozszerzać mają możliwości zwojowego druku offsetowego dzięki możliwości wdrukowywania zmiennych danych w trybie inline lub offline, czyli de facto personalizacji druków wykorzystywanych w korespondencji bezpośredniej. Rozwiązanie to oferować ma najwyższą jakość uzyskiwaną w hybrydowej linii druku cyfrowego, a osiągane prędkości dorównywać wydajności offsetowych maszyn zwojowych i dostosowanych do nich urządzeń obróbki końcowej. Dzięki temu pozwalać mają na wyższy zwrot z inwestycji drukarń w urządzenia poligraficzne i systemy workflow.

Podczas targów Swapan Chaudhuri, dyrektor zarządzający Kodak Polska, wystąpił na konferencji ''Przyszłość książki w świecie cyfrowym'' organizowanej przez Polską Izbę Druku. Zgodnie z deklaracjami firmy Kodak, jej stoisko cieszyło się dużą popularnością podczas targów Poligrafia 2011. Firma zaprezentowała na nim cały szereg systemów i rozwiązań produkcyjnych, dedykowanych na rynki druku akcydensowego, dziełowego, zwojowego offsetowego, gazetowego czy opakowaniowego. Na stoisku odbywały się prezentacje systemów Kodak Prosper S-Series i Kodak Flexcel NX z opcją hybrydową (w tym drugim naświetlane były bezprocesowe płyty Kodak Thermal Direct wykorzystywane podczas pokazów druku na offsetowej maszynie Rapida pracującej na stoisku KBA), wchodzącego w skład pakietu United Workflow oprogramowania Kodak Prinergy Powerpack i Prinergy Connect, a także systemów Kodak InSite Prepress Portal i InSite Storefront.

Firma zaprezentowała też kiosk do produkcji zdjęć, Kodak Picture Kiosk, a także część najnowszych produktów konsumenckich: aparaty fotograficzne, kamery wideo, cyfrowe ramki do zdjęć itp.

Źródło: Kodak
www.graphics.kodak.com

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

a hp nie dostalo? bo im sie nalezy za drukarki, atramentowe, niby niepozorne, a naprwde jak sie zamiennikow nie uzywa w super jakosci drukuje w kolorze

avatar użytkownika
,

Amelko droga, jesteś niezawodna! Kasowaliśmy dotychczas ten spam, ale chyba przestaniemy - będziemy to zachowywać jako dowody w sprawie, a o sprawę zapytamy chyba wreszcie publicznie, bo jak pytamy niepublicznie, to agencja PR odpowiadające za wizerunek pewnej firmy, której zależy na sprzedaży oryginalnych atramentów i dlatego organizuje pseudo-kampanię mającą dowieść, że warto kupować oryginały - no to ta agencja twierdzi, że nic nie wie o Twojej amelciu działalności. Wychodzi na to, że działasz na szkodę agencji no i producenta!

A ponieważ takie działanie - jak każdy spam - jest formą kradzieży, uprawianej w tym wypadku masowo, na wielu serwisach i portalach, czas najwyższy chyba postawić sprawę publicznie. Jak sądzisz, amelko32? A może zapytamy Bartka21?
  

avatar użytkownika
,

Do pewnego czasu kasowaliśmy wpisy haxapumy i amelki32 umieszczane w ramach spamerskiej kampanii prowadzonej w interesie pewnej firmy, promującej urządzenia drukujące oraz oryginalne atramenty ink-jet. Teraz jednak postanowiliśmy zachowywać te wpisy jako dowód złodziejskiej działalności tej firmy.

Złodziejskiej - bo spam jest formą kradzieży, polegającej na wykorzystaniu cudzych zasobów w celach reklamowych bez ponoszenia związanych z tym opłat. Firma ta okrada regularnie dziesiątki polskich portali śmiecąc podobnymi wpisami na forach internetowych. Oszukuje i okrada użytkowników udawanymi wpisami, marnując ich czas i zaangażowanie.

Zastanówcie się zatem, czy wierzyć komuś, kto chcąc Was do siebie przekonać posługuje się oszustwem i kłamstwem, kto usiłuje sprzedać Wam swój towar okradając podstępnie i Was i nas?

Redakcja Signs.pl

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764