logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2011 dla rozwiązań firmy Kodak

   03.06.2011, przeczytano 4182 razy
ilustracjastrzałka

Kodak zakończył swój udział w targach Poligrafia zdobywając dwie nagrody główne w konkursie o Złoty Medal. Firma została nagrodzona za cyfrowy system produkcji fleksograficznych form drukowych Kodak Flexcel NX oraz głowice drukujące w technologii atramentowej Kodak Stream - Kodak Prosper S.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-zlote-medale-targow-poligrafia-2011-dla-rozwiazan-firmy-kodak,12637,artykul.html

W konkursie o Złote Medale targów Poligrafia wyróżniane są rozwiązania oferujące nowoczesną konstrukcję, innowacyjność, funkcjonalność i jakość. Te właśnie cechy grono ekspertów tworzących jury konkursowe miało dostrzec i wyróżnić w systemach Kodak Flexcel NX i Kodak Prosper S5.

System Flexcel NX to kompletne rozwiązanie do cyfrowego przygotowywania form drukowych, umożliwiające użytkownikom o wiele szersze niż dotychczas zastosowanie techniki druku fleksograficznego. Pozwalać ma on klientom na rozwój prowadzonej działalności poprzez oferowanie zróżnicowanej jakości druku, zapewniać redukcję kosztów dzięki zwiększeniu wydajności produkcyjnej, a także wspiera ich działania ekologiczne poprzez redukcję strat materiałowych. Reasumując, system Flexcel NX pozwala użytkownikom na realizację szerszej gamy zadań w oparciu o druk fleksograficzny.

Z kolei należące do rodziny Kodak Prosper S-Series systemy Prosper S5 rozszerzać mają możliwości zwojowego druku offsetowego dzięki możliwości wdrukowywania zmiennych danych w trybie inline lub offline, czyli de facto personalizacji druków wykorzystywanych w korespondencji bezpośredniej. Rozwiązanie to oferować ma najwyższą jakość uzyskiwaną w hybrydowej linii druku cyfrowego, a osiągane prędkości dorównywać wydajności offsetowych maszyn zwojowych i dostosowanych do nich urządzeń obróbki końcowej. Dzięki temu pozwalać mają na wyższy zwrot z inwestycji drukarń w urządzenia poligraficzne i systemy workflow.

Podczas targów Swapan Chaudhuri, dyrektor zarządzający Kodak Polska, wystąpił na konferencji ''Przyszłość książki w świecie cyfrowym'' organizowanej przez Polską Izbę Druku. Zgodnie z deklaracjami firmy Kodak, jej stoisko cieszyło się dużą popularnością podczas targów Poligrafia 2011. Firma zaprezentowała na nim cały szereg systemów i rozwiązań produkcyjnych, dedykowanych na rynki druku akcydensowego, dziełowego, zwojowego offsetowego, gazetowego czy opakowaniowego. Na stoisku odbywały się prezentacje systemów Kodak Prosper S-Series i Kodak Flexcel NX z opcją hybrydową (w tym drugim naświetlane były bezprocesowe płyty Kodak Thermal Direct wykorzystywane podczas pokazów druku na offsetowej maszynie Rapida pracującej na stoisku KBA), wchodzącego w skład pakietu United Workflow oprogramowania Kodak Prinergy Powerpack i Prinergy Connect, a także systemów Kodak InSite Prepress Portal i InSite Storefront.

Firma zaprezentowała też kiosk do produkcji zdjęć, Kodak Picture Kiosk, a także część najnowszych produktów konsumenckich: aparaty fotograficzne, kamery wideo, cyfrowe ramki do zdjęć itp.

Źródło: Kodak
www.graphics.kodak.com

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

a hp nie dostalo? bo im sie nalezy za drukarki, atramentowe, niby niepozorne, a naprwde jak sie zamiennikow nie uzywa w super jakosci drukuje w kolorze

avatar użytkownika
,

Amelko droga, jesteś niezawodna! Kasowaliśmy dotychczas ten spam, ale chyba przestaniemy - będziemy to zachowywać jako dowody w sprawie, a o sprawę zapytamy chyba wreszcie publicznie, bo jak pytamy niepublicznie, to agencja PR odpowiadające za wizerunek pewnej firmy, której zależy na sprzedaży oryginalnych atramentów i dlatego organizuje pseudo-kampanię mającą dowieść, że warto kupować oryginały - no to ta agencja twierdzi, że nic nie wie o Twojej amelciu działalności. Wychodzi na to, że działasz na szkodę agencji no i producenta!

A ponieważ takie działanie - jak każdy spam - jest formą kradzieży, uprawianej w tym wypadku masowo, na wielu serwisach i portalach, czas najwyższy chyba postawić sprawę publicznie. Jak sądzisz, amelko32? A może zapytamy Bartka21?
  

avatar użytkownika
,

Do pewnego czasu kasowaliśmy wpisy haxapumy i amelki32 umieszczane w ramach spamerskiej kampanii prowadzonej w interesie pewnej firmy, promującej urządzenia drukujące oraz oryginalne atramenty ink-jet. Teraz jednak postanowiliśmy zachowywać te wpisy jako dowód złodziejskiej działalności tej firmy.

Złodziejskiej - bo spam jest formą kradzieży, polegającej na wykorzystaniu cudzych zasobów w celach reklamowych bez ponoszenia związanych z tym opłat. Firma ta okrada regularnie dziesiątki polskich portali śmiecąc podobnymi wpisami na forach internetowych. Oszukuje i okrada użytkowników udawanymi wpisami, marnując ich czas i zaangażowanie.

Zastanówcie się zatem, czy wierzyć komuś, kto chcąc Was do siebie przekonać posługuje się oszustwem i kłamstwem, kto usiłuje sprzedać Wam swój towar okradając podstępnie i Was i nas?

Redakcja Signs.pl

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer i Klingele – udane partnerstwo na rzecz rozwoju
Grupa Klingele, jeden z niezależnych producentów papieru do produkcji tekstury falistej i opakowań z tektury falistej oraz firma Koenig & Bauer, drugi co do wielkości producent maszyn drukujących na świecie, w ramach zawiązanego partnerstwa na rzecz rozwoju ustanawiają nowe standardy w zakresie technologii druku opakowań. Po fazie testów maszyny w zakładzie...
Mark Andy na targach Labelexpo Europe
Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe w Brukseli (24-27 września br.) firma Mark Andy zaprezentuje na swoich stoiskach (nr C45 w pawilonie 4 oraz A60 w hali 8) kilka innowacyjnych maszyn ze swojego szerokiego portfolio skierowanego na rynek wąskowstęgowego druku opakowań i etykiet. Znajdą się wśród nich m.in. zupełnie nowa maszyna cyfrowa bazująca na...
Nowość w Drukarni Mellow - złocenie krawędzi
Niedawno w Oddziale Cyfrowym Drukarni Mellow pojawiła się maszyna do złocenia krawędzi. Jest to uszlechetnienie wykorzystywane do materiałów drukowanych o wysokiej gramaturze np. kaszerowanych kartek, czy wizytówek.
Z myślą o swoich klientach drukarnia internetowa Chroma.pl rozpoczęła wakacyjną promocję w  programie rabatowym. Wszyscy nowi i obecni uczestnicy programu uzyskają zwrot części wydatków za transakcje, bez względu na wysokość zamówienia.
Karton Stora Enso Cupforma Natura w opakowaniach lodów Carte d’Or
Jak informuje Stora Enso, w ostatnim czasie karton Cupforma Natura z jej oferty znalazł zastosowanie przy stworzeniu proekologicznego opakowania na lody marki Carte d’Or. Firma Unilever – ich producent – podjęła decyzję o jego wprowadzeniu na włoski rynek. Stora Enso podkreśla, że karton wykorzystany w opakowaniu powstaje w oparciu o odnawialne włókna (w związku z czym ma...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764