logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2011 dla rozwiązań firmy Kodak

   03.06.2011, przeczytano 4223 razy
ilustracjastrzałka

Kodak zakończył swój udział w targach Poligrafia zdobywając dwie nagrody główne w konkursie o Złoty Medal. Firma została nagrodzona za cyfrowy system produkcji fleksograficznych form drukowych Kodak Flexcel NX oraz głowice drukujące w technologii atramentowej Kodak Stream - Kodak Prosper S.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-zlote-medale-targow-poligrafia-2011-dla-rozwiazan-firmy-kodak,12637,artykul.html

W konkursie o Złote Medale targów Poligrafia wyróżniane są rozwiązania oferujące nowoczesną konstrukcję, innowacyjność, funkcjonalność i jakość. Te właśnie cechy grono ekspertów tworzących jury konkursowe miało dostrzec i wyróżnić w systemach Kodak Flexcel NX i Kodak Prosper S5.

System Flexcel NX to kompletne rozwiązanie do cyfrowego przygotowywania form drukowych, umożliwiające użytkownikom o wiele szersze niż dotychczas zastosowanie techniki druku fleksograficznego. Pozwalać ma on klientom na rozwój prowadzonej działalności poprzez oferowanie zróżnicowanej jakości druku, zapewniać redukcję kosztów dzięki zwiększeniu wydajności produkcyjnej, a także wspiera ich działania ekologiczne poprzez redukcję strat materiałowych. Reasumując, system Flexcel NX pozwala użytkownikom na realizację szerszej gamy zadań w oparciu o druk fleksograficzny.

Z kolei należące do rodziny Kodak Prosper S-Series systemy Prosper S5 rozszerzać mają możliwości zwojowego druku offsetowego dzięki możliwości wdrukowywania zmiennych danych w trybie inline lub offline, czyli de facto personalizacji druków wykorzystywanych w korespondencji bezpośredniej. Rozwiązanie to oferować ma najwyższą jakość uzyskiwaną w hybrydowej linii druku cyfrowego, a osiągane prędkości dorównywać wydajności offsetowych maszyn zwojowych i dostosowanych do nich urządzeń obróbki końcowej. Dzięki temu pozwalać mają na wyższy zwrot z inwestycji drukarń w urządzenia poligraficzne i systemy workflow.

Podczas targów Swapan Chaudhuri, dyrektor zarządzający Kodak Polska, wystąpił na konferencji ''Przyszłość książki w świecie cyfrowym'' organizowanej przez Polską Izbę Druku. Zgodnie z deklaracjami firmy Kodak, jej stoisko cieszyło się dużą popularnością podczas targów Poligrafia 2011. Firma zaprezentowała na nim cały szereg systemów i rozwiązań produkcyjnych, dedykowanych na rynki druku akcydensowego, dziełowego, zwojowego offsetowego, gazetowego czy opakowaniowego. Na stoisku odbywały się prezentacje systemów Kodak Prosper S-Series i Kodak Flexcel NX z opcją hybrydową (w tym drugim naświetlane były bezprocesowe płyty Kodak Thermal Direct wykorzystywane podczas pokazów druku na offsetowej maszynie Rapida pracującej na stoisku KBA), wchodzącego w skład pakietu United Workflow oprogramowania Kodak Prinergy Powerpack i Prinergy Connect, a także systemów Kodak InSite Prepress Portal i InSite Storefront.

Firma zaprezentowała też kiosk do produkcji zdjęć, Kodak Picture Kiosk, a także część najnowszych produktów konsumenckich: aparaty fotograficzne, kamery wideo, cyfrowe ramki do zdjęć itp.

Źródło: Kodak
www.graphics.kodak.com

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

a hp nie dostalo? bo im sie nalezy za drukarki, atramentowe, niby niepozorne, a naprwde jak sie zamiennikow nie uzywa w super jakosci drukuje w kolorze

avatar użytkownika
,

Amelko droga, jesteś niezawodna! Kasowaliśmy dotychczas ten spam, ale chyba przestaniemy - będziemy to zachowywać jako dowody w sprawie, a o sprawę zapytamy chyba wreszcie publicznie, bo jak pytamy niepublicznie, to agencja PR odpowiadające za wizerunek pewnej firmy, której zależy na sprzedaży oryginalnych atramentów i dlatego organizuje pseudo-kampanię mającą dowieść, że warto kupować oryginały - no to ta agencja twierdzi, że nic nie wie o Twojej amelciu działalności. Wychodzi na to, że działasz na szkodę agencji no i producenta!

A ponieważ takie działanie - jak każdy spam - jest formą kradzieży, uprawianej w tym wypadku masowo, na wielu serwisach i portalach, czas najwyższy chyba postawić sprawę publicznie. Jak sądzisz, amelko32? A może zapytamy Bartka21?
  

avatar użytkownika
,

Do pewnego czasu kasowaliśmy wpisy haxapumy i amelki32 umieszczane w ramach spamerskiej kampanii prowadzonej w interesie pewnej firmy, promującej urządzenia drukujące oraz oryginalne atramenty ink-jet. Teraz jednak postanowiliśmy zachowywać te wpisy jako dowód złodziejskiej działalności tej firmy.

Złodziejskiej - bo spam jest formą kradzieży, polegającej na wykorzystaniu cudzych zasobów w celach reklamowych bez ponoszenia związanych z tym opłat. Firma ta okrada regularnie dziesiątki polskich portali śmiecąc podobnymi wpisami na forach internetowych. Oszukuje i okrada użytkowników udawanymi wpisami, marnując ich czas i zaangażowanie.

Zastanówcie się zatem, czy wierzyć komuś, kto chcąc Was do siebie przekonać posługuje się oszustwem i kłamstwem, kto usiłuje sprzedać Wam swój towar okradając podstępnie i Was i nas?

Redakcja Signs.pl

Najnowsze w tym dziale

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014-2020, przyznało spółce M.M. Druk Serwis dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego wraz z wdrożeniem. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie prototypu innowacyjnej na skalę światową linii do konfekcjonowania materiałów...
Call for papers - 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innnovations
W dniach 1-2 kwietnia 2020 r. w EXPO XXI Warszawa odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations – jedno z najciekawszych spotkań branży opakowań w Europie Środkowej.
Linia do oprawy Vareo i trójnóż Infinitrim w drukarni OSDW Azymut
Miniony rok był dla drukarni cyfrowej OSDW Azymut z Łodzi, należącej do jednego z liderów na krajowym rynku dystrybucji książek, okresem wzmożonych inwestycji w nowe rozwiązania. Ich celem była automatyzacja procesów wytwórczych, zwiększenie wydajności i podniesienie jakości realizowanej produkcji dziełowej. Wśród innowacyjnych maszyn, jakie rozpoczęły tu pracę, znalazły...
DKS – „Print Evolution Journey”, premiery i znane rozwiązania na Remadays
Dwie nowe, przemysłowe maszyny Konica Minolta: AccurioWide 200 - dedykowana zadrukowywaniu podłoży giętkich i sztywnych o szerokości do 2m, której pokazy będą premierowymi w Polsce, a także MGI Jetvarnish 3D - znana już i ceniona przez rynek maszyna do lakierowania 3D, która dołącza do oferty firmy DKS będą m.in. prezentowane podczas Międzynarodowych Targów...
Z arkusza na rolę – drukowanie etykiet z Konica Minolta w Cyfrowo.com.pl
Firma Cyfrowo.com.pl zdecydowała się na kolejną inwestycję w rozwiązanie z oferty Konica Minolta. Tym razem wybór padł na rolową maszynę Accurio Label 190. Wcześniej produkcja etykiet, która jest jednym z sektorów działalności tej firmy, opierała się tu m.in. na arkuszowym urządzeniu tego samego producenta. Rynek i oczekiwania zleceniodawców i rozwój firmy zadecydowały  o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764