logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwie drukarki sublimacyjne Mutoh w Pitex

  PR 10.07.2019, przeczytano 323 razy
ilustracjastrzałka

Pitex (skrót od Printed Interior Textile) istnieje na rynku już od ponad dziesięciu lat. Aby pozostać innowacyjnym, właściciel postanowił zainwestować w technologie druku cyfrowego. Dzięki inwestycji w 2 drukarki sublimacyjne marki MUTOH, firma zmieniła swoje oblicze.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwie-drukarki-sublimacyjne-mutoh-w-pitex,383196,artykul.html

W świecie cyfryzacji (także i druku) konsumenci  każdego dnia mają inne potrzeby. Dlatego, aby przetrwać na wysoce konkurencyjnym rynku, firmy muszą równie szybko dostosowywać się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań konsumentów. Ponadto produkty muszą być atrakcyjne i angażujące, bez najmniejszych kompromisów jeżeli chodzi o jakość. W celu zaspokojenia zmieniających się wymagań rynku i aby realizować własne kreatywne pomysły, Pitex musiał dokonać kilku ważnych zmian w procesie produkcji.

RYNEK

Pitex, założony w 2008 roku na Litwie, oferuje swoim klientom usługi sublimacji  odzieży, akcesoriów, elementów wystroju wnętrz, mebli, artykułów promocyjnych i wielu innych. Początkowo firma produkowała tradycyjne, drukowane tkaniny tapicerskie, ale ze względu na ograniczenia, w końcu Pitex zmienił profil działalności na druk cyfrowy.

- Dzisiejsi klienci chcą personalizacji w każdym aspekcie ich życia, zwłaszcza jeśli chodzi o odzież, akcesoria i dekoracje - mówi Mantas Juraška, dyrektor generalny Pitex.

Według niego, nowa era zaczęła się dla Pitex po podjęciu decyzji o instalacji Mutoh ValueJet 1638WX i Mutoh RJ-900XG. Po pierwszych wydrukach testowych stwierdzono, że była to najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek dokonała firma.

ilustracjastrzałka

POCZĄTEK NOWEJ PODRÓŻY

- Drukarki Mutoh dały nam wyjątkowość w tym, co robimy. Teraz jesteśmy w stanie wykonać małe zamówienia w ciągu jednej lub dwóch godzin i wydrukować prototypy całej kolekcji w jeden dzień - mówi Mantas Juraška, dyrektor generalny firmy. - Mimo, że Pitex działał w branży od prawie dekady przed instalacją drukarek Mutoh, różnica jaką wprowadziliśmy do naszych procesów pracy - i korzyści finansowe - po prostu zapiera dech w piersiach. Elastyczność i wydajność są niezwykle ważne, aby wdrażać najodważniejsze pomysły i być o krok przed konkurencją.

Jedną z największych przewag konkurencyjnych w Pitex, jest pragnienie tworzenia czegoś nowego każdego dnia.

- Staramy się stać się rynkowym liderem w kategorii toreb i dekoracji wnętrz, z cyfrowo drukowanymi, unikatowymi dziełami sztuki. Dlatego stale badamy rynek, staramy się uchwycić zmieniające się potrzeby klientów i szybko reagować na nowe trendy rynkowe - mówi lider firmy. - Co więcej, aby się rozwijać, firmy muszą być tam, gdzie są ich idealni klienci. Nasze projekty są sprzedawane za pośrednictwem wszystkich popularnych platform społecznościowych (Facebook, Instagram, Etsy), a także za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Nasi klienci cenią sztukę i unikalne rozwiązania, a my robimy, co w naszej mocy, aby być dla nich łatwo dostępnymi - mówi Mantas Juraška.

ilustracjastrzałka

WYJĄTKOWOŚĆ

Pitex jest pasjonatem współpracy z lokalnymi artystami, ożywiając swoje dzieła. Firma wprowadziła niedawno na rynek własną ekskluzywną linię toreb „Attitude”, składającą się z 20 różnych modeli toreb na zakupy, plecaków, toreb na ramię, torebek kosmetycznych i toreb podróżnych.

- To nasz sposób na zachęcanie młodych artystów. Budujemy społeczność ludzi, którzy pasjonują się wyrażaniem siebie i po prostu kochają dobrej jakości druk - mówi szef firmy. Pitex nie ma czasu na nudę, ponieważ możliwości aplikacji drukarek Mutoh, w połączeniu z ich wyobraźnią i zamiłowaniem do druku, są nieograniczone. - Czujemy się zaszczyceni mogąc uczestniczyć w oficjalnym partnerstwie z Narodowym Muzeum Sztuki Ciurlionis i być w stanie przenieść ich niezwykłe arcydzieła na nasze produkty. Wierzymy, że czasy, kiedy dzieła sztuki mogły wisieć tylko na ścianie, dawno już minęły. Teraz możemy współistnieć ze sztuką i nieustannie podziwiać jej piękno, przenosząc ją na poszewkę, poduszkę, torbę lub obrus. Jesteśmy w ten sposób w stanie rozpowszechniać wyjątkowe dziedzictwo litewskie na całym świecie - mówi lider firmy.

ilustracjastrzałka

UCHWYCENIE MOMENTU

Innym ważnym aspektem działalności związanej z drukowaniem na żądanie jest personalizacja.

- Ludzie uwielbiają być otoczeni przedmiotami, które im coś przypominają, wywołują pozytywne emocje i przywracają piękne wspomnienia. Dzięki możliwościom drukarek Mutoh jesteśmy w stanie stworzyć bardzo wysokiej jakości spersonalizowane produkty dla naszych klientów, które przyniosą im radość przez wiele lat - mówi Mantas Juraška.

ilustracjastrzałka

TRWAŁOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA

Bycie społecznie odpowiedzialnym i utrzymanie wysokich standardów jakości to kluczowe wartości  dla Pitex.

- Dbamy o nasz wpływ na środowisko, dlatego jakość i trwałość naszych produktów jest naszym najwyższym priorytetem. Otrzymujemy wiele pozytywnych opinii od naszych klientów, którzy są pod wrażeniem jakości druku i jakości wydruków.

Produkowanie przedmiotów w stylu ‘slow fashion’ - unikalnych akcesoriów wysokiej jakości i elementów wyposażenia wnętrz, które będą używane przez wiele lat - jest sposobem firmy na przyczynianie się do zrównoważonego sposobu wytwarzania i zachęcania do etycznej konsumpcji.

ilustracjastrzałka

O DRUKARKACH SUBLIMACYJNYCH MUTOH

Seria urządzeń Mutoh ValueJet „WX” oraz Mutoh RJ-900 XG to specjalnie opracowane drukarki wielkoformatowe do zadruku papieru termotransferowego. Ten, po zadrukowaniu przenoszony jest na docelowe podłoże np. tkaninę, a nawet drewno czy metal w procesie sublimacji, tworząc trwały i atrakcyjny kolorystycznie nadruk.

Mutoh ValueJet 1638WX to urządzenie o szerokości roboczej 1.62 metra. Maksymalna prędkość tego plotera to aż 65 m2/h (w rozdzielczości 360 x 360 dpi). Typowa jego prędkość produkcyjna (360 x 720 dpi) to aż 42 m2/h. W trybie wysokiej jakości (720 x 720 dpi) ploter drukuje nadal bardzo szybko, bo aż 25 m2/h. Dzięki takiej wydajności ploter może zastąpić kilka urządzeń konkurencyjnych.

Mutoh RJ-900 XG charakteryzuje się szerokością zadruku 1.07 m. Ploter pozwala na osiągnięcie rozdzielczości druku od 360 do 2880 dpi. Urządzenie osiąga maksymalną prędkość zadruku do 39,6 m2/h.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja Peppermint rozszerzyła współpracę z Nowy Adres S.A. Zespół Peppermint odpowiada za wsparcie targów MoneyDays.
Yieldbird dołącza do grona firm członkowskich IAB Polska
Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza Yieldbird – firma specjalizująca się zwiększaniu przychodów z reklam w modelu programmatic.
Danuta Olczyk odpowiada za komunikację They.pl
Danuta Olczyk objęła stanowisko PR & Communication Specialist w agencji marketingowej They.pl, zastępując Joannę Warszawską, która rozstała się z firmą.
Slavoj Żiżek otwiera line-up 26. edycji Golden Drum
Na scenie w Portoroż zobaczymy czterdziestu międzynarodowych prelegentów, w tym czworo Polaków. Wśród gwiazd znajdą się także Jeanette Liendo i Bogdan Draganski.
Maxcom prezentuje nowe logo
Maxcom, polska firma zajmująca się produkcją klasycznych telefonów komórkowych, przedstawiła dziś logotyp. Zmiana komunikacji wizualnej jest elementem nowej strategii marketingowej, której celem jest odświeżenie wizerunku polskiego producenta.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764