logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwie nagrody EDP Award 2024 dla rozwiązań Agfa

  PR 06.06.2024, przeczytano 636 razy
ilustracja
SpeedSet Orca 1060 zwyciężyła w kategorii rozwiązań cyfrowych/hybrydowych, skierowanych na rynek opakowań kartonowych

Rozwiązania inkjetowe firmy Agfa po raz kolejny znalazły uznanie w oczach jurorów prestiżowego konkursu EDP Awards. W jego tegorocznej edycji zostały nagrodzone m.in. dwie nowe maszyny, wprowadzone niedawno do oferty tego producenta. Anapurna Ciervo H3200 zdobyła nagrodę w kategorii rozwiązań płaskich/hybrydowych o prędkości do 150 m2/h. Z kolei maszyna SpeedSet Orca 1060 została uznana za najlepszą w kategorii rozwiązań cyfrowych/hybrydowych, skierowanych na rynek opakowań kartonowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwie-nagrody-edp-award-2024-dla-rozwiazan-agfa-,404516,artykul.html

EDP Awards to doroczny konkurs organizowany przez European Digital Press Association (EDP) – organizację zrzeszającą europejskie magazyny branżowe, specjalizujące się w technologiach cyfrowych. Zaproszone przez nią grono niezależnych ekspertów branżowych dokonuje oceny nowych rozwiązań wprowadzonych na rynek europejski w danym roku. Kryteria oceny uwzględniają m.in. wydajność, jakość, użyteczność, koszt oraz wpływ na środowisko naturalne. Nagrody, w założeniach organizatorów konkursu, trafiają do rozwiązań uznanych za najbardziej przełomowe. Agfa została wyróżniona jako marka już po raz dwunasty. Podczas uroczystości odbywającej się w Düsseldorfie jej przedstawiciele odebrali dwie nagrody, przyznane maszynom Anapurna Ciervo H3200 i SpeedSet Orca 1060.

Jesteśmy dumni, że stworzone przez nas dwa nowe rozwiązania inkjetowe po raz kolejny zostały wyróżnione z uwagi na swoją jakość i innowacyjność – mówi Arnaud Calleja, Vice-President Digital Printing Solutions w firmie Agfa. – Te prestiżowe nagrody to najlepsze potwierdzenie naszej pozycji lidera w obszarze techniki inkjetowej. Mając w portfolio prawdziwe „bestie” drukujące, umożliwiamy dostawcom usług poligraficznych realizowanie wzrostów dzięki niewiarygodnym wręcz efektom druku, a także wyższej wydajności prowadzonej przez nich działalności - niezależnie od rynków, na których funkcjonują, czy finalnych aplikacji, jakie realizują. Z myślą o nich w ciągu ostatnich miesięcy wprowadziliśmy do oferty szereg istotnych, innowacyjnych rozwiązań inkjetowych. Kolejne już niebawem pojawią się w naszym portfolio”.

Anapurna Ciervo H3200

zwycięzca w kategorii płaskich/hybrydowych maszyn o prędkości do 150 m2/h

ilustracjastrzałka

Ciervo, oferująca szerokość 3,2 m, to najnowsza maszyna hybrydowa ze znanej z wielu wdrożeń rynkowych, także w Polsce, serii Anapurna. Jak podaje Agfa, cechuje ją wysoka wszechstronność względem realizowanych prac, czyniąca tę maszynę optymalnym rozwiązaniem dla firm poligraficznych, poszukujących urządzenia dedykowanego szerokiemu spektrum zastosowań. Ciervo charakteryzują zaprojektowane na nowo: karetka i moduł drukujący, dzięki czemu – co podkreśla producent – znacząco zostały zwiększone wydajność i jakość druku, zarówno przy obsłudze mediów giętkich jak i sztywnych, w kontekście wielu różnych aplikacji.

Maszyna drukuje w sześciu kolorach z dodatkową bielą i suszeniem w technologii UV LED. W efekcie zapewnia – jak podaje Agfa – uzyskanie wyrazistych, żywotnych wydruków o wysokiej jakości. Oferuje też tryb ciągłego podawania materiałów sztywnych, pozwalając na jednoczesne zadrukowywanie do czterech arkuszy, co dodatkowo wpływa na wydajność i sprawniejszy przepływ prac.

SpeedSet Orca 1060

najlepszą w kategorii cyfrowych/hybrydowych maszyn do drukowania opakowań kartonowych

Jak podaje Agfa, wprowadzona przez nią niedawno na rynek maszyna SpeedSet Orca 1060 zwróciła uwagę jurorów EDP Awards rewolucyjnym podejściem do drukowania opakowań. Zdaniem producenta łączy ona w sobie niezawodność i trwałość maszyny offsetowej z przewagami, także jakościowymi, techniki inkjetowej. Firma dodaje, że – bazując w pełni na technologii cyfrowej – Orca oferuje najwyższą jakość druku, krótki czas przezbrojenia, wydajne wykorzystanie materiałów i możliwość drukowania ze zmiennymi danymi.

Agfa zwraca też uwagę na prędkość maszyny, która sięga 11 tys. arkuszy B1/h oraz jej wszechstronność względem zadrukowywanych podłoży: od kartonów pudełkowych i mikrofali do różnych rodzajów papieru. W maszynie znajdują zastosowanie proekologiczne, bezpieczne także dla produktów spożywczych atramenty, primer i lakier. Zdaniem firmy, Orca stała się tym samym tzw. gamechangerem na rynku druku i przetwórstwa opakowań w technice cyfrowej, zapewniając jej użytkownikom zwiększoną wydajność.

O nagrodach EDP Awards

Zainaugurowane zostały w 2007 roku przez European Digital Press Association – grupę europejskich magazynów branżowych, które w sumie docierają do grona ponad 500 tys. czytelników (online i offline). Konkurs EDP Awards ma wyróżniać najbardziej innowacyjne rozwiązania z obszaru druku cyfrowego, technologii wydawniczych i produkcji opakowań. W skład jury konkursowego wchodzą niezależni eksperci z czołowych europejskich wydawnictw branżowych, w tym konsultanci, redaktorzy, inżynierowie i inni profesjonaliści z branży komunikacji graficznej. Ich ocenie poddawane są rozwiązania sprzętowe i software’owe, które wpływają na ulepszenie wydajności, jakości i użyteczności, przy jednoczesnej redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne i pozwalające zmniejszyć koszty produkcji.

Źródło: Agfa NV

www.agfa-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764