logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dzięki Corrujet 170 Kolb przyspiesza cyfrową obróbkę po druku

  PR 05.02.2021, przeczytano 252 razy
ilustracjastrzałka

Przedsiębiorstwo HANS KOLB Wellpappe potwierdza przyspieszony rozwój w kierunku produkcji cyfrowej, gdyż maszyna CorruJET 170 firmy Koenig & Bauer Durst spełnia wszelkie wysokie wymagania. Scenariusze szybkiego wprowadzania produktów na rynek, zwiększone możliwości tworzenia różnych wersji produktów dla ich krótszych serii - to kluczowe powody zmiany strategii. Motorem zmian w dalszym ciągu pozostają jednak klienci.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dzieki-corrujet-170-kolb-przyspiesza-cyfrowa-obrobke-po-druku,390104,artykul.html

Urządzenie CorruJET 170 przeznaczone do cyfrowego druku bezpośredniego na tekturze falistej stanowi znaczącą część szeroko zakrojonych inwestycji firmy KOLB w ostatnich latach i jest sercem cyfrowej strategii firmy. Maszyna pracuje w nowo wybudowanym obiekcie w pobliżu siedziby głównej Grupy w Memmingen w Bawarii; umożliwiając druk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości z prędkością produkcyjną do 5.000 arkuszy na godzinę. Dodatkowo obsługuje ona formaty do 1.700 × 1.300 mm i osiąga rozdzielczość druku rzędu 1.200 × 600 dpi.

Sebastian Fromm, kierownik produkcji w firmie KOLB Digital Solutions, jest zachwycony: - Nie ma takiego podłoża w Grupie KOLB, którego maszyna CorruJET 170 nie byłaby w stanie zadrukować. Nie ma znaczenia, czy powierzchnia arkusza jest powlekana czy nie, oraz czy chodzi np. o brązowy papier. Elastyczność, jak również jakość druku, są doskonałe. Tak wygląda bardzo innowacyjne, wysoko zautomatyzowane rozwiązanie z podawaniem typu non-stop oraz układaniem produktów w stosy, nawet w przypadku produkcji masowej. Maszyna CorruJET 170 to wyznacznik standardów w przypadku wysokiej jakości zadruku podłoży niepowlekanych, szczególnie brązowych oraz białych poddawanych recyclingowi. Taki poziom jakości nie był dotychczas osiągany nawet z wykorzystaniem konwencjonalnych technologii. Różnorodność produktów, jakie jesteśmy w stanie poddać zadrukowi, jest niewiarygodna. Jako przykład może posłużyć nasza regularna działalność operacyjna. To, co dziesięć lat temu było tylko jednym produktem, teraz wystepuje w czterech różnych wariantach, a każdy z nich posiada specjalne opakowanie, które może być realizowane w różny sposób poprzez produkcję cyfrową. Nawet jeżeli nakłady będą spadały, liczba ich wariantów w przyszłości będzie rosła. Prowadzi to do zwiększonej dywersyfikacji produktów a przed nami otwiera niewybrażalne możliwości. W przypadku niektórych zleceń chodzi o druk 500 arkuszy, który trwa jedynie sześć minut. Ale maszyna z równym powodzeniem może także produkować zlecenia o wielkości ponad 20.000 arkuszy. Koszty narządzania są minimalne i niezależne od nakładu. Dzięki temu koszty zadruku każdego arkusza są takie same.

Kolejną zaletą urządzenia CorruJET 170 jest możliwość stosowania farb bezpiecznych dla żywności, co ma zasadnicze znaczenie dla rynku opakowań. Formuła farb wodnych firmy Koenig & Bauer, przeznaczonych do maszyn CorruJET 170, spełnia wymogi rozporządzenia Swiss Ordinance, EuPIA oraz listy farb Nestle, a farby są produkowane w całości zgodnie z GMP.

Maszyna CorruJET 170 opracowana została przez firmę Koenig & Bauer z myślą o przemyśle zajmującym się obróbką tektury falistej i korzysta ona z szerokiego doświadczenia maszyny RotaJET. Pozwala to na połączenie wysokiej jakości produkcyjnej i maksymalnej wydajności, które charakteryzują urządzenie CorruJET 170. Zespól lakierujący pracujący w linii umożliwia wykończenie wydruków czterokolorowych wykonanych na bazie farb wodnych na papierze powlekanym zarówno w połysku jak i w macie.

Grupa KOLB Group opracowuje i produkuje szeroką gamę opakowań, materiałów opakowaniowych i produktów specjalnych wykonanych z tektury falistej. Dyrektor Zarządzający grupy przedsiębiorstw, dr. Bernhard Ruffing, wyjaśnia:

- CorruJET 170 jest kluczową częścią szeroko zakrojonych inwestycji, które poczyniliśmy w ostatnich latach w ramach naszych wysiłków na rzecz optymalizacji łańcucha procesów technologicznych. Trendy rynkowe zmierzają w kierunku krótszych czasów realizacji i większego zróżnicowania wersji produktów, przy zachowaniu ich najwyższej jakości. Wskutek tego cyfrowy druk bezpośredni wysuwa się na pierwszy plan, zwłaszcza na rynku podłoży niepowlekanych i brązowych z ich szczególnymi wymaganiami.

Urządzenie CorruJET 170 znajduje się obecnie w portfolio spółki joint venture Koenig & Bauer Durst, założonej w 2019 roku. Robert Stabler, Dyrektor Zarządzający spółki Koenig & Bauer Durst, mówi:

- Dzięki CorruJET 170 firma KOLB jest bardzo dobrze przygotowana na przyszłe wymagania klientów, ponieważ stwarza ono nowe możliwości zbytu. Potrzeba posiadania szybkich, zautomatyzowanych, niezawodnych i elastycznych systemów druku w tym szybko zmieniającym się świecie, w którym zmiana jest jedyną stałą, nigdy nie była większa. Sprostanie wymaganiom marek przy szybkich przesunięciach popytu wymaga kompletnego rozwiązania cyfrowego, które dostarczamy w ramach współpracy z naszymi partnerami.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

DrTusz.pl zachęca swoich klientów do włączenia się w akcję “Drzewo na zamówienie”. W dniach od 12 do 25 kwietnia 2021 r. każde zamówienie w sklepie DrTusz, to jedna sadzonka drzewa, które firma posadzi podczas finału w Nadleśnictwie Waliły - oficjalnego partnera wydarzenia.
Podczas internetowych targów virtual.drupa (odbywających się w dniach 20-23 kwietnia br.) Konica Minolta, we współpracy ze swoimi partnerami i klientami, zademonstruje szereg rozwiązań ze swojego bogatego portfolio. Obecność firmy na tym wirtualnym wydarzeniu, przebiegająca pod hasłem „Rethinking possibilites”, będzie uwzględniać takie obszary jej...
20 kwietnia: webinarium przybliżające rynek Web 2 Print
Będzie się ono skupiać na doświadczeniach dwóch wiodących europejskich firm poligraficznych w zakresie implementacji druku w technologii web-2-pack oraz w zakresie wdrażania do druku w technologii web-2-pack w ich działaniach produkcyjnych. Zaczynając od przygotowania do druku, a skończywszy na finishingu.
Api Folie Polska podsumowuje 1. kwartał 2021
Pierwsze trzy miesiące 2021 roku były dla firmy API Folie Polska przede wszystkim okresem wewnętrznej reorganizacji, mającej usprawnić codzienne działania. W strukturach przedsiębiorstwa powołane zostało nowe stanowisko – Customer Service Manager. W gestii piastującej je osoby znalazł się kompleksowy nadzór nad obsługą wszystkich klientów API Folie Polska,...
Drukexpress.pl z cyfrowym systemem broszurującym Duplo
Chcąc przyspieszyć terminy realizacji zleceń i w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w technologii cyfrowej, firma Drukexpress.pl zdecydowała się na inwestycję w system broszurujący Duplo150. Obecnie ta drukarnia cyfrowa odnotowuje systematyczne wzrosty zleceń, w których wykorzystuje nowo zakupioną linię broszurującą.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764