logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dziennikarze „Wyborczej” zrelacjonują wybory w Niemczech i Czechach oraz prawybory na Węgrzech

  PR 14.09.2021, przeczytano 245 razy

We wrześniu i październiku 2021 r. dowiemy się, jakie decyzje polityczne podjęli w głosowaniach Niemcy, Czesi i Węgrzy. O nadchodzących wyborach parlamentarnych u naszych południowych i zachodnich sąsiadów oraz o węgierskich prawyborach, ich konsekwencjach i przebiegu będzie można przeczytać na łamach „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl. Relacje dla czytelników przygotują specjalni wysłannicy dziennika Bartosz T. Wieliński i Michał Kokot.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dziennikarze-_wyborczej_-zrelacjonuja-wybory-w-niemczech-i-czechach-oraz-prawybory-na-wegrzech,392994,artykul.html

Redakcja „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl wysyła swoich dziennikarzy do Niemiec, Czech i na Węgry, by stamtąd opisywali nadchodzące ważne wydarzenia polityczne.

Bartosz T. Wieliński, szef działu zagranicznego i zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej” w przyszłym tygodniu wyjedzie do Niemiec, skąd relacjonować będzie wybory do Bundestagu, które odbędą się 26 września.

- Zamierzam z bliska obserwować koniec ery Angeli Merkel. Sytuacja w Niemczech jest napięta. Wszystko wskazuje w tej chwili na sensacyjne zwycięstwo socjaldemokracji - po 16 latach rządów chadeczki Merkel możliwy jest ostry zwrot na lewo. To będzie miało swoje reperkusje dla Unii Europejskiej, bo w nowym rządzie Niemiec raczej na pewno zasiądą Zieloni, a to odbije się na nienajlepszych obecnie relacjach polsko-niemieckich - mówi Bartosz T. Wieliński. - Do Berlina jadę jak do siebie. W latach 2005 -2009 byłem korespondentem „Gazety Wyborczej” w Niemczech. Berlin, ten polityczny, znam jak własną kieszeń - dodaje.

Natomiast Michał Kokot, dziennikarz działu zagranicznego „Wyborczej” w drugiej połowie września br. będzie przebywać na Węgrzech. Wtedy rozpoczną się tam prawybory zjednoczonej opozycji na kandydata na premiera oraz na kandydatów na posłów.

- W tym roku węgierska opozycja była w stanie się zjednoczyć, by razem pokonać rządzącego od 2010 r. krajem Viktora Orbana. Wybory planowane są na kwiecień 2022 r. Po raz pierwszy opozycja ma szansę odciągnąć go od władzy. Sześć partii od lewa do prawa stworzyło wspólny program, a teraz mają mieć wspólnych kandydatów. Jadę przekonać się na własne oczy, jak idzie im ta sztuka kompromisu i dogadywanie się. Bardzo możliwe, że i naszą opozycję czeka to samo - komentuje Michał Kokot.

Po wyjeździe na Węgry Michał Kokot wybierze się do Czech, gdzie w październiku odbędą się wybory parlamentarne. Dzięki jego relacjom czytelnicy „Wyborczej” i Wyborcza.pl dowiedzą się m.in., czy nowy czeski premier będzie mieć dredy - to bowiem znak rozpoznawczy Ivana Bartosza, przewodniczącego czeskiej Partii Piratów. - To najbardziej demokratyczna partia w tej części Europy - na wszystkie możliwe tematy dyskutują przez internet, tam też podejmują np. decyzje personalne. To partia mieszczańska, która zdecydowanie sprzeciwia się rosyjskim wpływom w Europie. Dla wielu oznacza szansę na zmiany, bo jest przeciwieństwem populistycznej prawicy - wyjaśnia Michał Kokot.

Specjalne artykuły poświęcone wyborom w Niemczech i Czechach oraz prawyborom na Węgrzech, przygotowane przez Michała Kokota i Bartosza T. Wielińskiego publikowane będą na tradycyjnych i cyfrowych łamach „Wyborczej”.

Natomiast Maciej Czarnecki, również z działu zagranicznego „Wyborczej”, jest obecnie w Norwegii - relacjonował stamtąd wybory parlamentarne, a teraz opisuje zmiany w norweskiej polityce.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pakiet Ukraina - 10 nowych kanałów w ofercie Vectry
Od 16 kwietnia 2024 roku Vectra, wiodący dostawca usług internetowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej w Polsce, wprowadza specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej tematyce — od wiadomości po rozrywkę, sport, edukację i programy dla dzieci.
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764