logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dziennikarze „Wyborczej” zrelacjonują wybory w Niemczech i Czechach oraz prawybory na Węgrzech

  PR 14.09.2021, przeczytano 141 razy

We wrześniu i październiku 2021 r. dowiemy się, jakie decyzje polityczne podjęli w głosowaniach Niemcy, Czesi i Węgrzy. O nadchodzących wyborach parlamentarnych u naszych południowych i zachodnich sąsiadów oraz o węgierskich prawyborach, ich konsekwencjach i przebiegu będzie można przeczytać na łamach „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl. Relacje dla czytelników przygotują specjalni wysłannicy dziennika Bartosz T. Wieliński i Michał Kokot.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dziennikarze-_wyborczej_-zrelacjonuja-wybory-w-niemczech-i-czechach-oraz-prawybory-na-wegrzech,392994,artykul.html

Redakcja „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl wysyła swoich dziennikarzy do Niemiec, Czech i na Węgry, by stamtąd opisywali nadchodzące ważne wydarzenia polityczne.

Bartosz T. Wieliński, szef działu zagranicznego i zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej” w przyszłym tygodniu wyjedzie do Niemiec, skąd relacjonować będzie wybory do Bundestagu, które odbędą się 26 września.

- Zamierzam z bliska obserwować koniec ery Angeli Merkel. Sytuacja w Niemczech jest napięta. Wszystko wskazuje w tej chwili na sensacyjne zwycięstwo socjaldemokracji - po 16 latach rządów chadeczki Merkel możliwy jest ostry zwrot na lewo. To będzie miało swoje reperkusje dla Unii Europejskiej, bo w nowym rządzie Niemiec raczej na pewno zasiądą Zieloni, a to odbije się na nienajlepszych obecnie relacjach polsko-niemieckich - mówi Bartosz T. Wieliński. - Do Berlina jadę jak do siebie. W latach 2005 -2009 byłem korespondentem „Gazety Wyborczej” w Niemczech. Berlin, ten polityczny, znam jak własną kieszeń - dodaje.

Natomiast Michał Kokot, dziennikarz działu zagranicznego „Wyborczej” w drugiej połowie września br. będzie przebywać na Węgrzech. Wtedy rozpoczną się tam prawybory zjednoczonej opozycji na kandydata na premiera oraz na kandydatów na posłów.

- W tym roku węgierska opozycja była w stanie się zjednoczyć, by razem pokonać rządzącego od 2010 r. krajem Viktora Orbana. Wybory planowane są na kwiecień 2022 r. Po raz pierwszy opozycja ma szansę odciągnąć go od władzy. Sześć partii od lewa do prawa stworzyło wspólny program, a teraz mają mieć wspólnych kandydatów. Jadę przekonać się na własne oczy, jak idzie im ta sztuka kompromisu i dogadywanie się. Bardzo możliwe, że i naszą opozycję czeka to samo - komentuje Michał Kokot.

Po wyjeździe na Węgry Michał Kokot wybierze się do Czech, gdzie w październiku odbędą się wybory parlamentarne. Dzięki jego relacjom czytelnicy „Wyborczej” i Wyborcza.pl dowiedzą się m.in., czy nowy czeski premier będzie mieć dredy - to bowiem znak rozpoznawczy Ivana Bartosza, przewodniczącego czeskiej Partii Piratów. - To najbardziej demokratyczna partia w tej części Europy - na wszystkie możliwe tematy dyskutują przez internet, tam też podejmują np. decyzje personalne. To partia mieszczańska, która zdecydowanie sprzeciwia się rosyjskim wpływom w Europie. Dla wielu oznacza szansę na zmiany, bo jest przeciwieństwem populistycznej prawicy - wyjaśnia Michał Kokot.

Specjalne artykuły poświęcone wyborom w Niemczech i Czechach oraz prawyborom na Węgrzech, przygotowane przez Michała Kokota i Bartosza T. Wielińskiego publikowane będą na tradycyjnych i cyfrowych łamach „Wyborczej”.

Natomiast Maciej Czarnecki, również z działu zagranicznego „Wyborczej”, jest obecnie w Norwegii - relacjonował stamtąd wybory parlamentarne, a teraz opisuje zmiany w norweskiej polityce.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mariusz Puzynowicz dyrektorem sprzedaży w Grupie Hrlink
We wrześniu 2021 r. Mariusz Puzynowicz objął stanowisko dyrektora sprzedaży Grupy HRlink. W ramach swoich obowiązków nadzoruje działania sprzedażowe i marketingowe marek HRlink i Goldenline.
Już w najbliższy piątek, 24 września br. na łamach warszawskiego wydania „Gazety Wyborczej” rozpocznie się nowy cykl redakcyjny pt. „Jak mieszkasz, Warszawo”. Artykuły poświęcone tematyce mieszkaniowej, nowym zjawiskom oraz trendom specyficznym dla stolicy publikowane będą w każdy piątek oraz poniedziałek w „Gazecie Stołecznej” oraz w serwisie...
Od pół roku reżim Aleksandra Łukaszenki więzi Andrzeja Poczobuta, dziennikarza „Gazety Wyborczej" i działacza Związku Polaków na Białorusi. By oddać mu hołd, w sobotę, 25 września 2021 r. o 20:30 jego wizerunek zostanie wyświetlony na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Redakcja „Wyborczej" zaprasza wszystkich do przyjścia do centrum stolicy i...
Portal WP najbardziej opiniotwórczym medium sierpnia 2021
Jak wynika z raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) ranking główny najczęściej cytowanych mediów w kraju otwiera portal WP z wynikiem 4,7 tys. powołań. Miejsce drugie zajął Onet, na który inni dziennikarze powoływali się ponad 4,2 tys. razy. Podium zestawienia zamyka dziennik Rzeczpospolita...
P4 Sp. z o.o. („P4”), będąca częścią Grupy iliad („iliad”), podpisała 22 września Umowę Sprzedaży i Nabycia dotyczącą 100% udziałów w UPC Polska Sp. z o.o. („UPC”) z UPC Poland Holding B.V., będącą częścią Liberty Global plc, za kwotę 7 mld zł. Transakcja podlega teraz zgodzie regulacyjnej Komisji Europejskiej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764