logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dziennikarze i autorzy Agory z nominacjami w Konkursie Newsweeka im. Teresy Torańskiej

  PR 17.02.2023, przeczytano 294 razy

Kapituła Konkursu Newsweeka im. Teresy Torańskiej wskazała osoby nominowane do nagrody w tegorocznej edycji. Znaleźli się wśród nich Donata Subbotko, Paweł Piotr Reszka i Katarzyna Włodkowska z "Wyborczej" oraz Michał Janczura z Radia TOK FM. Nominowanych jest także dwóch autorów Wydawnictwa Agora - Jarosław Kurski oraz Konstanty Gebert.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dziennikarze-i-autorzy-agory-z-nominacjami-w-konkursie-newsweeka-im.-teresy-toranskiej,399019,artykul.html

W kategorii Najlepszy prasowy materiał dziennikarski do nagrody nominowana jest Donata Subbotko za tekst "Rosja już tu jest", czyli rozmowę z gen. Piotrem Pytlem, byłym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Nominację w tej kategorii otrzymał również Paweł Piotr Reszka za reportaż "Zginiesz i nara", który ukazał się na łamach "Dużego Formatu".

Wśród nominowanych w kategorii Najlepszy medialny materiał dziennikarski znalazł się Michał Janczura z Radia TOK FM za radiowy serial dokumentalny "Eksperyment", którego słuchać można na platformie TOK FM Premium. W ubiegłym roku "Eksperyment" został uznany za najlepszy reportaż audio w konkursie Grand Press.

W kategorii Najlepsza książka nominację otrzymali autorzy Wydawnictwa Agora: pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Wyborczej" Jarosław Kurski za "Dziady i dybuki" oraz Konstanty Gebert za "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło". Nominację w tej kategorii otrzymała również Katarzyna Włodkowska, dziennikarka "Wyborczej" za książkę "Na oczach wszystkich. Historia przypadku polskiego Fritzla", która ukazała się nakładem wydawnictwa Wielka Litera.

Nazwiska laureatów poznamy w poniedziałek, 6 marca br. podczas uroczystej gali.

Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest przyznawana od 2013 r. przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grupa Agora ogłosiła Strategię ESG na lata 2023-2027
31 maja 2023 r. Grupa Agora przyjęła „Strategię ESG na lata 2023-2027”, która określa cele organizacji w obszarze klimatu i środowiska (E), ludzi i społeczeństwa (S), a także ładu zarządczego i praktyk biznesowych (G). Jako wydawca niezależnych mediów, prowadzący jednocześnie różnorodne projekty biznesowe, Agora w najbliższych latach chce działać m.in. na rzecz...
Spotkanie pierwszej rundy Roland-Garros pomiędzy Igą Świątek i Cristiną Bucsą zgromadziło rekordową widownię meczu pierwszej rundy turnieju Wielkiego Szlema w historii relacji w Eurosporcie! Rywalizację Polki z reprezentantką Hiszpanii oglądało w Eurosporcie 1 średnio ponad 500 tys. widzów.
Co o branży fashion piszą w polskich mediach?
Przy okazji 20. edycji Gali Polskiej Mody, PSMM Monitoring & More, wieloletni partner wydarzenia, przygotował analizę medialności polskich projektantów oraz najważniejszych tematów z branży modowej. Który z kreatorów polskiej mody cieszył się największą popularnością i jakie tematy przykuły uwagę mediów i internautów?
Envision Racing, wiodący zespół wyścigowy Formuły E i Cartoon Network EMEA, będący częścią Warner Bros. Discovery, numer jeden wśród globalnych kanałów dziecięcych, ogłosiły nowe partnerstwo w celu zaangażowania dzieci i młodzieży w Wyścig Przeciw Zmianom Klimatu.
Brandlift z unikalnym narzędziem do pracy z insta rodzicami
BrandLift – agencja influencer marketingu jako jedyna w Polsce wprowadziła narzędzie ułatwiające markom współpracę z insta rodzicami. Technologia pozwala na weryfikację wieku oraz płci dzieci twórców, a nawet gromadzi dane od wczesnej fazy ciąży. Dzięki szczegółowej wiedzy producenci z obszaru parentingu mogą precyzyjnie dopasowywać...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764