logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dziennikarze i autorzy Agory z nominacjami w Konkursie Newsweeka im. Teresy Torańskiej

  PR 17.02.2023, przeczytano 531 razy

Kapituła Konkursu Newsweeka im. Teresy Torańskiej wskazała osoby nominowane do nagrody w tegorocznej edycji. Znaleźli się wśród nich Donata Subbotko, Paweł Piotr Reszka i Katarzyna Włodkowska z "Wyborczej" oraz Michał Janczura z Radia TOK FM. Nominowanych jest także dwóch autorów Wydawnictwa Agora - Jarosław Kurski oraz Konstanty Gebert.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dziennikarze-i-autorzy-agory-z-nominacjami-w-konkursie-newsweeka-im.-teresy-toranskiej,399019,artykul.html

W kategorii Najlepszy prasowy materiał dziennikarski do nagrody nominowana jest Donata Subbotko za tekst "Rosja już tu jest", czyli rozmowę z gen. Piotrem Pytlem, byłym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Nominację w tej kategorii otrzymał również Paweł Piotr Reszka za reportaż "Zginiesz i nara", który ukazał się na łamach "Dużego Formatu".

Wśród nominowanych w kategorii Najlepszy medialny materiał dziennikarski znalazł się Michał Janczura z Radia TOK FM za radiowy serial dokumentalny "Eksperyment", którego słuchać można na platformie TOK FM Premium. W ubiegłym roku "Eksperyment" został uznany za najlepszy reportaż audio w konkursie Grand Press.

W kategorii Najlepsza książka nominację otrzymali autorzy Wydawnictwa Agora: pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Wyborczej" Jarosław Kurski za "Dziady i dybuki" oraz Konstanty Gebert za "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło". Nominację w tej kategorii otrzymała również Katarzyna Włodkowska, dziennikarka "Wyborczej" za książkę "Na oczach wszystkich. Historia przypadku polskiego Fritzla", która ukazała się nakładem wydawnictwa Wielka Litera.

Nazwiska laureatów poznamy w poniedziałek, 6 marca br. podczas uroczystej gali.

Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest przyznawana od 2013 r. przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też niezwykłej powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michał Rusinka.
Nowy cykl od kanału Urbex History w Radiu RMF24
W letniej ramówce internetowego Radia RMF24 znajdą się dwa nowe programy: „Turystom wstęp wzbroniony” i „Polska gorączka złota”. Oba programy będą też dostępne w formie podcastów na RMFon.pl i RMF24.pl.
Publicis Groupe z certyfikatem Google – Digital TV
Najnowszy certyfikat w ramach programu Google Marketing Partner potwierdza ekspertyzę Publicis Groupe w zakresie wsparcia klientów w adaptacji do dynamicznych zmian sposobu oglądania telewizji i wykorzystywania możliwości reklamy wideo w całym ekosystemie digitalowym.
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Paryż 2024
Platforma Max, na której dostępny będzie każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros. Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z ukochanymi postaciami znanymi z Looney...
Lato RMF na koncertach i festiwalach
W tym roku RMF FM bawić się będzie wraz ze słuchaczami na największych festiwalach w kraju i koncertach najpopularniejszych artystów, m.in. sanah, Eda Sheerana, Lenny’ego Kravitza czy Justina Timberlake’a. Będzie też zabawa SMS-owa w nowej odsłonie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764