logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dziennikarze Radia Nowy Świat nominowani do nagrody Mariusza Waltera

  PR 07.02.2024, przeczytano 474 razy
ilustracjastrzałka

Klaudia Kowalczyk, Jakub Jędras i Mikołaj Tyczyński autorzy sportowego podcastu extra „Sport do słuchania” oraz Katarzyna Kasia prowadząca audycję „Nowy świt” nominowani do nowej nagrody dla ludzi mediów im. Mariusza Waltera. Laureatki i laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w piątek 15 marca 2024 roku w Muzeum POLIN.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dziennikarze-radia-nowy-swiat-nominowani-do-nagrody-mariusza-waltera,403027,artykul.html

Nagroda Mariusza Waltera to nowe wyróżnienie skierowane do ludzi mediów. Została stworzona przez Fundację im. Bożeny i Mariusza Walterów pod koniec 2023 roku. To wyróżnienie zarówno dla tych, którzy mają duże doświadczenie medialne, ale także dla osób dopiero wchodzących na rynek mediów. Nagroda Mariusza Waltera to wskazanie kierunku, w którym polskie media powinny się rozwijać i jakie wartości reprezentować. Dostrzeżenie osób, których warto słuchać.

Nagroda będzie przyznawana corocznie osobom cechującym się w minionym roku kreatywnością, odwagą, świetnym warsztatem dziennikarskim połączonym z intuicją i wrażliwością społeczną. Nominacje do Nagrody Głównej za Osobowość medialną roku otrzymali – Justyna Dobrosz-Oracz z Gazety Wyborczej (obecnie w TVP), Katarzyna Kasia prowadząca Szkło kontaktowe TVN24 i audycję „Nowy świt” w Radiu Nowy Świat oraz Radomir Wit z TVN24. W kategorii Wydarzenie roku w mediach nominowani zostali – redakcja programu 19.30, Jakub Sobieniowski - za cykl materiałów w Faktach TVN demaskujących wykorzystywanie przez PiS instytucji państwowych i spółek Skarbu Państwa do wspierania własnej kampanii wyborczej oraz Katarzyna Włodkowska - za reportaż "W redakcji Andrzeja Skworza. "Odliczam. Aż się rozryczysz i wyjdziesz" w Dużym Formacie - Gazecie Wyborczej. Nominowani w kategorii Nowy głos w mediach to: Aleksander Hudzik – magazyn internetowy Mint, Maciej Okraszewski – Dział Zagraniczny i zespół Orientuj.się, a w kategorii Sport w mediach – Dariusz

Faron z Wirtualnej Polski, Michał Okoński z Tygodnika Powszechnego oraz autorzy podcastu extra „Sport do słuchania” w Radiu Nowy Świat - Klaudia Kowalczyk, Kuba Jędras i Mikołaj Tyczyński.

Gratulujemy naszym redaktorkom i redaktorom. Trzymamy mocno kciuki i życzymy, aby nominacja przerodziła się w nagrodę. Cieszy nas ogromnie, że praca naszych dziennikarzy została zauważona i doceniona przez tak zacne grono – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

O nominacjach oraz laureatkach i laureatach danej kategorii decyduje 18-osobowa Kapituła, składająca się z wybitnych przedstawicieli świata mediów, kultury, sportu oraz życia społecznego. Członkami Kapituły są: Edwin Bendyk, Andrzej Bobiński, Kamil Dziubka, Ewa Ewart, Sylwia Gregorczyk-Abram, Jerzy Jurecki, Grzegorz Kalinowski, Michał Kołodziejczyk, Adam Małysz, Adam Pieczyński, Hanna Rydlewska, Joanna Solska, Agata Szczęśniak, Mariusz Szczygieł, Bożena Walter, Jacek Wasilewski, Paulina Wilk, Maja Włoszczowska. Obrady Kapituły odbyły się 31 stycznia 2024.

- Pasją i treścią życia mojego męża były media. Zawsze powtarzał, że za jego sukcesem stoją wspaniali ludzie. Mam nadzieję, że ta nagroda pozwoli dostrzec odważne, rzetelne i inspirujące osoby. Szczególną uwagę przykładamy w niej do tych, których talent i ciężka praca nie były do tej pory odpowiednio uhonorowane - mówi Bożena Walter, założycielka Fundacji im. Bożeny i Mariusza Walterów.

Sport do słuchania” jest realizowany przez naszych dziennikarzy od maja 2022 roku i emitowany w ramach podcastów extra raz w miesiącu. Audycja „Nowy świt” jest emitowana na antenie Radia Nowy Świat od poniedziałku do czwartku w godzinach 6:00 – 10:00.

Źródło: Radio Nowy Świat

nowyswiat.online

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę na antenie pojawią materiały, rozmowy oraz reportaż Anny Rokicińskiej o ukraińskiej wsi, która zniknęła.
Zmiany w lokalnych redakcjach „Wyborczej”
Od 1 marca br. Michał Olszewski, dotychczasowy szef krakowskiej redakcji “Gazety Wyborczej”, będzie kierował działem zagranicznym tytułu. Kierownictwo nad redakcją w Krakowie obejmie Magdalena Mach, a zespołami w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie pokieruje Jan Latała. 
K Mag świętuje 15 lat istnienia i zapowiada zmiany w redakcji
Jedno z najpopularniejszych w branży medium popkulturowe - K MAG - obchodzi 15 lat istnienia na polskim rynku. 15 lutego zespół redakcyjny świętował okrągłą rocznicę wspólnie z gwiazdami okładek i partnerami biznesowymi. To właśnie w tych wyjątkowych okolicznościach założyciel magazynu Mikołaj Komar ogłosił zmianę w redakcji. Od teraz stanowisko zastępczyni...
Autentyczni: druga odsłona kampanii Siła w spektrum promującej program
Dwa pierwsze odcinki programu „Autentyczni” wyemitowane w ubiegłym roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu. Gościem 3 odcinka będzie Mata, czyli Michał Matczak, 23-letni ceniony raper, który podczas nagrania...
Warner Bros. Discovery rozszerza europejską ofertę
Spółka Warner Bros. Discovery (WBD) ogłosiła dzisiaj pozyskanie praw do ośmiu serii programów, które zostaną udostępnione w sieciach linearnych na rynku europejskim. Wśród pozyskanych tytułów znalazły się dwie brytyjskie produkcje Prime Video, Amazon Originals - pierwszy i drugi sezon The Grand Tour oraz Clarkson’s Farm. Nowa umowa pozwala...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764