logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

E-commerce rośnie na Ukrainie

  PR 15.08.2017, przeczytano 334 razy
ilustracjastrzałka

Przez ostatni rok przybyło na Ukrainie 1,3 mln e-konsumentów. Trzy najbardziej popularne lokalne serwisy e-commerce – Rozetka.com.ua, Olx.ua, Prom.ua – łącznie przyciągnęły w czerwcu 10,3 mln osób, czyli ponad połowę internautów w kraju. Top3 zagranicznych stron WWW z tej kategorii – Aliexpress.com, Amazon.com, eBay.com – odwiedziło 4 mln osób, czyli w sumie co piąty internauta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/e-commerce-rosnie-na-ukrainie,33404,artykul.html

Rośnie popularność serwisów e-commerce wśród ukraińskich internautów. W czerwcu 2017 roku strony internetowe tego typu odwiedziło 13,6 mln użytkowników sieci (71 proc. ogółu internautów korzystających z komputerów stacjonarnych i laptopów). Jest to o 1,3 mln więcej niż przed rokiem, kiedy liczba ta wyniosła 12,3 mln osób (67,3 proc.) (źródło: gemiusAudience).

Rozetka na topie

W rankingu popularności marek krajowych serwisów e-commerce liderem jest sklep internetowy Rozetka.com.ua. W czerwcu odwiedziło go 6,7 mln użytkowników sieci (35 proc.). W pierwszej trójce znalazł się również serwis ogłoszeń lokalnych OLX.ua z wynikiem 5,5 mln odwiedzających (29 proc.) oraz wielobranżowy e-sklep Prom.ua, do którego zajrzało 4 mln osób (21 proc.). Ogółem trzy najpopularniejsze serwisy e-handlu zgromadziły w czerwcu 10,3 mln internautów, co stanowi ponad połowę użytkowników internetu (54 proc.).

Aliexpress pierwszy z zagranicy

Trzy najpopularniejsze zagraniczne serwisy e-commerce na Ukrainie mogą się poszczycić dotarciem do 4 mln osób, czyli do co piątego internauty w tym kraju (21 proc.). Bezkonkurencyjny w swojej kategorii jest Aliexpress.com. Z liczbą odwiedzających 3,8 mln (20 proc.) znalazł się on na pierwszym miejscu rankingu popularności zagranicznych serwisów e-commerce i na czwartym miejscu zestawienia ogólnego. Kolejne stopnie podium zajmują: Amazon.com z 411 tys. odwiedzających (2,1 proc.) oraz eBay.com z wynikiem 328 tys. osób (1,7 proc.).

Źródło: Gemius

www.gemius.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

5 miliardów złotych długu mikroprzedsiębiorców
76% zadłużonych firm figurujących w Krajowym Rejestrze Długów, to przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Wierzycielom są winni ponad 5 mld zł – o 3,2 mld zł więcej niż przed 5 laty. Sami mają do odzyskania od kontrahentów 910 mln zł - najwięcej od dużych firm.
Według prognoz analityków GfK w bieżącym roku, w 27 krajach Unii Europejskiej w handlu detalicznym wystąpi nominalny wzrost obrotów o 2,0%. Największe wzrosty prognozowane są w Rumuni i na Litwie. W Polsce prognozowany jest wzrost o 3,9%.
Firmy rzadko decydują się na polubowne rozwiązywanie sporów
W Polsce alternatywne metody rozstrzygania sporów gospodarczych nie są specjalnie popularne. Przedsiębiorcy oddają do arbitrażu tylko ok. 200 spraw rocznie, podczas gdy na wokandę polskich sądów powszechnych co roku trafia nawet 2 mln spraw gospodarczych. W dużej mierze wynika to z faktu, że przedsiębiorcy o arbitrażu wiedzą stosunkowo niewiele. Opracowana właśnie przez Polskie...
Rekrutacja: obawy pracodawców o spowolnienie gospodarcze
W I kwartale polska gospodarka wciąż rozwijała się szybko na tle innych krajów, a prognozy na obecny i kolejny rok również przewidują wysokie, choć nie aż tak jak w 2018 roku, tempo wzrostu. Spowolnienie widać zarówno w pogorszeniu sytuacji przemysłu, jak i większej wstrzemięźliwości pracodawców w zatrudnianiu pracowników i przyznawaniu podwyżek. W wielu branżach...
Doprecyzowanie pojęcia wynalazku, eliminacja niejasności dot. ochrony praw własności przemysłowej, zwolnienie z opłat okresowych na wzory przemysłowe i znaki towarowe dla MŚP w początkowej fazie działania – to najważniejsze zmiany, jakie zakłada przyjęta przez Radę Ministrów nowela ustawy Prawo własności przemysłowej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764