logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Ekspert porównuje programy Zwcad+ i Autocad

  PR 05.11.2012, przeczytano 4101 razy

Ralph Grabowski, znany ekspert CAD (ang. Computer Aided Design - projektowanie wspomagane komputerowo), opublikował niedawno recenzję programu ZWCAD+, w której porównał jego funkcje z możliwościami programu AutoCAD, oceniając interfejs, zakres poleceń, narzędzia rysowania i opcje personalizacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ekspert-porownuje-programy-zwcad%2B-i-autocad,17124,artykul.html

Ralph Grabowski jest starszym redaktorem w upFront.eZine Publishing, Ltd. i autorem ponad 140 książek oraz kilkuset artykułów prasowych dotyczących CAD.

Tegoroczna premiera ZWCAD+ zaskoczyła wiele osób informacją, że program oparty jest na nowej bazie kodu. Dotychczasowi użytkownicy ZWCAD, nowi użytkownicy oraz specjaliści branżowi, którzy wypróbowali nową generację ZWCAD+, byli zachwyceni wynikami. Poznajmy opinię samego Ralpha.

Na temat interfejsu użytkownika w ZWCAD+, Ralph napisał: "Moją ulubioną funkcją jest ‘document head’ (nagłówek dokumentu), czyli zakładki, które pozwalają mi natychmiast przełączać się pomiędzy otwartymi rysunkami. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na jedną z tych zakładek rozwija menu najczęstszych poleceń dotyczących zarządzania plikami (w AutoCAD system przełączania się pomiędzy rysunkami jest niewygodny i opiera się na przyciskach paska narzędzi lub menu aplikacji.). W aspekcie interfejsu, ZWCAD+ pozostawia w tyle AutoCAD dzięki funkcji zwanej SmartMouse: tu aktywację polecenia powoduje przytrzymanie prawego przycisku myszki i narysowanie kursorem odpowiedniej litery alfabetu (lub przemieszczenie kursora w konkretnym kierunku). Przykładowo, gdy narysujemy myszką literę E, uruchamiamy polecenie Erase (Usuń), a przemieszczając kursor w lewo, włączamy komendę Copy (Kopiuj). Najlepsze jednak jest to, że korzystając z funkcji SmartMouseConfig, możemy dowolnie dostosować każdy ruch".

W dalszej części recenzji Ralph omawia zgodność ZWCAD+ z rysunkami wykonanymi w AutoCAD, opierając się na posiadanym doświadczeniu konsultingowym, w ramach którego przetestował już wiele programów CAD. Sprawdził, jak ZWCAD+ poradzi sobie ze szczególnie problematycznymi plikami rysunków. Wyniki przeszły wszelkie oczekiwania - ZWCAD+ wyświetlał prawidłowo wszystkie pliki testowe. Wielu użytkowników CAD zastanawia sie zapewne, jaki będzie efekt próby zaimportowania z AutoCAD rysunku zawierającego obiekty nieobsługiwane przez ZWCAD+. Ralph sprawdził to na ograniczeniach i chmurach punktów. Okazało się, że "ZWCAD+ wyświetla je poprawnie, przy czym w palecie Properties (Właściwości) figurują one jako ‘proxy entity’ (‘obiekt proxy’)”. Oznacza to, że możliwa jest prosta edycja tych obiektów, ich przemieszczanie i usuwanie, zmiana koloru lub warstwy oraz drukowanie - tak jak obiektów proxy; niemożliwa jest jednak ich edycja przy pomocy poleceń właściwych dla chmur punktów".

W podsumowaniu recenzji Grabowski zwrócił uwagę na opłacalność programu ZWCAD+: "AutoCAD kosztuje 4 000 USD, a cena ZWCAD+ Pro, w zależności od kraju, wynosi około 1 000 USD. ZWCAD+ stanowi wydatek czterokrotnie mniejszy niż AutoCAD - oznacza to, że twoje studio może pracować na czterokrotnie większej liczbie stacji roboczych, co jest bardzo opłacalne”.

W swojej recenzji Ralph Grabowski przywołuje więcej przykładów i funkcji oraz omawia różnice pomiędzy programem AutoCAD 2013 a ZWCAD+ 2012. Cała recenzja dostępna jest pod adresem: http://www.zwsoft.com/zwcad+_expert_reviews/index_pr1en.

Źródło: SIZ PAP / Usługi Informatyczne SZANSA

www.zwcad.pl

Dodatkowe informacje:

Informacje o ZWCAD+
ZWCAD+ to wysoce wydajne oprogramowanie CAD, kompatybilne z formatem DWG, opracowane przez ZWCAD Design Co. Ltd., spółkę całkowicie zależną ZWSOFT.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Orli Dom” trafia do księgarń i pod patronat Signs.pl
W maju e-book prezentujący projekt „Orli Dom” trafił do księgarń internetowych. Po nieudanych próbach znalezienia wydawcy książki drukowanej autor zdecydował się wydać pierwszy tom w wersji elektronicznej.
Miłość do designu i druga podróż sentymentalna Chochlika
Jest kilka uza­sad­nień, któ­rymi można tłu­ma­czyć decy­zję pod­pię­cia pod jed­nym tytu­łem, reflek­sji zwią­za­nych z lek­turą dwóch odręb­nych pozy­cji książ­ko­wych. Obie uka­zały się w tym roku, nakła­dem wydaw­nic­twa „Karak­ter”. Obie otrzy­ma­łem do recen­zji i przeczyta­łem je rów­no­le­gle, mniej wię­cej w tym...
Pierwsza podróż sentymentalna Chochlika
Jest kilka uza­sad­nień, któ­rymi można tłu­ma­czyć decy­zję pod­pię­cia pod jed­nym tytu­łem, reflek­sji zwią­za­nych z lek­turą dwóch odręb­nych pozy­cji książ­ko­wych. Obie uka­zały się w tym roku, nakła­dem wydaw­nic­twa „Karak­ter”. Obie otrzy­ma­łem do recen­zji i prze­czy­ta­łem je rów­no­le­gle, mniej wię­cej w tym...
3M Di-noc: nie ma lipy?
Ani to nowość, ani odkrycie. No bo przecież w prawie każdym supermarkecie oferującym materiały wnętrzarskie można znaleźć folie imitujące drewno. Kojarzą się zazwyczaj z odświeżeniem mebli kuchennych gdy brak kasy na nowe szafki. Tak postrzegałem ten produkt 3M słuchając opowieści przedstawicielki dystrybutora. No, Ameryki to nie odkryli.
Marketing w sieci: recenzja książki
„Marketing w sieci” to praca zbiorowa wydana przez Wyższą Szkołę Europejską im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W trzynastu artykułach napisanych przejrzystym, klarownym językiem zawiera kompendium wiedzy niezbędnej osobom fizycznym i przedsiębiorcom pragnącym zaistnieć w Internecie i/lub przez Internet prowadzić skutecznie swoje interesy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764