logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Ekspert signs.pl: Sterownik do cięcia prosto z Corela?

   23.06.2005, przeczytano 8149 razy

Kupiłem ploter i ponoć jest do niego sterownik pozwalający ciąć prosto z Corela - nie bardzo kumam jak to ugryźć?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ekspert-signs.pl%3A-sterownik-do-ciecia-prosto-z-corela,2843,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Nie wiem co to za ploter i nie wiem jaki to sterownik. Sprzedawca powinien Panu wyjaśnić jak obsługiwać ten zestaw.

Jeżeli sterownik instaluje się jako drukarka - tniemy grafikę tak jakby była drukowana na drukarce, w panelu druku wybierając ploter.

Jeżeli sterownik jest osobnym programem, grafikę eksportuje się jako np. plt lub eps - w zależności od możliwości importu sterownika. Dalej postępuje się zgodnie z założeniami obsługi sterownika.

Ale... po wyeksportowaniu jako plt można wycinać bez użycia sterownika, wysyłając dane na port. Komenda w wierszu poleceń dos: copy nazwa_pliku.plt com1 (zamiast com1 wstawić ewentualnie inną nazwę portu, do którego jest podłączony ploter). Proszę pamiętać o ustawieniu w Corel-u strony o wielkości arkusza ciętej folii.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Paweł Szambelan

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folia odblaskowa do oklejenia auta: Oralite 5400, Reflekton?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Jak okleić kaseton podświetlany: czarne tło i biały napis
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
Cięcie naklejek drukowanych solwentem na folii monomerycznej
Szukam sposobu aby wycinać naklejki prostokątne o wymiarach 20x10cm na wylot z folii monomerycznej (szerokość 105 cm, druk solwentowy). Do tej pory radzę sobie w ten sposób, że wycinam z pomocą linijki paski po szerokości foli, a następnie na ręcznej gilotynie docinam naklejki pod wymiar. Metoda skuteczna, lecz strasznie nużąca i czasochłonna. Czy jest jakieś urządzenie...
Zamówiłem u tego samego dostawcy, w odstępie 3 tygodni, stolarkę aluminiową o tym samym numerze RAL. Obie dostawy znacznie różnią się odcieniem. Poza numerem RAL nie uzgadniałem nic więcej. Dostawca twierdzi że jest to dopuszczalne. Czy ma rację?
Posiadam Ploter HP DESIGNJET 110+. W jaki sposób zabezpieczać wydruki atramentowe przed działaniem promieni UV i rozmywaniu. Chodzi mi przede wszystkim o wydruki powyżej formatu A3.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764