logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Ekspert signs.pl: Zaokrąglone narożniki przy cięciu liter

   18.07.2003, przeczytano 5564 razy

Mam problem z wycinanie materiału "flex" (na koszulki). Kupiłem nowy nóż specjalny do tego typu materiału, lecz po wycięciu efekt jest taki, że litery są pozaokrąglane. Problem dotyczy wyłącznie liter.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ekspert-signs.pl%3A-zaokraglone-narozniki-przy-cieciu-liter,1735,artykul.html

ODPOWIEDŹ:Domyślam się, że używa Pan plotera z nożem wleczonym. Podejrzewam również, że problem dotyczy wyłącznie małych literek - do ok. 1 cm wysokości. Wyjaśnieniem problemu jest kwestia ustawienia offsetu noża. Noże do cięcia grubych folii mają inny kąt ostrza i dlatego trzeba zmienić ustawienie tego parametru. Wykonuje się to w menu plotera lub w ustawieniach programu do cięcia. Proszę mieć również świadomość, że plotery z głowicą wleczoną, ze względów techniczno-konstrukcyjnych, nie mogą idealnie wycinać bardzo małych grafik. Niedoskonałości cięcia są bardziej widoczne na grubszych foliach. Nie wiem jakiego plotera Pan używa, ale niektóre plotery tnące mają takie właśnie problemy z wycinaniem napisów na początku arkusza folii. Proszę sprawdzić, czy ten sam napis będzie poprawnie wycięty, jeżeli zostanie umieszczony 20-30 cm od początkowej krawędzi arkusza.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Paweł Szambelan

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Witam
proszę na ploterze ustawić ofset 0,75

Najnowsze w tym dziale

Folia odblaskowa do oklejenia auta: Oralite 5400, Reflekton?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Jak okleić kaseton podświetlany: czarne tło i biały napis
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
Cięcie naklejek drukowanych solwentem na folii monomerycznej
Szukam sposobu aby wycinać naklejki prostokątne o wymiarach 20x10cm na wylot z folii monomerycznej (szerokość 105 cm, druk solwentowy). Do tej pory radzę sobie w ten sposób, że wycinam z pomocą linijki paski po szerokości foli, a następnie na ręcznej gilotynie docinam naklejki pod wymiar. Metoda skuteczna, lecz strasznie nużąca i czasochłonna. Czy jest jakieś urządzenie...
Zamówiłem u tego samego dostawcy, w odstępie 3 tygodni, stolarkę aluminiową o tym samym numerze RAL. Obie dostawy znacznie różnią się odcieniem. Poza numerem RAL nie uzgadniałem nic więcej. Dostawca twierdzi że jest to dopuszczalne. Czy ma rację?
Posiadam Ploter HP DESIGNJET 110+. W jaki sposób zabezpieczać wydruki atramentowe przed działaniem promieni UV i rozmywaniu. Chodzi mi przede wszystkim o wydruki powyżej formatu A3.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764