logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ekstreme z drukarkami do etykiet na Festiwaldruku.pl

  PR 04.09.2018, przeczytano 586 razy
ilustracjastrzałka

Firma Ekstreme Centrum DTG, oferująca rozwiązania dla druku cyfrowego o unikalnej technologii, na targach poligrafii reklamowej zaprezentuje profesjonalne urządzenia dla firm i drukarni produkujących etykiety.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ekstreme-z-drukarkami-do-etykiet-na-festiwaldruku.pl,37784,artykul.html

Firma zaprasza do odwiedzenia stanowiska G6, gdzie na odwiedzających będą czekały drukarki Afinia L-901 i OKI Pro1040 i Pro1050.

Afinia L-901

To przemysłowa drukarka cyfrowa w technologii memjet, będąca rozbudowaną wersją bardzo dobrze przyjętego przez rynek modelu L-801. Drukarka kierowana jest do przedsiębiorstw produkujących etykiety na własne potrzeby w branży spożywczej, chemicznej, kosmetycznej czy olejowej,  jak również do drukarni świadczących usługi cyfrowego druku etykiet.

ilustracjastrzałka

Model L901 łączy w sobie przemysłową szybkość z wysoką jakością oraz niskimi kosztami druku. Rozbudowany rozwijak i nawijak umożliwiają obsługę roli o średnicy do 305 mm i maksymalnej szerokości medium 229 mm. Unowocześniona konstrukcja systemu prowadzania papieru pozwala na wykonanie konserwacji głowicy drukującej w trakcie druku, bez potrzeby odcinania wstęgi po czym na wznowienie druku bez żadnych strat. Drukarka przystosowana została do integracji i pracy w linii z wykańczarkami, dyspenserami czy liniami produkcyjnymi wszelkiego typu. 7-calowy wyświetlacz dotykowy na panelu frontowym sprawia, że obsługa urządzenia stała się bardzo intuicyjna i prosta, a wszystkie informacje o statusie pracy są prezentowane na ekranie w czasie rzeczywistym.

Podstawowe dane techniczne Afinia L-901:

 • głowica drukująca w technologii memjet: 70.400 dysz
 • rozdzielczość i prędkość druku: 1600 x 800 dpi (305  mm/s) oraz 1600x1600 dpi (152mm/s)
 • max. szerokość obsługiwanej wstęgi: 229 mm
 • max. szerokość zadruku: 216 mm
 • zakres grubości obsługiwanych mediów: 0.13 - 0.3 mm
 • atramenty: Dye-baed, CMYKK, 5x250 ml
 • rozwijak/nawijak: 3 cale, obsługa roli do 305 mm
 • tryby druku: papier ciągły, etykiety wysztancowane ze zdjętym ażurem lub odczyt z    black mark
 • wbudowany nóż tnący do tryby arkuszowego
 • obsługa przerw między etykietami: w przedziale 3-8 mm
 • min/max wielkość etykiety: szerokość 50,8 mm - 229 mm, długość 25,4 mm - 1220 mm
 • obsługiwane media: papier, PP, PE, PET etc.

OKI Pro1040 i Pro1050

To nowy poziom kreatywności i elastyczności w wąsko-wstęgowej produkcji etykiet na różnorodnych nośnikach - od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża, w tym również takie, z którymi nie radzi sobie popularna technologia atramentowa.
Co więcej, pozwalają zarówno na produkcję etykiet wodoodpornych (wytrzymujących nawet zanurzenie) oraz odpornych na promieniowanie UV. Takie zastosowanie idealnie sprawdza się w laboratoriach chemicznych lub przy oznaczaniu środków trwałych.

Model Pro1050 odróżnia się od Pro1040 możliwością druku w przestrzeni barwnej CMYK+WH. Tego typu rozwiązanie pozwala na drukowanie dodatkowego nieprzeźroczystego koloru białego, tzn. umożliwia tworzenie etykiet przeźroczystych czy kolorowych, dzięki wstępnemu pokryciu ich bielą. W przeciwieństwie do druku atramentowego nie występuje tu konieczność wstępnego powlekania nośnika, a cena wydruku jest taka sama przy pięciu sztukach, jak i pięciu tysiącach.

Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku etykiet w małych nakładach dla np. browarów rzemieślniczych, lokalnych winiarni lub kosmetyków na zamówienie.
Produkcja etykiet, dzięki możliwość zastosowania 5 koloru - białego, a także wykorzystania szerokiej gamy nośników staje się dużo prostsza i bardziej opłacalna, zwłaszcza przy niskich nakładach, a piąty kolor, czyli opcja „CMYK+WH” zwiększa swobodę projektowania etykiet.

Specyfikacja OKI Pro1040 i Pro1050:

 • opcje kolorystyczne: Pro1040 (CMYK) i Pro1050 (CMYK + biały)
 • szybkość drukowania: Maksymalnie 15,24 cm (6 cali) na sekundę
 • wymiary rolki: Maksymalna średnica 200 mm (8 cali), średnica gilzy 76,2 mm (3 cale)
 • obsługiwane nośniki: Papier zwykły, teksturowany i powlekany, PE, PET, PP, w tym nośniki wodoodporne, do zamrażarek, odporne na promieniowanie UV oraz nośniki etykiet do zastosowań chemicznych i przemysłowych
 • szerokość nośnika: 29,4 mm - 130 mm łącznie z podkładem
 • szerokość zadruku: 25,4 mm 125,76 mm
 • długość zadruku: 12,7 mm - 1320,8 mm
 • grubość nośnika: 0,076 mm - 0,25 mm
 • funkcje dodatkowe: automatyczny balans kolorów, automatyczna rejestracja kolorów, automatyczne wykrywanie szerokości nośnika;

FestiwalDruku.pl odbywa się 12-13 września br. w EXPO XXI Warszawa.

Trwa bezpłatna rejestracja dla odwiedzających targi: TUTAJ

Źródło: OOH magazine

www.oohmagazine.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Impel Visual Solutions - Stacja Citronex w Zgorzelcu
Usytuowany w Zgorzelcu Dyskont Paliwowy zajmuje ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. Klienci mają do dyspozycji 24 stanowiska tankowania, market, niedużą kafejkę, restaurację Picaro i cztery tunele myjni dla TIR-ów. Wykończenie zewnętrzne kompleksu zostało wykonane przez Impel Visual Solutions
Śniadanie z laureatami konkursów Remadays Warsaw 2019
Tradycyjnie o 12:00, trzeciego dnia targów reklamy i druku RemaDays Warsaw odbyło się spotkanie podczas którego spotkali się partnerzy programu Solidni w Biznesie, ale nie tylko. Od kilku już lat podczas tego wydarzenia ogłaszane są wyniki trzech prestiżowych konkursów targowych – Gifts of the Year, Catalogue of the Year oraz POS of the Year.
Dzięki Dakea Boss.app od 180heartbeats + Jung v Matt dla Dakea (Altaterra, VKR), dekarze współpracujący z marką, mając przy sobie tylko smartfona, mogą już na budowie zacząć przygotowanie oferty dla swoich klientów.
Samsung LU32R590 - monitor curved 4K z funkcją upscalingu
Firma Samsung wprowadziła do sprzedaży pierwszy na świecie monitor 4K z zakrzywioną matrycą, który ma być dobry wyborem dla osób szukających wszechstronnego ekranu do codziennych zadań i rozrywki. Samsung LU32R590 to 32 calowym monitor, oferujący bardzo dobrą jakość obrazu dzięki możliwości wyświetlania miliarda kolorów i funkcji upscalingu. Nowoczesny design urządzenia,...
Tylko do 10 maja br. studenci o zainteresowaniach fotograficznych mogą ubiegać się o udział w programie studenckim Canon na międzynarodowym festiwalu Visa pour l’image. Dla 10 najlepszych studentów z Polski, Canon przygotował specjalny pakiet festiwalowy obejmujący udział w 3-dniowych warsztatach i spotkaniach networkingowych, przelot, zakwaterowanie oraz wyżywienie. W...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764