logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Epson: pierwsza drukarka wielkoformatowa na atrament żywiczny

  PR 21.09.2020, przeczytano 383 razy
ilustracja

64-calowy model SureColor SC-R5010 oferuje dokładne, wierne i szybkoschnące wydruki na różnorodnych nośnikach


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/epson%3A-pierwsza-drukarka-wielkoformatowa-na-atrament-zywiczny,388503,artykul.html

Premiera urządzenia SureColor SC-R5010 Series oznacza rozszerzenie portfolio drukarek wielkoformatowych Epson o model na atrament żywiczny (resin ink), dzięki któremu agencje kreatywne i firmy oferujące usługi druku mogą oferować swoim klientom różnorodne wydruki na szeregu nośników, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i ochrony środowiska.

Nowa seria z oznaczeniem „R" to odpowiedź na potrzeby związane z drukiem wykorzystującym atramenty żywiczne. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w zakresie innowacyjnych rozwiązań z obszaru obrazowania, zarządzania kolorem i kontroli nośników, Epson dostarcza kolejne optymalne, dedykowane rozwiązanie.

Nowa, 64-calowa drukarka zapewnia niezwykłą jakość wydruków i kontrolę kolorów dzięki zastosowaniu głowicy PrecisionCore Micro TFP. Precyzyjna kontrola temperatury przez cztery czujniki zapewnia stabilność i wierność odwzorowania kolorów od krawędzi do krawędzi - na całej powierzchni wydruku. Dzięki trzem niezależnym stacjom grzewczym (nagrzewanie wstępne, nagrzewanie właściwe, nagrzewanie po wydruku) bez względu na rodzaj nośnika kolory są zachowywane, zgodnie z danym projektem.

Wydajne i szybkie procesy suszenia i utwardzania pozwalają zalaminować i dostarczyć wydruk do klienta w dniu wydruku, dzięki czemu czas realizacji zamówień ulega znaczącemu skróceniu.

Zastosowanie niezwykle trwałej głowicy drukującej PrecisionCore Micro TFP gwarantuje dokładność i powtarzalność kolorów od pierwszego do ostatniego wydruku. Głowice piezoelektryczne nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem temperatury, co oznacza, że wielkość i umiejscowienie kropli tuszu pozostaje niezmienione przez cały cykl użytkowania urządzenia. W przypadku gdy wymiana głowicy jest konieczna, użytkownik może to zrobić samodzielnie bez potrzeby wzywania serwisanta, co zapobiega przestojom w pracy i zwiększa wydajność.

Wiodący w swojej klasie system podawania nośników - Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC) oferuje wysoką stabilność, wymagana przy wielkoformatowych wydrukach przeznaczonych na powierzchnie takie jak witryny sklepowe, czy ściany. Dzięki temu ilość odpadów jest mniejsza, czas montażu – krótszy, a klient może być pewny idealnego wydruku o niewidocznych łączeniach.

Nowy, 6-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome RS to bezzapachowe, wodne tusze żywiczne, gwarantujące bezpieczeństwo korzystania nie tylko w halach produkcyjnych, ale również w szkołach, szpitalach, hotelach czy innych obiektach zamkniętych. Atrament do SC-R5010L dostępny jest w 1,5 litrowych workach, przeznaczonych do stosowania przy średnich nakładach lub dwóch łatwo wymiennych zestawach do dużych nakładów.

- Słuchaliśmy uważnie głosu naszych klientów z segmentu druków żywicznych, dotyczące ich potrzeb odnośnie jakości, wydajności, niezawodności i powtarzalności kolorów. Dzięki wprowadzeniu modelu SC-R5010 jesteśmy w stanie sprostać tym oczekiwaniom. Oferując portfolio atramentów solwentowych, UV oraz od teraz także żywicznych Epson stał się wszechstronnym dostawcą dla każdego typu wydruków z zakresu znakowania, POS i dekoracji wnętrz - skomentował Tomasz Kuciński, Account Manager LFP w Epson.

Kluczowe cechy drukarki SC-R5010 obejmują:

  • Atrament Epson UltraChrome RS – atrament żywiczny o szerokiej palecie kolorystycznej
  • Wysoką odporność wydruków na zarysowania
  • Certyfikaty GreenGuard Gold, AgBB i francuski VOC
  • Precyzyjny system podawania nośnika, dzięki czemu drukowanie jest płynne i wydajne
  • System Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC) zapewniający dokładne i stabilne umieszczanie nośnika w urządzeniu
  • Możliwość samodzielnej wymiany części przez użytkownika (głowica drukująca)
  • Nowy, trzyetapowy system nagrzewania (rozgrzewanie wstępne, zasadnicze i końcowe)
  • Atrament w systemie Bulk Ink Solution – 1,5-litrowe worki dla średnich nakładów i 2 x 1,5 litrowe worki dla dużych nakładów z funkcją szybkiej wymiany (hot swap)
  • Dotykowy 4,3-calowy panel sterowania, ułatwiający obsługę
  • Intuicyjne oprogramowanie Epson Edge Print RIP

Drukarka Epson SC-R5010 trafi do sprzedaży w grudniu 2020.

Źródło: Epson Polska

www.epson.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Unife rusza z kampanią Hop-On for our Planet
Za 5 lat ok 40% wysoko wykwalifikowanych pracowników przemysłu kolejowego przejdzie na emeryturę. Już teraz polskie, jak i europejskie koleje, zmagają się z brakami kadrowymi. Żeby temu zaradzić, Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Zaopatrzenia Kolei (UNIFE) zleciło badanie pokolenia Z (16-25 lat) oraz zorganizowało kampanię HOP ON FOR OUR PLANET (WSKAKUJ DLA...
Samsung i Sokół powracają w kampanii Galaxy Note20 Ultra 5G
Supermoc do pracy i po pracy to kampania Galaxy Note20 Ultra 5G, w której Samsung ponownie łączy siły z Sokołem. Tym razem, w myśl zasady, że „Biznes jest jak gra, żeby wygrać trzeba znać kombinacje”, Wojtek zaprezentuje triki i wskazówki, które pozwolą w pełni wykorzystać swój potencjał.
W najbliższy poniedziałek (02.11) odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych uczestnictwem w projekcie MŚP – „Krok po kroku jak przejść przez ścieżkę rekrutacji, w ramach sektora komunikacja marketingowa”.
Biedronka wręcza nagrodę 100 tys. zł i odsłania antysmogowy mural
Zakończenie drugiego etapu nagrody Biedronki za książkę dla dzieci Piórko 2020 sieć sklepów ogłosiła w niezwykły sposób. Laureatka kategorii „Ilustracje” tegorocznego Piórka, Magdalena Starowicz, otrzymała od Biedronki czek na 100 tys. zł, a zaprojektowana przez nią okładka książki trafiła na odsłonięty na warszawskim Powiślu mural....
ING: Kampania kantoru walut online
ING Bank Śląski rusza z kampanią kantoru walut online dla firm w mediach społecznościowych. To wygodna usługa, niezbędna w każdej nowoczesnej firmie. Klikasz i masz.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764