logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Epson Surecolor S Series – system prowadzenia materiałów AD-ATC

  PR 20.08.2019, przeczytano 681 razy
ilustracjastrzałka
Epson SureColor SC-S60610

Drukarki marki EPSON z serii SureColor S to precyzyjne i wydajne urządzenia, które doskonale sprawdzają się w produkcji wielkoformatowych wydruków reklamowych. EPSON, projektując serię SureColor S, za priorytetowe uznał zastosowane rozwiązań umożliwiających operatorowi minimalną potrzebę ingerencji w proces druku, przy zachowaniu optymalnej stabilności urządzenia. Jednym z takich rozwiązań jest system prowadzenia materiałów AD-ATC.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/epson-surecolor-s-series-%E2%80%93-system-prowadzenia-materialow-ad-atc,383649,artykul.html

Od prostych oznakowań po skomplikowane ekspozycje i dekoracje — drukarka daje nowe możliwości tworzenia różnorodnych produktów na wielu materiałach. Jednym z elementów zapewniających wysoką jakość wydruków jest system AD-ATC, który automatycznie kalibruje posuw materiału i przypisuje go do danego podłoża.

W połączeniu z serwomotorem odwijarki materiału, daje użytkownikowi gwarancję poprawności odwzorowania wymiaru drukowanych prac, od początku, do końca drukowanej roli. W trakcie druku nie ma potrzeby, aby operator wprowadzał korekty bądź nadzorował poprawność druku pod względem prowadzenia podłoża. Urządzenie przez cały czas automatycznie kontroluje jego poprawność, a w razie potrzeby wprowadza korektę drukowanego materiału.

Wałek prowadzący oraz rolki dociskowe

Kolejnym kluczowym elementem tworzącym tak skuteczny system prowadzenia materiału jest zastosowanie głównego wałka prowadzącego o dużej średnicy. Większa powierzchnia punktu styku wałka z prowadzonym materiałem zwiększa precyzję druku. Kolejnym innowacyjnym elementem jest podzielenie wałka na pięć niezależnych sekcji. Przekłada się to na idealnie proste prowadzenie drukowanego podłoża oraz korekcję ewentualnych przekoszeń podłoża w trakcie druku.

ilustracjastrzałka

Nowe szersze rolki dociskowe

Materiał, z którego wyprodukowane są rolki dociskowe, ma właściwości antystatyczne. Wyeliminowany został w ten sposób problem migracji kropel atramentu. Zwiększona została również średnica i szerokość rolek,  co przekłada się na większą precyzję prowadzenia materiału oraz brak efektu jego falowania. Drukarka posiada automatyczny system regulacji siły docisku rolek, co jest kluczowym elementem w przypadku druku na podłożach o różnej grubości. Ten parametr jest automatycznie przypisany do predefiniowanych ustawień podłoża. Zadbano również o możliwość łatwej wymiany i czyszczenia rolek dociskowych przez operatora.

ilustracjastrzałka

Nawijarka

Automatyczna nawijarka podłoży jest integralną częścią każdego modelu Epson SureColor S Series. Rozwiązanie to jest dopełnieniem całego systemu AD-ATC. Silnik nawijarki został zintegrowany z silnikiem odwijarki oraz wałkami prowadzącymi, co przekłada się na wysoką precyzję nawijanego materiału. W efekcie uzyskujemy niemalże idealnie nawinięty materiał. Pozwala to przystąpić do dalszej jego obróbki takiej, jak laminowanie czy wycinanie ploterem tnącym, bez dodatkowych czynności.

ilustracjastrzałka

  •  Więcej informacji na temat ploterów Epson SureColor S Series w ofercie API.PL - TUTAJ

Źródło: Zespół API.PL

www.api.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Ta maszyna jest taka *********, że aż zapomnieliście napisać czy to solwent czy zwyczajnie magia

avatar użytkownika
,

Dzień dobry!
Epson SureColor S to oczywiście ekosolwent!
Dziękujemy za zwrócenie uwagi :)
  

Najnowsze w tym dziale

Sklepzplakatami.pl od studia graficznego Graffidea
Blisko 1000 wyselekcjonowanych grafik oraz zdjęć dostępnych w kilku formatach do wyboru od A4 do B1, to propozycja platformy on-line www.sklepzplakatami.pl.
Lexmark dostosowuje i rozszerza swoją ofertę usług w chmurze
Lexmark rozszerza swoją ofertę usług w chmurze o nowe funkcje, dostosowując ją do dzisiejszych potrzeb swoich partnerów. Nowe funkcje pozwolą partnerom na wydajniejszą, jeszcze bardziej dokładną i bezpieczną obsługę klientów, poprzez zdalne monitorowanie urządzeń innych firm, drukowanie bezdotykowe oraz dostęp do bezpłatnego, rozszerzonego katalogu aplikacji...
„Taka sytuacja…” - Salatino w kampanii o byciu gotowym na każdą sytuację
Salatino, marka funkcjonalnych sałatek z rybą, rozpoczęła intensywne działania reklamowe pod hasłem „Gotowe na każdą porę”. W swojej nowej kampanii Salatino prezentuje się jako natychmiastowe, zdrowe rozwiązanie na przeróżne codzienne sytuacje związane z szybkim zaspokajaniem głodu.
Zwycięzca Masterchefa promuje mistrzowskie gotowanie z Netto
We wrześniu br. wystartowała „Mistrzowska akcja w Netto”, nowy program lojalnościowy dla klientów znanego dyskontu. Poza możliwością zdobycia wysokiej jakości naczyń, jego uczestnicy mogą skorzystać z inspirujących porad kulinarnych oraz pomysłów na smaczne dania. Ich autorem jest Mateusz „Surfer” Zielonka, laureat MasterChefa, który wystąpił w serii filmów...
Wyniki sprzedaży drukarek Epson dowodem na znaczenie zrównoważonego rozwoju
Wyniki sprzedaży drukarek atramentowych Epson w regionie EMEA za rok fiskalny 2019 (zakończony w marcu 2020) dowodzą, że coraz chętniej sięgamy po oszczędne technologie wspierające zrównoważony rozwój.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764