logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Epson Surecolor S Series – system prowadzenia materiałów AD-ATC

  PR 20.08.2019, przeczytano 310 razy
ilustracjastrzałka
Epson SureColor SC-S60610

Drukarki marki EPSON z serii SureColor S to precyzyjne i wydajne urządzenia, które doskonale sprawdzają się w produkcji wielkoformatowych wydruków reklamowych. EPSON, projektując serię SureColor S, za priorytetowe uznał zastosowane rozwiązań umożliwiających operatorowi minimalną potrzebę ingerencji w proces druku, przy zachowaniu optymalnej stabilności urządzenia. Jednym z takich rozwiązań jest system prowadzenia materiałów AD-ATC.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/epson-surecolor-s-series-%E2%80%93-system-prowadzenia-materialow-ad-atc,383649,artykul.html

Od prostych oznakowań po skomplikowane ekspozycje i dekoracje — drukarka daje nowe możliwości tworzenia różnorodnych produktów na wielu materiałach. Jednym z elementów zapewniających wysoką jakość wydruków jest system AD-ATC, który automatycznie kalibruje posuw materiału i przypisuje go do danego podłoża.

W połączeniu z serwomotorem odwijarki materiału, daje użytkownikowi gwarancję poprawności odwzorowania wymiaru drukowanych prac, od początku, do końca drukowanej roli. W trakcie druku nie ma potrzeby, aby operator wprowadzał korekty bądź nadzorował poprawność druku pod względem prowadzenia podłoża. Urządzenie przez cały czas automatycznie kontroluje jego poprawność, a w razie potrzeby wprowadza korektę drukowanego materiału.

Wałek prowadzący oraz rolki dociskowe

Kolejnym kluczowym elementem tworzącym tak skuteczny system prowadzenia materiału jest zastosowanie głównego wałka prowadzącego o dużej średnicy. Większa powierzchnia punktu styku wałka z prowadzonym materiałem zwiększa precyzję druku. Kolejnym innowacyjnym elementem jest podzielenie wałka na pięć niezależnych sekcji. Przekłada się to na idealnie proste prowadzenie drukowanego podłoża oraz korekcję ewentualnych przekoszeń podłoża w trakcie druku.

ilustracjastrzałka

Nowe szersze rolki dociskowe

Materiał, z którego wyprodukowane są rolki dociskowe, ma właściwości antystatyczne. Wyeliminowany został w ten sposób problem migracji kropel atramentu. Zwiększona została również średnica i szerokość rolek,  co przekłada się na większą precyzję prowadzenia materiału oraz brak efektu jego falowania. Drukarka posiada automatyczny system regulacji siły docisku rolek, co jest kluczowym elementem w przypadku druku na podłożach o różnej grubości. Ten parametr jest automatycznie przypisany do predefiniowanych ustawień podłoża. Zadbano również o możliwość łatwej wymiany i czyszczenia rolek dociskowych przez operatora.

ilustracjastrzałka

Nawijarka

Automatyczna nawijarka podłoży jest integralną częścią każdego modelu Epson SureColor S Series. Rozwiązanie to jest dopełnieniem całego systemu AD-ATC. Silnik nawijarki został zintegrowany z silnikiem odwijarki oraz wałkami prowadzącymi, co przekłada się na wysoką precyzję nawijanego materiału. W efekcie uzyskujemy niemalże idealnie nawinięty materiał. Pozwala to przystąpić do dalszej jego obróbki takiej, jak laminowanie czy wycinanie ploterem tnącym, bez dodatkowych czynności.

ilustracjastrzałka

  •  Więcej informacji na temat ploterów Epson SureColor S Series w ofercie API.PL - TUTAJ

Źródło: Zespół API.PL

www.api.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Ta maszyna jest taka *********, że aż zapomnieliście napisać czy to solwent czy zwyczajnie magia

avatar użytkownika
,

Dzień dobry!
Epson SureColor S to oczywiście ekosolwent!
Dziękujemy za zwrócenie uwagi :)
  

Najnowsze w tym dziale

Ahava PR odpowiedzialna za promocję PR marki dr Gerard
Agencja AHAVA PR  zajmie się obsługą jesiennej kampanii marki dr Gerard. Działania obejmują: przygotowanie treści do kampanii, influencer marketing, działania PR (w tym kontakt z mediami oraz wysyłkę kreatywną). Promocja będzie obejmowała dwa nowe produkty marki dr Gerard: Pryncypałki o smaku orzechowym oraz Mafijne Brownie.  
Océ Colorado 1650 złotym medalistą targów Festiwaldruku.pl
Podczas tegorocznego FestiwaluDruku.pl jury konkursowe już po raz siódmy przyznało Złote Medale targów. Wśród wyróżnionych znalazł się ploter Océ Colorado 1650 firmy Canon – model, który swoją premierę miał kilka miesięcy temu na targach FESPA.
Mateusz Gessler w nowej kampanii Hortex
Gotowe zupy mrożone to nowość w portfolio marki Hortex. Po raz pierwszy w historii firmy do działań reklamowych zaangażowany został ambasador.
Po rozwiązaniu przez Roberta Kubicę umowy z ROKiT Williams Racing, także PKN ORLEN, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zakończy po tym sezonie współpracę sponsorską z zespołem. Koncern będzie kontynuował współpracę z zawodnikiem, pozostanie także w Formule 1 budując globalną rozpoznawalność marki.
W Integart Festiwal Druku trwa nadal!
Festiwal Druku 2019 dobiegł końca. Cieszymy się, że mogliśmy z Państwem spędzić wspólnie ten czas w szczególności, że przybyliście na to wydarzenie tak licznie. Cieszy nas fakt, że nasza oferta spotkała się z tak dobrym przyjęciem!
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764