logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Escape Room PepsiCo Positive przyjechał do Warszawy

  PR 30.04.2024, przeczytano 486 razy
ilustracja

Warszawa stała się kolejnym przystankiem mobilnego Escape Room PepsiCo Positive. To  pokój zagadek w całości poświęcony strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Choć pierwotnie projekt adresowany był wyłącznie do pracowników, teraz po raz pierwszy skorzystać mogą z niego także mieszkańcy stolicy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/escape-room-pepsico-positive-przyjechal-do-warszawy,404059,artykul.html

Dwa kontenery transportowe stanęły na Placu Konesera na warszawskiej Pradze, tuż obok siedziby głównej firmy. Nietypowa instalacja – PepsiCo Positive to oryginalny projekt PepsiCo. Po trzech europejskich krajach, przyszedł czas na Polskę. Przestrzeń kontenerów zaaranżowano w przestronny pokój  zagadek, który przed uczestnikami zabawy stawia serię dziewięciu zadań. Wszystkie pytania krążą bowiem wokół trzech filarów zrównoważonego rozwoju całej organizacji - neutralności klimatycznej, pozytywnym rolnictwie, a także pozytywnych wyborach dla planety i konsumentów. Escape Room oparty jest na rozwiązaniach cyfrowych, zatem łatwo dostosować treści i łamigłówki do specyfiki danego rynku. Uczestnicy gry mają 45 minut na rozwiązanie dziewięciu zagadek i „ucieczkę” z pokoju. W pierwszych dniach od uruchomienia instalacji Escape Room PepsiCo Positive był udostępniony wyłącznie pracownikom. Aktualnie (do 19 maja) w bezpłatnej zabawie może wziąć udział każdy (w godz. 12-20). By jak najlepiej wykorzystać czas, polecane jest jednak organizowanie się w 6-8 osobowe zespoły. Na wejścia, które są realizowane o pełnych godzinach, obowiązują wcześniejsze zapisy online (szczegóły: https://pepescaperoom.pl/ ).

- Jest to projekt, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem na kilku europejskich rynkach. Formuła, czyli popularyzowanie wiedzy CSR-owej w formie gamingu, sprawdza się doskonale i zapewnia mnóstwo emocji. Tym razem, po raz pierwszy, postanowiliśmy wyjść z projektem szerzej, poza własne struktury. Pokój zagadek PepsiCo Positive udostępniamy wszystkim mieszkańcom Warszawy oraz turystom odwiedzającym Plac Konesera do 19 maja br. – mówi Julian Krzyżanowski , Corporate Affairs Manager w PepsiCo.

Przedsięwzięcie wpisuje się w założenia strategii pep+ (pep positive). Obejmuje ona transformację PepsiCo w kierunku zrównoważonego rozwoju we wszystkich obszarach działalności firmy.

- Pep+ leży u podstaw sposobu, w jaki PepsiCo planuje wzrastać w najbliższych latach. Zdajemy sobie sprawę, że nasz zespół potrzebuje solidnych podstaw w postaci wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju, abyśmy mogli podejmować decyzje, które będą miały pozytywny wpływ zarówno na ludzi, jak i naszą planetę, zapewniając jednocześnie wzrost biznesowy. Escape Room pep+ to nasz najnowszy sposób na zaangażowanie pracowników. To właśnie dzięki grywalizacji pojęcia w zakresie zrównoważonego rozwoju bardziej zapadają w pamięć i mają wpływ na podejmowane przez nas decyzje – przyznaje Jim Andrew , Chief Sustainable Officer w PepsiCo.

 Escape Room ruszył w podróż w czerwcu 2023 roku, odwiedzając siedziby główne i zakłady PepsiCo w Belgii, Holandii i Niemczech. W sześciu lokalizacjach odwiedziło go tysiąc osób, głównie pracownicy, ale też klienci i inni interesariusze. Po pobycie w Polsce, instalacja uda się w podróż do Hiszpanii.

Źródło: PepsiCo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Satysfakcja w kampanii sklepów Komfort
W połowie czerwca br. wystartowała kampania reklamowa sieci sklepów Komfort oparta o nową platformę komunikacyjną “Satysfakcja”. Jest to pierwsza na świecie kampania reklamowa wyprodukowana przy użyciu nowatorskiej technologii 3D i sztucznej inteligencji (AI). Kampania obejmuje TV, digital, OOH oraz działania z zakresu advocacy i ma potrwać do marca 2025 roku.
Agencja Good One PR nowym członkiem ZFPR
Do Związku Firm Public Relations dołączyła nowa agencja – Good One PR. To kolejna firma, która zdecydowała się współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
Tyle dobra - w kampanii Maślanki Mrągowskiej
Maślanka Mrągowska powraca z nową kampanią pod ideą kreatywną “Tyle dobra”, w nowej, odświeżonej formule. Działania przygotowane przez należącą do Group One agencję Change Serviceplan obejmują kampanię telewizyjną, digitalową, akcje konsumenckie i współpracę z influencerami.
To się nie kruszy - kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake
Wystartowała kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake. Tym razem marka postawiła na nowe grupy docelowe i konteksty spożywania swoich produktów. Oprócz konkursowej aktywacji konsumenckiej zaplanowane są m.in. aktywności w środowiskach gamingowych, współprace z influencerami, kampania DOOH oraz działania w digitalu.
500 głosów Tomasza Jakubiaka w kampanii addressable TV dla Zrzeszenia BPS
Sztuczna inteligencja wsparła przygotowanie ponad 500 wersji spotów wykorzystywanych w nowej kampanii addressable Banków Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS. Tę szeroko zakrojoną geotargetowaną akcję zaplanowały Wavemaker i GroupM.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764