logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Esport w Newonce Radio z audycją Good Game Ple

  PR 30.04.2021, przeczytano 163 razy
ilustracjastrzałka
Maciej Kurzajewski, Joanna Marks, Piotr Izak Skowyrski fot.NEWONCE

Wyjście esportu do szerokich kanałów mediowych to proces, którego podejmuje się Polska Liga Esportowa. Stała obecność zjawiska sportów elektronicznych w prasie kulturalnej i sportowej przestaje dziwić, a świadomość świata gier zakorzenia się wśród szerokiej publiczności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/esport-w-newonce-radio-z-audycja-good-game-ple,391275,artykul.html

Inwestorskie zaangażowanie w projekt Marcina Gortata i Dawida Podsiadło, oraz osób ze świata sportu, telewizji czy muzyki pokazuje skalę zjawiska i łamie stereotypy gracza.

Polska Liga Esportowa podejmuje kolejne działania promocji esportu. Tym razem, jest to stała współpraca z radiem i zbudowanie audycji, która przyniesie wymierne korzyści dla obu podmiotów. Dla NEWONCE Radio, to sprowadzenie społeczności związanej z grami, która zawsze chętnie śledzi wywiady ze swoimi esportowymi idolami, a dla PLE okazja, aby w nowym medium kreować wizerunek esportu.

W każdy piątek o godzinie 16:00 Joanna Marks oraz rotujący współprowadzący, podejmują gości, którzy opowiadają o gamingu i esporcie przez pryzmat własnych doświadczeń i kariery.

Odbyły się już trzy audycje GOOD GAME PLE, w których pojawiły się takie postacie jak Mateusz Gessler, Wojciech “Łozo” Łozowski, Maciej Kurzajewski oraz Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, czy Piotrek “Izak” Skowyrski, który w ostatniej rozmowie powiedział:

- Zawsze to było dla mnie mega ważne, żeby sława i zasięgi na mnie nie wpłynęły… Myślę, że wciąż jestem tym samym Piotrkiem, którym byłem 8 lat temu.

Każdy współprowadzący z innym spojrzeniem podchodzi do świata esportu i gości audycji, szukając wspólnego mianownika łączącego te światy, a Asia Marks – specjalistka od esportu, prowadzi rozmowę po meandrach taktych CS’owych, nomenklatury i backgroundu gamingowego. To połączenie kompetencji dziennikarzy pomaga zrozumieć drogę wirtualnej sławy, wady i zalety bycia esportowcem oraz dowiedzieć się, dlaczego nie warto posługiwać się stereotypami.

Asia Marks, Polska Liga Esportowa: - Radio to nowe dla nas medium i wyzwanie, tym bardziej cieszymy się, że te wspólne działania podjęliśmy z NEWONCE, który tak jak my, szuka nowych rozwiązań, ciekawych tematów i zdobywania nowych odbiorców. Goście, których zapraszamy, to ludzie pełni pasji i wyjątkowych doświadczeń. Zapraszam do słuchania szczególnie tych, którzy wcześniej ze światem esportu nie mieli do czynienia.

GOOD GAME PLE

W każdy piątek o godzinie 16:00 prowadzący Polskiej Ligi Esportowej podejmują w studiu gości, którzy opowiadają o gamingu i esporcie przez pryzmat własnych doświadczeń. Pojawią się gracze esportowi, ale również osoby niezwiązane na co dzień z tym światem.  W planach również jest zagospodarowanie treści na NEWONCE.Sport, które przybliżać będą czytającym zjawisko esportu.

Źródło: Polska Liga Esportowa

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sport.pl, jeden z najważniejszych serwisów sportowych w Polsce, stawia kolejny krok w esportowej branży. Tym razem serwis został partnerem medialnym prestiżowych rozgrywek ESL Mistrzostw Polski organizowanych przez jednego z gigantów branży esportowej w naszym kraju – ESL Polska.
„Słuchaj gdziekolwiek jesteś” - nowa kampania Radia Tok FM w aglomeracji śląskiej
W poniedziałek, 10 maja 2021 r. pod hasłem „Słuchaj gdziekolwiek jesteś” rozpocznie się nowa kampania reklamowa Radia TOK FM obejmująca prasę, internet i nośniki reklamy zewnętrznej. Dzięki działaniom prowadzonym lokalnie zespół stacji będzie zachęcać wszystkich mieszkańców aglomeracji śląskiej do słuchania programu TOK FM w internecie.
8 maja premiera szóstego sezonu „Comedy Club”
Comedy Central zaprasza na najzabawniejszą premierę tej wiosny! W sobotę, 8 maja stacja wystartuje z szóstym sezonem popularnego formatu „Comedy Club”. Premierowe odcinki emitowane będą w każdą sobotę i niedzielę o godz. 22:30. Gospodarzem szóstego sezonu stand-up’owego show jest Rafał Rutkowski.
Wyniki badania Mediapanel za kwiecień 2021
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu, realizowanego od października 2020 r. według nowej, ulepszonej metodologii: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz audytowanych aplikacji.
„To tylko kilka dni” nowym programem TTV, w którym znane osoby przejmują opiekę nad osobami niepełnosprawnymi
„To tylko kilka dni” to pozytywne i burzące stereotypy spotkanie dwóch światów. Roli opiekunów osób niepełnosprawnych podjęli się między innymi Basia Kurdej-Szatan, Dagmara Kaźmierska, Sławomir (Paweł Zapała), Michał Koterski oraz Daniel Kuczaj. Spotkają się oni z ludźmi, którzy na co dzień potrzebują wsparcia osób trzecich....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764