logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Essentra Packaging i maszyna fleksograficzna Nilpeter „All New” FA-17

  PR 29.07.2020, przeczytano 440 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej Damian Stolarczyk - lider zmianowy w dziale etykiet, Piotr Skałecki - menedżer operacyjny, Gerard Modecki - kierownik techniczny działu etykiet (wszyscy Essentra Packaging)

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/essentra-packaging-i-maszyna-fleksograficzna-nilpeter-_all-new_-fa-17,387930,artykul.html

Essentra Packaging Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy

Essentra Packaging Sp. z o.o. specjalizuje się w kompleksowej obsłudze międzynarodowych marek (głównie z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych) w zakresie opakowań kartonowych (drukowanych w technice offsetowej) oraz etykiet. Te drugie, realizowane w technologii wąskowstęgowej, od niedawna są wytwarzane w nowej maszynie marki Nilpeter – „All New” FA-17.

- Nasza firma stara się proponować swoim klientom partnerską formę współpracy, oferując im kompleksową obsługę. Składają się na nią: pomoc z fazie projektu i konsulting związany z realizowanym zleceniem (z uwzględnieniem optymalizacji działań i ich proekologiczności), etap produkcji i wykańczania opakowania czy etykiety oraz dostawa całej partii do klienta bądź do przedsiębiorstwa aplikującego wytworzony u nas asortyment – mówi Piotr Skałecki, menedżer operacyjny w Essentra Packaging. – Nie ukrywam, że z uwagi na bogate, niemal 20-letnie doświadczenia na rynku opakowań i etykiet jesteśmy postrzegani przez naszych strategicznych klientów jako drukarnia do „zadań specjalnych”. Wielokrotnie trafiają do nas bardzo trudne, zaawansowane technologicznie i wysublimowane pod względem kolorystyki czy wykończenia prace. Mam na myśli m.in. zlecenia „hybrydowe”, uwzględniające zastosowanie zarówno konwencjonalnej techniki fleksograficznej, jak i druku cyfrowego. Z tego też względu najwyższej klasy park sprzętowy jest dla nas priorytetem. W kontekście obsługi poligraficznej jesteśmy jedną z kilkunastu europejskich drukarń wchodzących w skład grupy Essentra Packaging – kontynuuje Piotr Skałecki. – Część z nich, m.in. ważny dla całych struktur zakład w Wielkiej Brytanii, bazuje na rozwiązaniach marki Nilpeter. M.in. z tego względu to właśnie maszyna tej marki była najpoważniej rozważana w kontekście systematycznej wymiany parku sprzętowego w lubelskiej fabryce na nowy. Nasze kierownictwo uznało, że warto zachować spójność technologiczną i wykorzystać wieloletnie doświadczenia innych drukarń należących do grupy w użytkowaniu maszyn tego producenta.

Nilpeter i Essentra Packaging – strategiczne partnerstwo

Jakob Landberg, wiceprezes ds. marketingu w firmie Nilpeter, potwierdza: - Maszyny Nilpeter od wielu lat pracują w różnych zakładach należących do Essentra Packaging. Nasze firmy łączy swego rodzaju partnerstwo technologiczne, którego efektem jest wdrażanie niekiedy bardzo rozbudowanych linii produkcyjnych, uwzględniających wielozespołowe maszyny z licznymi opcjami uszlachetniania i wykańczania. Tego typu urządzenie zostało zakontraktowane również z myślą o zakładzie Essentra Packaging w Lublinie, co nas bardzo cieszy.

Piotr Skałecki dodaje: - Wymiana parku sprzętowego na nowy to naturalna kolej rzeczy, więc nadszedł również czas na zakup nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej i bardziej wydajnej maszyny fleksograficznej. Etykiety drukowane w technologii wąskowstęgowej to ważny obszar naszej produkcji, więc chcąc być liczącym graczem na tym rynku, musieliśmy zainwestować w maszynę umożliwiającą z jednej strony bezpieczną i efektywną obsługę obecnych klientów, z drugiej – pozwalającą na dalszy rozwój i pozyskiwanie kolejnych kontrahentów. Co więcej, model ten reprezentuje nowej generacji serię maszyn „All New” FA, sterowanych z dwóch iPadów, co jeszcze niedawno można było rozważać wyłącznie w sferze futurologii.

ilustracjastrzałka

Nowa 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter stanowi od niedawna podstawę parku sprzętowego firmy Essentra Packaging w zakresie drukowania etykiet.

„Najbardziej zaawansowana technologicznie maszyna fleksograficzna po tej stronie Wisły”

Dostarczona przez firmę Nilpeter, przy aktywnym udziale jej polskiego przedstawicielstwa – Koenig & Bauer (CEE) maszyna „All New” FA, bazuje na technologii 5 napędów na każdy zespół drukujący i jest wyposażona w 12 zespołów fleksograficznych, 3 zespoły sitodrukowe, moduł do koronowania, wysokowydajny system chłodzenia, system firmy GEW do utrwalania wydruków w technologii UV, system de- i relaminacji, zespół laminujący, moduł do foliowania na zimno oraz podwójną sztancę. Na zwiększenie poziomu automatyzacji pracy wpływają dodatkowo zaawansowane pakiety: do prac powtarzających się, do pasowania (z funkcją uczenia się) oraz do aplikowania bardzo cienkich folii. Maszyna jest sterowana zdalnie przy pomocy dwóch tabletów: iPad Air i iPad Pro.

- Zaryzykuję stwierdzenie, że dysponujemy najbardziej zaawansowaną technologicznie maszyną fleksograficzną po tej stronie Wisły – mówi Piotr Skałecki. – Abstrahując od bardzo bogatego wyposażenia, na szczególną uwagę zasługują jej intuicyjność i łatwość w obsłudze, m.in. dzięki sterowaniu przez tablety. Również takie funkcje jak pakiet do powtarzających się zleceń i możliwość ich zapisania w pamięci, w zdecydowany sposób zwiększają wydajność produkcji. Cenimy sobie także jej wysoką precyzję choćby w kontekście szybkiego pasowania. W porównaniu z wcześniej stosowanym przez nas urządzeniem innego producenta mamy tu zatem kolosalny krok do przodu pod względem technologicznym.

Jan Korenc – prezes Koenig & Bauer (CEE) podsumowuje: - Dostarczona do Essentra Packaging maszyna „All New” FA-17 to najlepszy przykład promowanej przez firmę Nilpeter technologii „Clean Hand”. Zakłada ona zredukowany do minimum poziom interwencji ręcznych i zdalne korygowanie ustawień przez operatorów, którzy sterują maszyną za pomocą dwóch iPadów. Cieszymy się, że lubelski zakład jest kolejnym w grupie Essentra Packaging posiadaczem zaawansowanego rozwiązania oferowanego przez naszego partnera biznesowego. Tym samym grono polskich użytkowników maszyn marki Nilpeter powiększyło się o kolejną uznaną markę. Mamy nadzieję, że maszyna „All New” FA-17 będzie dla Essentra Packaging znaczącym wzmocnieniem i pozwoli firmie na dalszy, dynamiczny rozwój w segmencie etykiet.

ilustracjastrzałka

Przy maszynie "All New FA" marki Nilpeter stoi Damian Stolarczyk - lider zmianowy w dziale etykiet Essentra Packaging

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Webinarium firm Mark Andy i Flexo Image Graphics
Firma Mark Andy, z uwagi na wciąż istniejące w skali globalnej obostrzenia, kontynuuje działania związane ze zdalnymi prezentacjami swoich rozwiązań dla klientów z różnych stron świata. 24 lipca br., wspólnie z jej indyjskim partnerem handlowym – Flexo Image Graphics – zorganizowała webinarium pod hasłem „Cyfrowe rozwiązania z oferty Mark...
Ponad milion kolorów w palecie drukarek Xerox
Xerox zaprezentował pierwszy na rynku zestaw Adaptive CMYK+ Kit do druku, który dodaje siedem specjalnych kolorów i milion nowych odcieni do maszyn Xerox Versant. Dzięki tej nowości drukarnie mogą zwiększyć swój zysk nawet do 400%.
W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji
Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.  – 65 proc. opakowań jest produkowanych do żywności i napojów. Przestoje odczuły głównie te firmy, które dostarczają do producentów mebli lub firm motoryzacyjnych...
Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764