logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Etiflex wkracza na nowe rynki dzięki instalacji nowej maszyny FA-22

  PR 07.05.2021, przeczytano 213 razy
ilustracjastrzałka

Firma Etiflex A/S, partner firmy Nilpeter od ponad 15 lat, zakupiła nową maszynę FA-22 w celu zwiększenia wydajności i efektywności kosztowej produkcji etykiet oraz dodania do swojego portfolio nowych produktów z folii i kartonu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/etiflex-wkracza-na-nowe-rynki-dzieki-instalacji-nowej-maszyny-fa-22,391365,artykul.html

Ważny gracz w regionie skandynawskim

Firma Etiflex A/S została założona w 1973 roku, bazując na koncepcji dotyczącej jakości produkcji, innowacyjności i bezpieczeństwa dostaw. Obecnie Etiflex jest jednym z najważniejszych graczy w regionie skandynawskim, produkując wysokie nakłady etykiet i opakowań giętkich dla takich klientów jak Carlsberg, Velux, Tican i wielu innych. FA-22 jest trzecią maszyną drukującą Nilpetera w firmie Etiflex, obok FB-4200 i FA-4.

Nie da się zaprzeczyć wpływowi maszyn firmy Nilpeter

- Współpracujemy z firmą Nilpeter od 2005 roku i szczerze mówiąc, nie da się zaprzeczyć ich wpływowi; posiadanie stabilnej, wysokiej jakości maszyny drukującej jest prawdopodobnie najważniejszą częścią naszej działalności - mówi Brian Sandgaard, dyrektor techniczny i partner w Etiflex A/S. - Pandemia dotknęła wszystkich, nas także, ale Nilpeter zdołał zainstalować FA-22 na początku grudnia, w szczytowym momencie drugiej fali, przestrzegając wszystkich ograniczeń i wytycznych. Byli niezwykle pomocni - kontynuuje.

Dobry biznes

- Nawiasem mówiąc to bardzo udana instalacja - maszyna działa doskonale od pierwszego dnia! Z etykietami samoprzylepnymi, monofilmami i kartonem - podsumowuje Brian Sandgaard, po czym pozostawia otwarte drzwi dla nowych urządzeń Nilpeter w przyszłości - Właśnie kupiliśmy jedno, jednak biznes jest dobry, więc kto wie.

Nieprawdopodobna łatwość obsługi

- Nowa maszyna FA-22 jest niewiarygodnie łatwa w obsłudze. Osiąga prawidłowe registry w ciągu kilku sekund i pozostaje w nich bez względu na to, jaki materiał znajduje się w maszynie i z jaką prędkością pracujemy. Naprawdę lubię obsługiwać ten sprzęt - mówi Jesper Nielsen, drukarz i kierownik zespołu w Etiflex A/S.

Zaprojektowana wokół nowoczesnego pulpit sterowania

FA-22 jest idealnym rozwiązaniem dla tak ambitnej drukarni jak Etiflex. Maszyna została zaprojektowana, aby sprostać stale rosnącym potrzebom drukarni.  Jej centrum stanowi nowoczesny pulpit sterowania, z intuicyjnym interfejsem użytkownika i w pełni mobilną kontrolą druku. Linia jest wyznacznikiem elastyczności i modułowości i pozwala drukarniom na zwiększenie wydajności ich maszyn drukujących dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji. Wreszcie, co nie mniej ważne, wszystkie główne komponenty są produkowane we własnym zakresie w firmie Nilpeter w Danii i Stanach Zjednoczonych, co oznacza wyższą jakość produkcji i kontroli.

Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę

- Pomimo tego wszystkiego, co się działo, byliśmy w stanie przeprowadzić zarówno zdalne, jak i osobiste spotkania, testy i szkolenia, oczywiście z zachowaniem wszystkich wytycznych i zasad polityki prozdrowotnej wprowadzonych przez obie firmy - mówi Jesper Jørgensen, Global Sales Manager, Nilpeter A/S. - Przez lata nawiązaliśmy wspaniałą współpracę z firmą Etiflex i cieszymy się, że możemy obserwować jej rozwój - podsumowuje.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowości od Durst: RSC to wszystko, czego potrzebuje drukarnia etykietowa.
15 czerwca w Customer Experience Center Durst w Brixen miał miejsce niezwykle interesujący event. Przedstawiciele znanego wszystkim producenta maszyn do druku cyfrowego postanowili przybliżyć klientom możliwości swojej platformy Durst TAU RSC – zaawansowanego rozwiązania służącego do cyfrowego druku etykiet i integracji hybrydowych, w sposób najbardziej zbliżony dniom...
W czasie pandemii Covid-19 co piąta firma poligraficzna podniosła nakłady na odnowienia parku maszyn i urządzeń, a co szósta zwiększyła poziom automatyzacji produkcji. Nieco więcej przedsiębiorstw planuje inwestować w te obszary również w najbliższych miesiącach. W porównaniu do pomiaru przeprowadzonego przed wybuchem pandemii, firmy z tej branży inwestują...
Politechnika Łódzka i DS Smith zawarły umowę o współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej
Politechnika Łódzka i DS Smith Polska sp. z o.o. zawarły w czwartek 17 czerwca 2021 roku umowę o współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej. Dokument podpisali: Rektor prof. Krzysztof Jóźwik i Prezes Zarządu firmy Krzysztof Sadowski.
„Jedna maszyna, wiele możliwości” – Digital Pro „gwiazdą” webinarium Mark Andy
Niesłabnące zainteresowanie hybrydowymi maszynami tonerowymi Digital Pro skłoniło firmę Mark Andy do poświęcenia temu rozwiązaniu kolejnego wirtualnego spotkania dla swoich klientów. Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca br. i zorganizowane zostało tym razem przez północnoamerykański oddział firmy. Webinarium poprowadzili wspólnie Alexander Mercon – Digital Sales Manager Mark...
Janmar Centrum inwestuje w drugą fabrykę opakowań z tektury falistej
Janmar Centrum, producent opakowań z tektury falistej, mający swoją siedzibę w Trzcinicy, w południowo zachodniej Polsce wybuduje drugą fabrykę. Nowa inwestycja powstanie w Strykowie (centralna polska), na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764