logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Etiflex wkracza na nowe rynki dzięki instalacji nowej maszyny FA-22

  PR 07.05.2021, przeczytano 454 razy
ilustracjastrzałka

Firma Etiflex A/S, partner firmy Nilpeter od ponad 15 lat, zakupiła nową maszynę FA-22 w celu zwiększenia wydajności i efektywności kosztowej produkcji etykiet oraz dodania do swojego portfolio nowych produktów z folii i kartonu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/etiflex-wkracza-na-nowe-rynki-dzieki-instalacji-nowej-maszyny-fa-22,391365,artykul.html

Ważny gracz w regionie skandynawskim

Firma Etiflex A/S została założona w 1973 roku, bazując na koncepcji dotyczącej jakości produkcji, innowacyjności i bezpieczeństwa dostaw. Obecnie Etiflex jest jednym z najważniejszych graczy w regionie skandynawskim, produkując wysokie nakłady etykiet i opakowań giętkich dla takich klientów jak Carlsberg, Velux, Tican i wielu innych. FA-22 jest trzecią maszyną drukującą Nilpetera w firmie Etiflex, obok FB-4200 i FA-4.

Nie da się zaprzeczyć wpływowi maszyn firmy Nilpeter

- Współpracujemy z firmą Nilpeter od 2005 roku i szczerze mówiąc, nie da się zaprzeczyć ich wpływowi; posiadanie stabilnej, wysokiej jakości maszyny drukującej jest prawdopodobnie najważniejszą częścią naszej działalności - mówi Brian Sandgaard, dyrektor techniczny i partner w Etiflex A/S. - Pandemia dotknęła wszystkich, nas także, ale Nilpeter zdołał zainstalować FA-22 na początku grudnia, w szczytowym momencie drugiej fali, przestrzegając wszystkich ograniczeń i wytycznych. Byli niezwykle pomocni - kontynuuje.

Dobry biznes

- Nawiasem mówiąc to bardzo udana instalacja - maszyna działa doskonale od pierwszego dnia! Z etykietami samoprzylepnymi, monofilmami i kartonem - podsumowuje Brian Sandgaard, po czym pozostawia otwarte drzwi dla nowych urządzeń Nilpeter w przyszłości - Właśnie kupiliśmy jedno, jednak biznes jest dobry, więc kto wie.

Nieprawdopodobna łatwość obsługi

- Nowa maszyna FA-22 jest niewiarygodnie łatwa w obsłudze. Osiąga prawidłowe registry w ciągu kilku sekund i pozostaje w nich bez względu na to, jaki materiał znajduje się w maszynie i z jaką prędkością pracujemy. Naprawdę lubię obsługiwać ten sprzęt - mówi Jesper Nielsen, drukarz i kierownik zespołu w Etiflex A/S.

Zaprojektowana wokół nowoczesnego pulpit sterowania

FA-22 jest idealnym rozwiązaniem dla tak ambitnej drukarni jak Etiflex. Maszyna została zaprojektowana, aby sprostać stale rosnącym potrzebom drukarni.  Jej centrum stanowi nowoczesny pulpit sterowania, z intuicyjnym interfejsem użytkownika i w pełni mobilną kontrolą druku. Linia jest wyznacznikiem elastyczności i modułowości i pozwala drukarniom na zwiększenie wydajności ich maszyn drukujących dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji. Wreszcie, co nie mniej ważne, wszystkie główne komponenty są produkowane we własnym zakresie w firmie Nilpeter w Danii i Stanach Zjednoczonych, co oznacza wyższą jakość produkcji i kontroli.

Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę

- Pomimo tego wszystkiego, co się działo, byliśmy w stanie przeprowadzić zarówno zdalne, jak i osobiste spotkania, testy i szkolenia, oczywiście z zachowaniem wszystkich wytycznych i zasad polityki prozdrowotnej wprowadzonych przez obie firmy - mówi Jesper Jørgensen, Global Sales Manager, Nilpeter A/S. - Przez lata nawiązaliśmy wspaniałą współpracę z firmą Etiflex i cieszymy się, że możemy obserwować jej rozwój - podsumowuje.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Duane Pekar obejmuje stanowisko CEO w Mark Andy
Mark Andy, jeden z największych i najdłużej działający na świecie producent maszyn wąskowstęgowych do drukowania etykiet i opakowań, poinformował o zmianie na stanowisku CEO. Z dniem 28 listopada br. funkcję tę objął Duane Pekar.
Scodix Ultra 6000 SHD w AN Studio
Scodix wraz z firmą Digiprint ogłosiły sprzedaż kolejnej maszyny Scodix Ultra 6000 SHD. Model w formacie B1 oparty o technologię Smart High Definition jest pierwszą tego typu maszyną na polskim rynku. Dzięki szerokiej gamie produktów, od opakowań po kalendarze i materiały POS, maszyna Scodix zapewni AN Studio elastyczność w uszlachetnianiu wielu produktów za pomocą ponad 10...
Sun Chemical na 17. Akademii Zarządzania Barwą: zarządzanie kolorem z Suncolorbox
Zestaw aplikacji i usług z obszaru color managementu, jakie pod wspólną nazwą SunColorBox oferuje firma Sun Chemical to narzędzie, które stosują już setki klientów z całego świata, m.in. z Polski. Tym razem korzyści związane z jego wdrożeniem poznali uczestnicy 17. Akademii Zarządzania Barwą – konferencji organizowanej dorocznie przez firmę Polski...
Raja: Zielono rewolucja nagrodzona Diamentem
Zaskakujący papierowy stretch, wytrzymały papier bąbelkowy zamiast folii, mocna taśma spinająca, także z… papieru i wreszcie ekologiczne koperty z wkładem amortyzującym - co łączy te rzeczy? Wszystkie wzbogacają katalog produktów firmy RAJA. Dowodzą one, że innowacyjne myślenie i odpowiedzialność środowiskowa mogą iść w parze z prowadzeniem skutecznego...
J.S. Hamilton wśród Złotych Sponsorów Sustainability Packaging Summit 2023
W dniach 14-15 listopada br. w Amsterdamie odbywała się konferencja Sustainability Packaging Summit, poświęcona wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju w opakowaniach i ich roli w zmieniającym się świecie. Wśród Złotych Sponsorów wydarzenia, w którym wzięło udział kilkaset osób z całego świata, znalazła się firma J.S. Hamilton –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764