logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Europejska premiera technologii firmy Screen w Booksfactory.pl

  PR 04.04.2018, przeczytano 874 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej Paweł Szpil (Reprograf), Tsunenori Haraguchi – Manager Sales Promotion Section, Global Sales Department, Sales Division (Screen), Daniel Krzanowski – właściciel PrintGroup, Seiichi Nakao - Global Business Director, Continuous HSI Printer (Screen) i Patrick Jud – Sales Manager POD (Screen)

W ciąg inwestycji cyfrowej drukarni Booksfactory.pl (które zaledwie w kilka miesięcy osiągnęły poziom 5 mln euro) wpisała się w ostatnim czasie kolejna  maszyna inkjetowa Screen – tym razem firma zdecydowała się na model TruePress Jet520HD. Jak zapewnia dostawca, którym jest firma Reprograf (od 26 lat dostarczająca innowacyjne rozwiązania dla branży poligraficznej w Polsce), urządzenie pozwala na zadrukowywanie papierów offsetowych - w tym powlekanych bez konieczności uszlachetniania lub stosowania specjalnych papierów inkjetowych - z niespotykaną dotąd dla inkjetu jakością. Wdrożenie w Booksfactory.pl było europejską premierą tej innowacyjnej technologii firmy Screen na rynku produkcji książek.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/europejska-premiera-technologii-firmy-screen-w-booksfactory.pl,36031,artykul.html

Booksfactory.pl to nowoczesna drukarnia cyfrowa, której wszystkie inwestycje są odpowiedzią na uważną obserwację rynku cyfrowej produkcji książek z jednoczesną analizą zachodzących na nim zmian. W nowoczesnych halach produkcyjnych codziennie jest tu produkowanych ponad 100 tytułów książek w oprawie miękkiej, twardej i zeszytowej. Drukuje książki w nakładach już od jednego egzemplarza. Posiada grono około 2000 klientów w całej Europie, a udział eksportu w jej produkcji to obecnie blisko 80%. Firma osiąga – jak podaje Daniel Krzanowski, prezes zarządu PrintGroup, do której należy marka Booksfactory.pl - bardzo dobre wyniki sprzedaży na rynkach niemieckojęzycznych, jest aktywna również we Francji, krajach skandynawskich oraz Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech. Na polski rynek trafia co piąta wyprodukowana przez nią publikacja.

Booksfactory.pl nieustannie inwestuje.

-  W ciągu 18 miesięcy – mówi Daniel Krzanowski - zainwestowaliśmy głównie w zaawansowane rozwiązania technologiczne; dumny jestem także z niedawno oddanego obiektu przemysłowo-biurowego. Na 3-hektarowej działce, blisko autostrady i centrów logistycznych wybudowaliśmy nowoczesną fabrykę. Obiekt wyposażony jest w systemy klimatyzacji i utrzymania wilgotności powietrza, a także w wyrafinowany system zarządzania budynkiem BMS klasy KNX oraz system kontroli dostępu do zakładu. Nasze inwestycje w technologie dotyczą głównie sprzętu do produkcji typu „book of one”. Zainstalowane przez nas maszyny firmy Screen zapewniają nam taką możliwość, a ostatnia inwestycja pozwala nam na zadruk tanich papierów, także powlekanych z niespotykaną dotąd dla inkjetu jakością i rozdzielczością wynoszącą 1200 dpi. Dzięki temu procesy w niej realizowane stają się bardziej ekonomiczne, co stwarza możliwość ich wykorzystania na rynku produkcji książek, w czym specjalizujemy się od lat.

Decyzję dotyczącą produkcji książek, a konkretnie - drukowania ich w technologii cyfrowej podjęto tu w 2010 roku. Współpraca firm Booksfactory.pl i Reprograf, rozpoczęła się dwa lata później - na targach drupa 2012, gdzie swoją premierę miała maszyna Screen TruePress Jet520EX Mono. Już wówczas Daniel Krzanowski poszukiwał innowacyjnych rozwiązań do drukowania książek cyfrowo i w niedługim czasie zdecydował się na zakup systemu prezentowanego na targach. Rok temu firma Booksfactory.pl przeniosła się do nowych hal produkcyjnych i postawiła na najnowsze technologie dostępne wówczas na rynku. W jej historii nadeszła pora na kolejny etap – produkcję kolorową. Na targach drupa 2016 firma Screen zaprezentowała technikę inkjetową opartą na tuszach S.C. Dzięki nim w nowej maszynie tego producenta – TruePress Jet520HD - można drukować z prędkością 120 m/min. zlecenia o wysokiej rozdzielczości (1200 x 1200 dpi), realizowane zarówno na papierach powlekanych jak i standardowych offsetowych.

- Rewelacyjna jakość, druk na dobrym, tańszym papierze, a także japońska dokładność i niezawodność urządzeń sprawiły, że - po testach konkurencyjnych maszyn - po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zakup najnowszego systemu Screen – mówi Daniel Krzanowski. - Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.  Potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że jeszcze w pierwszej połowie br. w naszej drukarni rozpocznie pracę kolejna (trzecia już) linia drukująca tego producenta, również w technice inkjetowej, bazująca na systemie TruePress Jet520HD i tuszach S.C. Dokonując wyboru ważnym czynnikiem jest dla nas zawsze kwestia wiarygodnego dostawcy. Wiedzieliśmy, że Reprograf tu nas nie rozczaruje, bowiem doświadczenie i wiedza tego dostawcy w zakresie technologii cyfrowych jest bardzo duża, a dotychczasową współpracę z tą firmą oceniam bardzo pozytywnie. W naszych inwestycjach chodziło nie tylko o zakup samej maszyny – decydująca okazała się w dużej mierze kwestia profesjonalnego doradztwa przez pracowników Reprografu i Screena, jak również obsługa serwisowa tej firmy.

Maszyna ta drukuje przy użyciu nowej generacji atramentów, zapewniających szeroki gamut kolorystyczny. Podobnie jak wiele innych maszyn tej klasy, nowy model marki Screen drukuje na wstędze o szerokości 520 mm. Znaczącą różnicą w stosunku do poprzednich modeli – jak podaje producent - jest zależność prędkości i rozdzielczości druku. Najlepszą jakość wydruku można tu osiągnąć przy prędkości 50 m/min. i rozdzielczości 1200 x 1200 dpi, podczas gdy najszybsza prędkość wynosząca 120 m/min. pozwala na druk z rozdzielczością 600 x 600 dpi. Dodatkową zaletą maszyny – jak podkreśla Screen – jest możliwość nakładania na podłoże kropli o zmiennej wielkości. W połączeniu z unikatowymi algorytmami cieniowania, krople o różnych rozmiarach mogą być aplikowane z dużą dokładnością, zwiększając jakość druku i obniżając zużycie atramentu. Kolejną charakterystyczną dla niej cechą jest właśnie nowy atrament o dużej gęstości, zbliżonej do tej typowej dla farb offsetowych. Dzięki temu operator urządzenia może decydować czy drukować w najwyższej jakości, czy stosować mniej atramentu, redukując tym samym koszty. TruePress Jet520HD posiada opcjonalny system inspekcyjny JetInspection marki Screen, który sprawdza całe strony i porównuje wydruki z plikami w formacie RIP, zapewniając kontrolę zgodności. Uzupełnieniem maszyny jest oprogramowanie do sterowania przepływem pracy Screen Equios. Jego nowa wersja, wprowadzona na rynek wraz z modelem Screen TruePress Jet520HD, posiada funkcje, które optymalizują pracę urządzenia, między innymi: In-RIP Smart Imposition, ICC Profile Editor czy Spot Colour Editor.

Jak zapewnia właściciel Booksfactory.pl  klienci pozytywnie reagują na zmiany, jakie zachodzą w drukarni.

- Dynamika naszych przychodów zaskakuje nas na plus, pokrywając wzrost kosztów stałych związanych z finansowaniem inwestycji – podsumowuje Daniel Krzanowski - Wiem, że inwestycja w maszyny marki Screen, a także w pozostałe rozwiązania sprzętowe, były właściwymi krokami umożliwiającymi dalsze wzrosty. Dlatego myśląc o Booksfactory.pl w kontekście rozwoju całego rynku książki, optymistycznie patrzę w przyszłość.

Źródło: Reprograf

www.reprograf.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ponad milion kolorów w palecie drukarek Xerox
Xerox zaprezentował pierwszy na rynku zestaw Adaptive CMYK+ Kit do druku, który dodaje siedem specjalnych kolorów i milion nowych odcieni do maszyn Xerox Versant. Dzięki tej nowości drukarnie mogą zwiększyć swój zysk nawet do 400%.
W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji
Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.  – 65 proc. opakowań jest produkowanych do żywności i napojów. Przestoje odczuły głównie te firmy, które dostarczają do producentów mebli lub firm motoryzacyjnych...
Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
Rapida 106X – nowy standard wydajności w druku przemysłowym
Koenig & Bauer prezentuje nowy model High-End pracujący w zakresie średnich formatów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764