logo
O NAS
Polska reklama i poligrafiaO NAS

Publikowanie własnych materiałów

Jakie materiały zamieszczamy?
Do współtworzenia zasobów serwisu zapraszamy wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia na temat reklamy, poligrafii i związanych nimi dziedzin. Jeśli pracujesz w branży, masz własne doświadczenia, którymi chciałbyś podzielić się z innymi, jeśli jesteś dostawcą oferującym produktu lub usługi dla naszej branży - czekamy właśnie na Ciebie!

Zamieszczamy wszystko, co może okazać się przydatne w codziennej pracy naszych użytkowników: porady, opisy technologii, również przykłady prac w Galerii. Możesz przysłać dłuższy artykuł poświęcony wybranej technice, materiałom, produktowi - np. pracy z ulubionym rodzajem folii lub programem graficznym. Firmy i instytucje zapraszamy do nadsyłania newsów oraz informacji prasowych dotyczących wydarzeń i nowości.
Publikowanie w imieniu firmy
Zamieszczanie prac w Galerii

Aby dołączyć do naszego grona musisz jedynie założyć konto. Tutaj dowiesz się o dodatkowych możliwościach dostępnych dla zarejestrowanych użytkowników.
Jak przygotować i dostarczyć tekst?
Aby przesłać tekst skorzystaj z formularza pozwalającego oznaczyć go Twoją nazwą użytkownika (będziesz widoczny jako autor tekstu). Dzięki temu wszystkie Twoje materiały będą łatwo dostępne z poziomu Twojej strony profilowej oraz za pośrednictwem wyszukiwarki.

Materiały można przesyłać także przez e-mail (prasa(at)signs.pl), przy czym wówczas oznaczane są one loginem standardowym redakcyjnym i nie umożliwiają łatwego dotarcia do Twoich pozostałych publikacji.

Przygotowanie tekstu
Wprawdzie nasz system akceptuje materiały w formacie HTML, prosimy jednak nie przysyłać w pełni sformatowanych tekstów - np. wykonanych w edytorze HTML, skopiowanych z kodu istniejących stron WWW itp.
 • Tekst musi się składać z krótkiego wstępu i rozwinięcia
 • Dłuższe teksty dziel na krótkie akapity, stosuj podtytuły i wyróżnienia
 • Użyj zwykłego formatu tekstowego
 • Sprawdź pisownię!
 • Możesz używać znaczników (html) wytłuszczenia, kursywy
 • Nie używaj znaczników akapitu ani przełamania wiersza - zrobi to za Ciebie nasz system.
Co z grafiką?
Prześlij ją przez e-mail (prasa(at)signs.pl) - nie ma możliwości przesłania jej przez formularz tekstowy. W swoim tekście wstaw po prostu w nawiasie nazwy plików - np. (nazwapliku.gif).
 • Możesz zaproponować podpis do ilustracji
 • Ilustracja zostanie przez nas ostatecznie przeskalowana i/lub wykadrowana.
 • Wymagana głębia koloru: 24-bit/RGB (nie przyjmujemy prac 32-bit/CMYK przygotowanych pod kątem druku).
 • Standardowo umieszczamy jedną ilustrację do newsa. W wypadku newsów możemy utworzyć fotorelację (rodzaj mini-galerii) towarzyszącą notce, pod warunkiem otrzymania minimum 5 ilustracji. W wypadku artykułów warsztatowych i przeglądowych istnieje możliwość umieszczenia większej liczby ilustracji bezpośrednio w tekście.

UWAGA: Grafika powinna mieć wyłącznie ilustracyjny (zdjęciowy) charakter. GRAFIKA NIE MOŻE ZAWIERAĆ ŻADNYCH ELEMENTÓW REKLAMOWYCH I PROMOCYJNYCH (logotypy, znaki, slogany, dane adresowe, nazwy firm i produktów itp.)
Reprezentuję firmę - gdzie i jak zamieszczać informacje komercyjne?
Publikujemy bezpłatnie materiały marketingowe (prasowe notki PR) firm bezpośrednio związanych z naszą branżą. Mogą to być doniesienia o nowościach w ofercie, nowych klientach, zrealizowanych kontraktach i pracach, informacje o zmianach personalnych, wydarzeniach z życia firmy itp. Firmy mogą również przesyłać materiały o charakterze poradnikowo-warsztatowym, w tym także związane z własną ofertą.

Aby skorzystać z możliwości specjalnego wyróżnienia i zaanonsowania materiału PR, możesz skorzystać z formuły płatnego artykułu sponsorowanego.

Czy informacje o mojej firmie lub marce są już w Signs.pl?
Jeżeli jesteś jednym z wielu dystrybutorów produktu jest możliwe, że informacje o oferowanej przez Ciebie marce publikowane były i są przez Twoich konkurentów. Sprawdź nasze archiwum:


Do kategorii [PR] kwalifikują:
 • oceny wartościujące omawiane produkty, opisy wrażeń (np. jakość druku, wierność kolorystyczna itp.)
 • zamieszczanie w tekście danych kontaktowych firmy, dystrybutora itp.
 • informacje poszerzające opis produktu/usługi o informacje dotyczące dystrybutora – np. wskazanie kto jest dystrybutorem danego produktu w Polsce
 • omówienia wydarzeń takich jak konkursy, festiwale, szkolenia, inicjowanych lub sponsorowanych przez firmy

Redakcja zastrzega sobie prawo wyboru działu, w którym zostanie opublikowany tekst, oznaczenia jego promocyjnego charakteru, odmowy publikacji bez podania przyczyny oraz dokonania niezbędnych zmian redakcyjnych, szczególnie w odniesieniu do tytułu.

Typowe ogłoszenia i reklamy kieruj na Giełdę. Możesz założyć osobne konto użytkownika służące do reprezentowania firmy i publikowania materiałów firmowych; w takim wypadku konieczna jest weryfikacja obu kont.

Strefa Dostawców na Forum
Strefa Dostawców (SD) to specjalna część Forum Signs.pl dedykowana dostawcom produktów i usług oraz użytkownikom zainteresowanym ich ofertą. SD wykorzystuje formułę i potencjał marketingowy największego polskiego forum dyskusyjnego poświęconego reklamie i poligrafii, aby dać działom marketingu i handlowcom nowe, interaktywne narzędzie efektywnej komunikacji i kształtowania wizerunku. SD uzupełnia Giełdę oraz nasz serwis informacyjny o funkcjonalności typowe dla forum dyskusyjnego.
Więcej informacji o SD

Promocja i reklama w Signs.pl
Skuteczność działań marketingowych podniesiesz znacząco wykorzystując efekt synergii. Połącz publikowanie materiałów PR z innymi formami promocji i reklamy. Oferujemy szereg narzędzi - w tym również bezpłatnych, które uczynią Twoją obecność w Signs.pl bardziej zauważalną. Do Twojej dyspozycji są m.in. kampanie typu display (banery reklamowe), artyluły sponsorowane, reklama e-mail:
Reklama w Signs.pl - informacje
Program Autoreklama dla Autora
Reklama w zamian za tekst: Jeżeli chcesz podzielić się wiedzą zawodową z użytkownikami Signs.pl, a jednocześnie jesteś zainteresowany reklamą na naszych stronach, mamy propozycję: w zamian za przygotowanie artykułu oddajemy część powierzchni reklamowej na stronie z Twoim tekstem na Twój wyłączny użytek!
Informacje dla autorów

REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764