logo
O NAS
Polska reklama i poligrafiaO NAS

Galerie Signs.pl

Jakie prace zamieszczamy w Galerii?
W galeriach użytkowników można zamieszczać wyłącznie prace graficzne związane tematycznie z:
- grafiką użytkową, projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną
- grafiką informacyjną, systemami informacji kierunkowej, miejskiej itp.
- reklamą, wystawiennictwem, POS
- aranżacją wnętrz komercyjnych pod kątem zadań promocyjnych i reklamowych
- typografią i grafiką wydawniczą
- grafiką ilustracyjną
- fotografią reklamową
- projektowaniem logo i systemów identyfikacji wizualnej
- projektowaniem opakowań
- projektowaniem serwisów internetowych i multimediów
Prace nie muszą być zrealizowane - mogą być projektami, szkicami, ćwiczeniami - związanymi jednak z praktyką zawodową w wymienionych dziedzinach. Nie przyjmujemy prac niezwiązanych ze sztuką użytkową, czyli reprezentujących sztuki „czyste” – malarstwo, rzeźba, fotografia artystyczna itp. Nie przyjmujemy prac fotograficznych mających charakter prywatny lub dokumentacyjny (fotografia przyrodnicza itp.). Nie zamieszczamy katalogów standardowych produktów stanowiących ofertę handlową ani materiałów promocyjnych i reklamowych.

Jak zacząć?
1. Po zalogowaniu w signs.pl wejdź na dowolną stronę Galerii i wybierz z menu administracyjnego odnośnik „Struktura moich galerii”. Załóż nową galerię i nadaj jej nazwę. Możesz założyć wiele różnych galerii i manipulować ich kolejnością.
2. Załaduj prace z dysku, wskazując docelową galerię i podając możliwie dużo informacji o pracy, dołączając jej opis itd.
3. Wybierz z menu administracyjnego odnośnik „Maje galerie i pliki” i zdefiniuj ustawienia galerii – opis i reprezentującą ją miniaturę.
Jak przygotować prace?
1. Galeria obsługuje wyłącznie formaty JPEG i PNG. Nie przyjmujemy prac w formacie GIF ani żadnym innym.
2. Stworzeniem miniatur zajmie się nasz system.
3. Prace wyświetlane na standardowych stronach galerii mają maksymalny rozmiar 450 px. (dłuższy bok). Jeżeli załadujesz pracę o większych rozmiarach, nasz system sam stworzy pośredni plik do wyświetlenia na normalnej stronie galerii, zaś praca w oryginalnym rozmiarze będzie dostępna po kliknięciu w taki obrazek i pokazana w osobnym oknie.
4. Dłuższy bok oryginału nie może przekraczać 1024 px, zaś objętość pojedynczego pliku 200 Kb.
Jakość techniczna prac
W wypadku plików JPEG zalecamy stosowanie kompresji nie większej niż 75%. Z pewnością wiesz, że najlepsze efekty podczas przeskalowywania prac uzyskuje się, gdy różnica między rozmiarem początkowym i końcowym jest wyraźna. Aby uniknąć spadku jakości pliku pośredniego zadbaj o to, aby przesłana praca miała dłuższy bok wyraźnie większy niż 450 px. Możesz także przygotować pracę o dłuższym boku mniejszym niż 450 px. – wtedy plik pośredni nie będzie potrzebny, a na standardowej stronie galerii wyświetlony zostanie Twój oryginał. W większości wypadków zalecamy takie właśnie rozwiązanie.
Zatwierdzanie prac przez administratora
Po załadowaniu do wskazanej galerii, praca oczekuje na zatwierdzenie. Prosimy o cierpliwość – staramy się przeglądać oczekujące pliki jak najczęściej. W wypadku galerii użytkowników administrator nie ocenia jakości merytorycznej i plastycznej Twoich prac – od tego są goście galerii. Procedura służy jedynie sprawdzeniu, czy plik nie narusza Regulaminu. Nie wysyłamy powiadomień o odrzuceniu ani o przyjęciu prac.
Jeżeli przesłałeś pracę do galerii publicznej, oceniamy również jej wartość merytoryczną.
Jak przenosić i usuwać prace?
Po wybraniu z menu administracyjnego odnośnika „Moje galerie i pliki” będziesz mógł skasować poszczególne pliki lub całe galerie. Skasowane zostaną także komentarze, opisy i wyniki głosowań. Aby przenosić prace pomiędzy swoimi galeriami wybierz z menu ustawień galerii odnośnik „pliki”, a następnie wskaż na liście rozwijalnej nową galerię i zatwierdź wybór.
Czy mogę nadpisać poprzednią pracę?
Nie – jeżeli załadujesz plik o tej samej nazwie do tej samej galerii, jego nazwa zostanie zmodyfikowana, aby uniknąć nadpisania. Jeśli chcesz podmienić pracę, musisz ją skasować i załadować na nowo. Skasowaniu ulegną także wszystkie oceny i komentarze.
Dlaczego i jak opisywać galerie i prace?
W signs.pl zamieszczamy prace związane ze sztuką użytkową, pełniące określone funkcje. Dopóki o nich nie opowiesz, znacznie trudniej będzie docenić wartość Twoich dokonań. Opis to także dodatkowa treść pozwalająca dotrzeć do Twoich prac dzięki zewnętrznym wyszukiwarkom – opisy zwiększają po prostu zainteresowanie Twoją galerią. Postaraj się przygotować opis w formie krótkiego studium przypadku, wg schematu: problem – analiza – rozwiązanie.
Czy mogę założyć galerię firmową?
Oczywiście – własne prace mogą prezentować zarówno indywidualni twórcy jak i firmy. Możesz zamieścić odnośnik do galerii we własnym serwisie i wykorzystywać ją jako jego rozszerzenie. Pamiętaj jednak, że umieszczanie znaczników wyświetlających prace z naszego serwera w kodzie własnych stron jest zabronione, podobnie jak wysyłanie e-kartek w imieniu i w celu reklamowania firmy.
Czy muszę narażać się na nieprzychylne oceny i komentarze?
Nie – zostawiamy Ci decyzję, czy dopuścić głosowanie i komentowanie Twoich prac (ustawienia galerii). Podobnie jednak jak opisy prac, komentarze i oceny zwiększają zainteresowanie i ruch na Twoich stronach – nie rezygnuj z tych możliwości bez wyraźnego powodu. Jeżeli nie jesteś przekonany do swoich prac - po prostu ich nie pokazuj!
Jak wykorzystać moją galerię we własnym serwisie?
Nie możesz wyświetlać plików pobieranych z naszego serwera, ale możesz zamieścić linki do swoich galerii w signs.pl. Pracujemy nad stworzeniem plugina pozwalającego na prezentowanie przeglądu ostatnich prac zamieszczonych w Twoich galeriach na Twoich własnych stronach.
Dlaczego pozwalacie na wysyłanie moich prac w formie e-kartkek?
Wysyłanie e-kartek w celach komercyjnych jest zabronione, natomiast jeśli decydujesz się na pokazanie pracy w internecie i tak nie zabronisz nikomu wykorzystania jej w prywatnym liście. E-kartka zwiera odnośnik do Twojej galerii i stanowi promocję Ciebie i Twoich prac. Jeśli nie chcesz się nimi pochwalić, nie korzystaj z naszej galerii. Stworzyliśmy ją dla tych, którym zależy na propagowaniu własnych osiągnięć.
Dlaczego nie mogę zamieścić komentarza?
Autor galerii może zablokować możliwość oceniania i komentowania prac. Tam, gdzie takiej blokady nie ma, oceniać prace mogą wszyscy, zaś komentować – tylko zalogowani użytkownicy.

REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764