logo
O NAS
Polska reklama i poligrafiaO NAS

Program Autoreklama dla Autora

Idea
Jeżeli chcą Państwo podzielić się wiedzą zawodową z użytkownikami Signs.pl, a jednocześnie jesteście zainteresowani reklamą na naszych stronach, mamy propozycję: w zamian za przygotowanie artykułu oddajemy część powierzchni reklamowej na stronie z Waszym tekstem na Państwa wyłączny użytek!

Do dyspozycji autora oddajemy reklama bannerową w formacie 615x115 px, wyświetlaną po treści artykułu, a nad sekcją komentarzy.

Zasady Programu są proste: im większe zainteresowanie tekstem, tym więcej odsłon Waszej reklamy.
Jakie teksty kwalifikują się do udziału w Programie?
Propozycja dotyczy wyłącznie artykułów przeznaczonych do działu „Wiedza”, o niekomercyjnym charakterze, mających wymierną wartość edukacyjną dla pozostałych użytkowników, np.:
 • artykuły i felietony przeglądowe omawiające wybrane zjawisko, problem, technologię
 • porady i poradniki warsztatowe (również krótkie porady typu „Kruczki i sztuczki”) podsuwające rozwiązania konkretnych problemów technicznych związanych z produkcją reklam, przygotowaniem grafiki, obsługą sprzętu, oprogramowania itp.
 • tutoriale ilustrujące na przykładach sposób dojścia krok po kroku do określonego efektu
 • case studies (analizy przypadków) ilustrujące przykłady zrealizowanych przez Państwa prac wraz z omówieniem użytych rozwiązań i wyjaśnieniami dot. zastosowanych technik warsztatowych.

Problemy poruszane w artykule muszą odpowiadać profilowi branżowemu naszego serwisu (reklama, poligrafia, projektowanie graficzne, dtp, wystawiennictwo itp.). Szczególnie mile widziane są teksty dotyczące konkretnych problemów warsztatowych.

Nie umieszczamy autoreklam na stronach zawierających newsy oraz teksty, które nie mogą zostać zakwalifikowane jako redakcyjne:
 • o charakterze promocyjnym, materiały PR
 • prezentujące subiektywny punkt widzenia firm, organizacji lub instytucji.
Zasady
 • Udział w Programie jest bezpłatny, autor udziela nam bezpłatnej licencji na wykorzystanie jego tekstu oraz użytych w nim materiałów ilustracyjnych zgodnie z zasadami „Umowy licencyjnej z autorem” dostępnymi na stronach Signs.pl w dziale Pomoc / Publikowanie własnych materiałów.
 • Program nie jest ograniczony czasowo, a naszą intencją jest aby autor korzystał z możliwości reklamowania się na stronie z nadesłanym tekstem tak długo jak długo tekst będzie dostępny w serwisie. Nie możemy jednak zagwarantować, że z powodów technicznych, z przyczyn losowych itp. Program nie zostanie czasowo przerwany lub zakończony w niemożliwym dziś do przewidzenia momencie.
 • Autor tekstu zobowiązuje się do czuwania nad aktualnością swoich reklam, odpowiada za ich treść oraz stworzenie kreacji zgodnie z naszą specyfikacją techniczną. Strona może zostać wyłączona z Programu w sytuacji gdy autor nie dostarcza własnych kreacji lub nie dba o aktualność reklam.
 • Autor otrzymuje konto użytkownika na naszym adserwerze, pozwalające śledzić statystyki odsłon i kliknięć. Administrowanie kampanią (wymiana kreacji) leży po stronie Signs.pl.
 • Treść artykułów może zostać poddana przed opublikowaniem niezbędnej obróbce redakcyjnej.
 • Nie nakładamy żadnych ograniczeń jeśli chodzi o objętość tekstów oraz ich liczbę.
Popularność tekstu
Proponujemy potraktować każdą stronę biorącą udział w Programie jako rodzaj mini-serwisu www pracującego na Państwa rzecz. Chcąc zwiększyć liczbę odsłon strony i co za tym idzie – liczbę odsłon reklamy, należy stosować takie same środki jak w odniesieniu do innych serwisów internetowych, np.:
 • Umieszczenie odnośników do artykułu – np. w Państwa własnym serwisie – może być nie tylko dobrym sposobem na zaprezentowanie własnych kompetencji, ale także na podniesienie rankingu strony w wynikach wyszukiwania. Linkując artykuł należy zadbać aby w treści linku znalazły się istotne słowa kluczowe – np. link: "artykuł o laminowaniu wydruków wielkoformatowych"
  lub
  "Laminowanie wydruków wieloformatowych w praktyce" będzie skuteczniejszy niż link "kliknij tutaj aby przeczytać mój artykuł na temat laminowania wydruków wielkoformatowych"
 • Strona wyposażona jest w mini-forum dyskusyjne w postaci systemu do zamieszczania komentarzy. Dbanie o przebieg dyskusji poprzez kontrolowanie jej przebiegu, zamieszczanie odpowiedzi na pojawiające się uwagi i pytania oraz powiadamianie nas o ew. nadużyciach (spam itp.) to środki zwiększające atrakcyjność strony nie tylko dla pozostałych użytkowników, ale także dla wyszukiwarek.
 • Obowiązuje bezwzględny zakaz reklamowania strony przy użyciu spamowania i nieuczciwych technik SEO, takich jak wysyłka niechcianych listów e-mail, kryptoreklama na forach internetowych, umieszczanie linku w tzw. farmach linków oraz katalogach i systemach wymiany linków służących pozycjonowaniu. Stosowanie tego typu zabiegów może wykluczyć stronę z udziału w Programie.


REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764