logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

WEBINAR: Farby wodne włoskiej firmy Achitex Minerva

  PR 21.05.2020, przeczytano 1869 razy

Klasyczne farby wodne włoskiej firmy Achitex Minerva to najpopularniejsze produkty z oferty farb sitodrukowych API.PL. Firma od ponad 70 lat działa na rynku druku tekstylnego. Ma globalny zasięg. Oprócz farb, produkuje również zagęstniki, żywice i pigmenty. Zapraszamy na kolejne webinarium przygotowane w ramach projektu „Praktycznie o druku”


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/farby-wodne-wloskiej-firmy-achitex-minerva,387104,artykul.html

W ofercie API.PL dostępne są farby sitodrukowe Achitex Minerva z serii Mineprint. To grupa farb wodnych z pigmentowym systemem mieszania kolorów. Zalety farb to wolne wysychanie na sicie oraz żywe i jasne kolory. Wydruki wykonane tymi farbami można prasować. 

Podczas prezentacji omówione zostały możliwości wykorzystania farb na różnych podłożach oraz zalecane grubość sit i temperatura wygrzewania: 

  • White 24 – biała farba ekonomiczna na bawełnę, o miękkim chwycie i dobrym kryciu, od wielu lat najchętniej wybierana farba przez klientów.
  • White ACT – biała farba wysokokryjąca na bawełnę dla drukarzy szukających mocno kryjącej farby.
  • White FLX LF – elastyczna biała farba kryjąca na bawełnę wszędzie tam gdzie wymagany jest efekt rozciągania.
  • White 110 – biała farba kryjąca, niskotemperaturowa, utrwalana w 110°C. Zapobiega efektowi migracji na tkaninach syntetycznych. Jest to nowość w naszej ofercie do tej pory takie rozwiązanie oferowało niewielu producentów na świecie.

Efekty druku prezentowane są na tkaninach, dzianinach oraz torbach papierowych. W trakcie prezentacji omawiane są również bazy do pigmentowania firmy Achitex Minerva, jakie można osiągnąć przy stosując do druku bazę transparentną lub kryjącą

W dalszej części prezentacji omawiane są efekty specjalne, które oferuje prezentowany producent farb, a także dodatki, tj. katalizatory do farb, preparaty zapobiegające zasychaniu i poprawiające przyczepność do podłoża oraz preparaty do własnego przygotowania baz: żywice i zagęstniki.

Prezentację prowadzi Łukasz Kozłowski, dyrektor oddziału API.PL w Chorzowie, posiadający bogate doświadczenie w sitodruku oraz druku sublimacyjnym na tekstyliach.

Źródło: API.PL

www.api.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Tajniki transferu tonerowego
Prezentacja poświęcona jest podłożom wykorzystywanym w technologii termotransferu tonerowego. Ekspert API.PL wyjaśnia, co to jest toner, jak wygląda proces druku oraz, w jaki sposób wykorzystać właściwości toneru, w procesie termotransferu na tekstylia i podłoża twarde.
Druk sitowy farbami metalicznymi i odblaskowymi
Webinarium API.PL przygotowane w ramach konsultacji online „Praktycznie o Druku”, poświęcone jest prezentacji sitodrukowych farb metalicznych i odblaskowych. Prezentacja przeznaczona jest dla osób poszukujących nowych i ciekawych rozwiązań i możliwości realizacji nawet najtrudniejszych zleceń w zakresie sitodruku i zdobieniu odzieży.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764