logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Farmacja cały czas na czele rankingu największych reklamodawców

  PR 30.07.2018, przeczytano 558 razy

Ranking najbardziej aktywnych reklamodawców w pierwszym półroczu 2018 roku ponownie otwierają przedstawiciele farmacji. Zdecydowanym liderem jest Aflofarm z GRP na poziomie 106 321, za nim plasuje się Polpharma (GRP 55 845) – pokazuje analiza domu mediowego Codemedia. Ranking zamyka firma Orange z GRP 26 730.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/farmacja-caly-czas-na-czele-rankingu-najwiekszych-reklamodawcow,37419,artykul.html

W zestawieniu na trzech pierwszych miejscach znajdują się producenci z branży farmaceutycznej. Aflofarm oraz Polpharma utrzymują swoje pozycje, natomiast US Pharmacia w porównaniu z rokiem poprzednim przeskoczyła z 4 na 3  i zwiększyła swój udział o 7% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Największym wzrostem procentowym w top 10 względem poprzedniego roku może pochwalić się Procter & Gamble. Mimo, że utrzymuje tę samą pozycję co w 2017 roku to wygenerował o 23% procent więcej GRP niż w roku poprzednim. Prawie podobna sytuacja jest z Lidlem. W tym przypadku wzrost  jest o 22%. Największy spadek odnotował Unilever – 17%. W 2017 roku był na 3. miejscu z liczbą 46 182 GRP, w 2018 na 6. miejscu z liczbą 38 506 GRP.

- Do top 10 dołączył Natur Produkt Pharma, który w 2017 roku był poza czołówką, a w 2018 roku ze wzrostem 54% znajduje się na 5 miejscu. Przez ten manewr z grona największych udziałowców wykluczony został Pepsico, który w 2017 roku był na 10 miejscu z liczbą 25 833 GRP (w 2018 - 24 553 GRP) – mówi Marcin Hajdenrajch, Media Manager, Codemedia.

Przez dołączenie Natur Produkt Pharma do grona top 10 branża farmaceutyczna stanowi ponad połowę udziałów w tym zestawieniu  - 54%. Na drugim miejscu jest FMCG – 32%, trzecim – handel (Lidl) – 9% i na czwartym miejscu telefonia komórkowa (Orange) – 6%.

- Porównując półrocza w 2018 roku producenci wygenerowali o 4% więcej GRP niż w 2017 roku. Co ciekawe największy gracz Aflofarm w tym roku osiągnął mniejszą liczbę GRP o 7% - podsumowuje Marcin Hajdenrajch, Media Manager, Codemedia.

Ranking najbardziej aktywnych reklamodawców w telewizji jest przygotowywany przez dom mediowy Codemedia raz na pół roku.

Źródło: Codemedia

www.codemedia.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W dobie digitalizacji prasa drukowana ma mocną konkurencję w treściach dostępnych online. Nie każdy jednak chce lub ma możliwość czytania e-wydań ulubionych tytułów. Lidl Polska, chcąc ułatwić Polakom dostęp do nich, sprzedaje prasę we wszystkich swoich placówkach. Dodatkowym udogodnieniem jest stałe usytuowanie ekspozytorów z czasopismami w...
Zmiany w strukturze serwisów Iberionu
Grupa Iberion wprowadza zmiany w swoim portfolio. Iberion jest wydawcą 11 serwisów i kanałów video, w tym Gońca, Świata Gwiazd, Biznes Info i Pacjentów. Planowane zmiany przewidują wzmocnienie kluczowych produktów grupy, co wpłynie na funkcjonowanie poszczególnych redakcji.
Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764