logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ferag Polska na targach Poligrafia 2007

  PR 20.02.2007, przeczytano 1720 razy
ilustracjastrzałka

Podczas marcowych targów Poligrafia 2007 firma Ferag Polska zaprezentuje szereg rozwiązań przeznaczonych dla branży poligraficznej. Wśród demonstrowanych na stoisku maszyn znajdą się urządzenia produkowane przez firmy Ferag i WRH Marketing, jak też przez innych dostawców z oferty Ferag Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ferag-polska-na-targach-poligrafia-2007,5152,artykul.html

Firma będzie też promować modele biznesowe skierowane do drukarń prasowych, przede wszystkim MemoStick i MemoFlag – rozwiązania zwiększające efektywność działań reklamowych i marketingowych.

Z bogatej oferty wchodzących w skład WRH AG firm Ferag i WRH Marketing na stoisku zostaną zaprezentowane: nakładak rolkowy JetFeeder i układarka z rodziny JobStack. JetFeeder to nowej generacji nakładak rolkowy, będący częścią systemu zbierającego RollStream. Pobiera on pojedyncze arkusze lub składki, rozdzielając je na dywanie rolkowym. JetFeeder może podawać różnego rodzaju produkty i jest dostosowany do uzupełniania składek ręcznie oraz automatycznie.

Stworzone z myślą o produkcji wysoko- i średnionakładowej układarki JobStack pojawiły się w ofercie WRH Marketing na ubiegłorocznych targach Ipex. Urządzenia cechuje atrakcyjny stosunek jakości do ceny oraz szeroka gama funkcji. Model JobStack 20 pozwala na obsługę produktów o grubości z zakresu 1-32 mm i oferuje prędkość 20 tys. egz./h. Jest on przystosowany do współpracy z systemami zbierająco-szyjącymi i liniami do oprawy miękkiej. Natomiast układarka JobStack 75 pracuje z prędkością 75 tys. egz./h, obsługując gazety i czasopisma o objętości od 4 do 96 stron. Urządzenie przystosowano do współpracy z maszynami gazetowymi i heatsetowymi, rotacyjnymi systemami obcinającymi oraz urządzeniami do wkładkowania.

Z oferty innych dostawców reprezentowanych w naszym kraju przez Ferag Polska, na stoisku targowym będą obecne rozwiązania firm Affeldt, Kallfass, Bandall i Transpak.
Affeldt to producent automatycznych urządzeń do pakowania pakietów w folię polietylenową o szerokości do 600 mm i grubości z zakresu 12-80 mikronów. Folia, podawana z góry i z dołu pakietu, jest zgrzewana z jego obydwu stron. Boczne naddatki folii mogą być zgrzewane, obkurczone bądź zawinięte. Następnie gotowy pakiet może zostać związany taśmą polipropylepnową przy użyciu wiązarki. Na stoisku Ferag Polska zostanie zaprezentowane urządzenie do pakowania w folię pakietów gazet, czasopism i innych produktów poligraficznych wraz z urządzeniem do podawania papieru podkładowego.

Inną firmą z oferty Ferag Polska, produkującą urządzenia pakujące, jest Kallfass. Na targach będzie można obejrzeć automatyczną linię pakującą tego dostawcy, przeznaczoną do pakowania w folie termokurczliwe pojedynczych produktów, jak również stosów produktów o różnej długości, pracującą z prędkością do 85 pakietów/min. W urządzeniu tym produkty przekazywane są poprzez wbudowany transporter podający, a następnie owijane folią z półrękawa. Po owinięciu następuje zgrzanie i odcięcie czołowe folii przy użyciu ostrza zgrzewającego. Zgrzewanie wzdłużne jest realizowane poprzez zespół bocznego zgrzewania ciągłego. Pozycja pionowa elementu formującego folię, jak również zespół zgrzewający, są nastawiane ręcznie.

Kolejnym urządzeniem prezentowanym na stoisku Ferag Polska będzie banderolownica firmy Bandall. Urządzenie to ułatwia tworzenie pakietów produktów płaskich takich jak stosy składek przeznaczone do dalszej obróbki, foldery, ulotki, koperty, a także stosy płasko złożonych pudełeczek, kartoników, produktów spożywczych, produktów reklamowych i promocyjnych. Model pokazywany na targach umożliwia pracę na taśmach o grubości 35 mikronów, będącą bardzo ekonomicznym materiałem eksploatacyjnym, oraz podłączenie urządzenia do pracy w linii. Zastosowanie taśmy z nadrukiem (np. z logiem firmy bądź tekstem promocyjnym), poza funkcją zabezpieczającą, pozwala też osiągnąć dodatkowy efekt marketingowy.

Ostatnim z urządzeń, przygotowanych przez Ferag Polska z myślą o targach Poligrafia 2007, jest automatyczna wiązarka Atlantis TP 701 firmy Transpak. Umożliwia ona wiązanie taśmą polipropylenową pakietów gazet, czasopism, książek, a także innych produktów pakowanych w pudełka lub kartony. Model Atlantis TP-701 pozwala na wiązanie taśmą o szerokości 5, 6 lub 9 mm z prędkością do 50 cykli/min. Urządzenie oferuje m.in. automatyczne wprowadzanie taśmy do maszyny i zgrzewanie termiczne taśmy, wiązarka posiada też automatyczny wyrzutnik taśmy z kanału.

Poza prezentacją licznych urządzeń, Ferag Polska będzie promować modele biznesowe oferowane przez WRH Marketing, największy nacisk kładąc na MemoStick i MemoFlag – rozwiązania oferujące wydawcom prasowym nowe możliwości w dziedzinie reklamy. MemoStick to wydrukowane na samoprzylepnym i łatwo usuwalnym podłożu naklejki reklamowe przyklejane na pierwszych stronach gazet i czasopism. Znajdują one coraz większą liczbę użytkowników na całym świecie i – jak wynika z informacji WRH Marketing – w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia efektywności działań marketingowych oraz docierania z informacją do końcowych użytkowników.
Z kolei MemoFlag stanowi rozwinięcie modelu MemoStick, z tą różnicą, że zamiast pojedynczej naklejki, na tytułowej stronie gazety przyklejana jest kilkustronicowa mini książeczka reklamowa. Tym samym wielokrotnie powiększa się możliwa do wykorzystania powierzchnia reklamowa.

Ze wszystkimi wyżej wymienionymi rozwiązaniami oferowanymi przez Ferag Polska będzie można zapoznać się na stoisku firmy nr 118, znajdującym się w pawilonie 5. Targi Poligrafia będą odbywać się w dniach 27-30 marca br. na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Źródło: Ferag Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
Ricoh Pro VC60000 w Creative DM Factory
Atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000 został wybrany przez duńską firmę Creative DM Factory. Na maszynie będą realizowane wydruki mailingów bezkopertowych (self-mailer) i insertów. Tego typu materiały muszą przyciągać uwagę dlatego przy ich produkcji szczególne znaczenie ma wysoka jakość druku oraz możliwość korzystania z szerokiej gamy...
Polski oddział Sun Chemical otrzymał prestiżową nagrodę „Gazele Biznesu”, w 21. edycji rankingu o tej samej nazwie. Jak podkreśla jego twórca i organizator – dziennik Puls Biznesu –  wyróżnienie to jest przyznawane najbardziej dynamicznym polskim przedsiębiorstwom z sektora MŚP. Polski oddział Sun Chemical uzyskał je już po raz...
Konica Minolta Accuriopress C12000 „wprawiła w ruch” Machinę Druku
Machina Druku z Torunia zainwestowała niedawno w cyfrową maszynę do wielokolorowej produkcji wysokonakładowej - AccurioPress C12000 firmy Konica Minolta. To jedna z pierwszych instalacji w Polsce tego urządzenia i jednocześnie pierwsza tak rozbudowana o szereg funkcji automatyzujących jej działanie. Zakup maszyny – w bardzo trudnym okresie związanym z pandemią – pozwolił...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764