logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ferag Polska na targach Poligrafia 2007

  PR 20.02.2007, przeczytano 1678 razy
ilustracjastrzałka

Podczas marcowych targów Poligrafia 2007 firma Ferag Polska zaprezentuje szereg rozwiązań przeznaczonych dla branży poligraficznej. Wśród demonstrowanych na stoisku maszyn znajdą się urządzenia produkowane przez firmy Ferag i WRH Marketing, jak też przez innych dostawców z oferty Ferag Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ferag-polska-na-targach-poligrafia-2007,5152,artykul.html

Firma będzie też promować modele biznesowe skierowane do drukarń prasowych, przede wszystkim MemoStick i MemoFlag – rozwiązania zwiększające efektywność działań reklamowych i marketingowych.

Z bogatej oferty wchodzących w skład WRH AG firm Ferag i WRH Marketing na stoisku zostaną zaprezentowane: nakładak rolkowy JetFeeder i układarka z rodziny JobStack. JetFeeder to nowej generacji nakładak rolkowy, będący częścią systemu zbierającego RollStream. Pobiera on pojedyncze arkusze lub składki, rozdzielając je na dywanie rolkowym. JetFeeder może podawać różnego rodzaju produkty i jest dostosowany do uzupełniania składek ręcznie oraz automatycznie.

Stworzone z myślą o produkcji wysoko- i średnionakładowej układarki JobStack pojawiły się w ofercie WRH Marketing na ubiegłorocznych targach Ipex. Urządzenia cechuje atrakcyjny stosunek jakości do ceny oraz szeroka gama funkcji. Model JobStack 20 pozwala na obsługę produktów o grubości z zakresu 1-32 mm i oferuje prędkość 20 tys. egz./h. Jest on przystosowany do współpracy z systemami zbierająco-szyjącymi i liniami do oprawy miękkiej. Natomiast układarka JobStack 75 pracuje z prędkością 75 tys. egz./h, obsługując gazety i czasopisma o objętości od 4 do 96 stron. Urządzenie przystosowano do współpracy z maszynami gazetowymi i heatsetowymi, rotacyjnymi systemami obcinającymi oraz urządzeniami do wkładkowania.

Z oferty innych dostawców reprezentowanych w naszym kraju przez Ferag Polska, na stoisku targowym będą obecne rozwiązania firm Affeldt, Kallfass, Bandall i Transpak.
Affeldt to producent automatycznych urządzeń do pakowania pakietów w folię polietylenową o szerokości do 600 mm i grubości z zakresu 12-80 mikronów. Folia, podawana z góry i z dołu pakietu, jest zgrzewana z jego obydwu stron. Boczne naddatki folii mogą być zgrzewane, obkurczone bądź zawinięte. Następnie gotowy pakiet może zostać związany taśmą polipropylepnową przy użyciu wiązarki. Na stoisku Ferag Polska zostanie zaprezentowane urządzenie do pakowania w folię pakietów gazet, czasopism i innych produktów poligraficznych wraz z urządzeniem do podawania papieru podkładowego.

Inną firmą z oferty Ferag Polska, produkującą urządzenia pakujące, jest Kallfass. Na targach będzie można obejrzeć automatyczną linię pakującą tego dostawcy, przeznaczoną do pakowania w folie termokurczliwe pojedynczych produktów, jak również stosów produktów o różnej długości, pracującą z prędkością do 85 pakietów/min. W urządzeniu tym produkty przekazywane są poprzez wbudowany transporter podający, a następnie owijane folią z półrękawa. Po owinięciu następuje zgrzanie i odcięcie czołowe folii przy użyciu ostrza zgrzewającego. Zgrzewanie wzdłużne jest realizowane poprzez zespół bocznego zgrzewania ciągłego. Pozycja pionowa elementu formującego folię, jak również zespół zgrzewający, są nastawiane ręcznie.

Kolejnym urządzeniem prezentowanym na stoisku Ferag Polska będzie banderolownica firmy Bandall. Urządzenie to ułatwia tworzenie pakietów produktów płaskich takich jak stosy składek przeznaczone do dalszej obróbki, foldery, ulotki, koperty, a także stosy płasko złożonych pudełeczek, kartoników, produktów spożywczych, produktów reklamowych i promocyjnych. Model pokazywany na targach umożliwia pracę na taśmach o grubości 35 mikronów, będącą bardzo ekonomicznym materiałem eksploatacyjnym, oraz podłączenie urządzenia do pracy w linii. Zastosowanie taśmy z nadrukiem (np. z logiem firmy bądź tekstem promocyjnym), poza funkcją zabezpieczającą, pozwala też osiągnąć dodatkowy efekt marketingowy.

Ostatnim z urządzeń, przygotowanych przez Ferag Polska z myślą o targach Poligrafia 2007, jest automatyczna wiązarka Atlantis TP 701 firmy Transpak. Umożliwia ona wiązanie taśmą polipropylenową pakietów gazet, czasopism, książek, a także innych produktów pakowanych w pudełka lub kartony. Model Atlantis TP-701 pozwala na wiązanie taśmą o szerokości 5, 6 lub 9 mm z prędkością do 50 cykli/min. Urządzenie oferuje m.in. automatyczne wprowadzanie taśmy do maszyny i zgrzewanie termiczne taśmy, wiązarka posiada też automatyczny wyrzutnik taśmy z kanału.

Poza prezentacją licznych urządzeń, Ferag Polska będzie promować modele biznesowe oferowane przez WRH Marketing, największy nacisk kładąc na MemoStick i MemoFlag – rozwiązania oferujące wydawcom prasowym nowe możliwości w dziedzinie reklamy. MemoStick to wydrukowane na samoprzylepnym i łatwo usuwalnym podłożu naklejki reklamowe przyklejane na pierwszych stronach gazet i czasopism. Znajdują one coraz większą liczbę użytkowników na całym świecie i – jak wynika z informacji WRH Marketing – w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia efektywności działań marketingowych oraz docierania z informacją do końcowych użytkowników.
Z kolei MemoFlag stanowi rozwinięcie modelu MemoStick, z tą różnicą, że zamiast pojedynczej naklejki, na tytułowej stronie gazety przyklejana jest kilkustronicowa mini książeczka reklamowa. Tym samym wielokrotnie powiększa się możliwa do wykorzystania powierzchnia reklamowa.

Ze wszystkimi wyżej wymienionymi rozwiązaniami oferowanymi przez Ferag Polska będzie można zapoznać się na stoisku firmy nr 118, znajdującym się w pawilonie 5. Targi Poligrafia będą odbywać się w dniach 27-30 marca br. na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Źródło: Ferag Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pierwsza łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202 w tej części Europy
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię...
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej
Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764