logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Fespa 2019: Durst wprowadza nowe systemy drukujące P5

  PR 15.05.2019, przeczytano 363 razy
ilustracjastrzałka

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego i rozwiązań produkcyjnych, dziś na Targach FESPA 2019 w Monachium, Niemcy, wprowadził na rynek nowe systemy drukujące P5 350 i P5 210 dla specjalistów druku wielkoformatowego w oparciu o Platformę technologiczną P5.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/fespa-2019%3A-durst-wprowadza-nowe-systemy-drukujace-p5,382447,artykul.html

Na stoisku J10, hala b4, na FESPA 2019, Durst prezentuje również system drukujący P5 250 HS, zaprezentowany w 2018 r., aktualnie nadal rozwijany. Oprócz nowych systemów drukujących, Durst wprowadza własne modułowe rozwiązania oprogramowania Durst Workflow, Durst Analytics i Durst Smart Shop, aby zapewnić klientom w pełni zautomatyzowaną produkcję od początkowego „piksela do wyjścia”(Pixel to Output). Ofertę uzupełniają usługi konsultingowe, szkolenie i procesy integrujące od Durst Professional Services.

- P5 to platforma technologiczna i innowacyjna firmy Durst, dla specjalistów zajmujących się drukiem wielkoformatowym - powiedział Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Durst Group. - W 2018 r. wprowadziliśmy nowy standard jakości druku dzięki drukarce P5 250 HS, a w międzyczasie opracowaliśmy nowe rozwiązania w celu usprawnienia procesów dla naszych klientów. Na Targach FESPA 2019 zaprezentujemy teraz rozszerzoną ofertę Durst P5 z nowymi hybrydowymi systemami drukującymi, zintegrowanym oprogramowaniem do zarządzania przepływem pracy (Workflow) oraz modułem do analiz, jak również, opcjonalnie, dodatkowe rozwiązania dla prepress oraz sklepów online.

P5 350/210 – Po pierwsze – wszechstronność

Dzięki P5 350 (szerokość druku do 3,5 m) i P5 210 (szerokość druku do 2,1 m) Durst rozszerza swoją ofertę P5 o dwa nowe rozwiązania hybrydowe. Nowe systemy drukujące wyznaczają nowy standard elastyczności i wszechstronności, ponieważ mogą drukować zarówno na nośnikach rolkowych, jak i na stole. Dzięki unikalnej opcji multiroll dla P5 350/210, użytkownicy mogą nawet doładować rolki podczas drukowania, aby skrócić czas ustawiania maszyny i zwiększyć wydajność. Systemy druku są wyposażone w energooszczędną technologię LED i są dostarczane ze zintegrowanym oprogramowaniem Durst Workflow Print oraz narzędziem do monitorowania Durst Analytics. Oba systemy druku oferują najwyższą jakość druku do 1200 dpi, opcję multi-track, do 6 równolegle prowadzonych płyt, automatyczne wykrywanie szerokości i grubości nośnika, składane i płynnie działające stoły rolkowe oraz bezpieczny system uzupełniania atramentu. Oba systemy drukujące mogą być wyposażone w systemy peryferyjne do automatyzacji pracy w 75% lub nawet pełnej automatyzacji.

P5 250/200 HS – po pierwsze wydajność

Wraz z dalszym rozwojem serii HS, portfolio P5 oferuje dwa przemysłowe systemy drukujące o szerokości druku do 2,5 m. P5 250 HS i P5 200 HS posiadają technologię głowicy drukującej MEMS i osiągają najwyższą jakość druku kroplą 5 pl, przy prędkości druku do 600 m²/h. Systemy mogą również drukować na nośnikach rolkowych i płytach, a także umożliwiają kontrolowane czujnikami, drukowanie dwustronne na rolach. Systemy druku są również dostarczane ze zintegrowanym oprogramowaniem Durst Worflow Print i narzędziem monitorowania Durst Analytics. Oprócz najwyższej jakości druku do 1200 dpi, systemy druku oferują opcje dualtrack dla płyt i bezpieczny system uzupełniania atramentu oraz mogą być wyposażone w systemy peryferyjne do automatyzacji pracy w 75% lub nawet pełnej automatyzacji.

Systemy tuszów P5

Durst oferuje cztery systemy atramentowe dla systemów drukujących P5: Durst Rigid LED Ink, Durst Roll LED Ink, P5 Premium WG Ink, P5 POP HS Ink. Wszystkie systemy tuszów  oferują dużeą gamę kolorów, wysoką stabilność systemu, szeroką gamę zastosowań i aplikacji oraz zapewniają niskie zużycia atramentu.

Ekosystem oprogramowania Durst

Wszystkie systemy drukujące P5 są wyposażone w nowe oprogramowanie do produkcji Durst Workflow Print i narzędzie do monitorowania Durst Analytics. Dzięki temu drukarka staje się jednostką produkcyjną od pierwszego dnia. Durst oferuje również skalowalne rozwiązanie do integracji e-commerce z Durst Smart Shop. Każde oprogramowanie Durst można rozbudowywać modułowo i zarządzać za pomocą internetowego interfejsu użytkownika:

  • Durst Workflow Print: inteligentne i usprawnione rozwiązania do zarządzania produkcją druku.
  • Durst Workflow Plus: Rozszerzenie z rozbudowaną funkcjonalnością PrePress dla szybkiego i elastycznego przygotowania danych.
  • Durst Analytics: oparte na sieci narzędzie do monitorowania, gromadzenia statystyk pracy i danych produkcyjnych.
  • Durst Analytics Plus: oparte na serwerze oprogramowanie do monitorowania, łączenia wielu systemów druku i integracji z planowaniem produkcji lub systemami ERP.
  • Durst Smart Shop: oprogramowanie dla sklepu online  z narzędziami obliczeniowymi, realnym podglądem 3D i konfiguracją produktu zależną od wydruku.
  • Durst Smart Shop Plus: rozszerzenie z innowacyjnym graficznym edytorem online. Dzięki Durst Smart Editor klienci mogą tworzyć układy wydruku bezpośrednio w przeglądarce.

Durst, poprzez swoją spółkę zależną Durst Professional Services GmbH, oferuje swoim klientom szerokie  usługi doradcze, szkoleniowe i procesy integujące, wokół nowych rozwiązań oprogramowania Durst, aby uwolnić pełen potencjał w zakresie automatyzacji i digitalizacji procesów.

Źródło: Durst

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa strategia wizerunkowa marki Durex
Najnowsza kampania marki Durex – Gorące Letnie Noce to efekt nowej strategii wizerunkowej. Marka skupia się na bardziej lifestylowej i edukacyjno-społecznej komunikacji, podążając za oczekiwaniami odbiorców względem zaangażowania globalnych brandów w ważne tematy. Kooperacja z zespołem The Dumplings oraz powstała piosenka pt. „Bez słów”, mają...
Adaptery Techart w ofercie Foxfoto
Firma Foxfoto, ma przyjemność poinformować o pojawieniu się w ofercie nowej marki - Techart.
Benq: cztery nowe, 20-punktowe ekrany dotykowe
BenQ wprowadził na rynek kolejne cztery interaktywne, wielkoformatowe ekrany LED z rodziny IFP (ang. Interactive Flat Panel) zaprojektowane do zastosowań edukacyjnych i biznesowych – 55 calowy model RM5501K i 75 calowy RM7501K o jasności 350 nitów (cd/m2), 65 calowy model RMP6501K o jasności 450 nitów i 86 calowy RM8601K o jasności 400 nitów. Wszystkie cztery...
Sześć nowych szyldów zdobi ulice Elbląga
Dzięki inicjatywie :DobryZnak i Stowarzyszeniu Traffic Design kolejne lokalne biznesy zyskały nową zewnętrzną identyfikację wizualną. W pierwszej edycji to przedsiębiorcy zgłaszali się do konkursu, tym razem o udział w akcji rywalizowały miasta. Były to m.in. Sosnowiec, Jaworzno, Inowrocław, Zakopane i Szczecin, ale to właśnie Elbląg zdobył najwięcej głosów internautów,...
Integart na Festiwaldruku.pl z premierowymi pokazami HP Stitch
Najbliższe, jesienne spotkanie branżowe – FestiwalDruku.pl zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem, bo w dniach 18 i 19 września zapraszamy do hali nr 3 EXPO XXI w Warszawie, gdzie na stoisku E6, w specjalnie przygotowanych strefach ekspozycyjnych będziemy czekali na Państwa z najnowszym portfolio maszyn i urządzeń oraz mediów do druku wielkoformatowego. Tegoroczne stoisko...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764