logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Firma Avargraf na targach Poligrafia 2009

  PR 08.03.2009, przeczytano 875 razy

Podczas odbywających się w Poznaniu w dniach 21- 24 kwietnia br. Międzynarodowych Targów Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia 2009 firma Avargraf Sp. z o.o. na swoim niemal 300-metrowym stoisku zaprezentuje najciekawsze rozwiązania znajdujące się w jej ofercie. Wśród nich znajdzie się wiele nowości. Stoisko Avargrafu (nr 80) znajdować się będzie w pawilonie 5.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/firma-avargraf-na-targach-poligrafia-2009,8630,artykul.html

Avargraf od wielu już lat bierze udział w największej imprezie branży poligraficznej w naszym kraju, jaką są targi Poligrafia. Zawsze prezentuje ciekawe rozwiązania, które spotykają się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających imprezę. Mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf Sp. z o.o. – Mimo obecnej sytuacji rynkowej i dochodzących do nas sygnałów wycofywania się z imprezy niektórych firm, jesteśmy przekonani, że jest ona doskonałym miejscem do zaprezentowania tego, co najciekawsze w naszej ofercie, a dla wielu firm poligraficznych jest to doskonały czas do podjęcia decyzji inwestycyjnych. Mamy do zaoferowania zarówno wiele najnowszych rozwiązań, jak też tych, które już od jakiegoś czasu cieszą się zainteresowaniem rodzimych drukarń. Dodatkowo - ponieważ będzie to pierwsza tak duża poligraficzna impreza targowa w naszym kraju po odbywających się w ubiegłym roku targach Drupa - sądzimy, że należeć będzie ona do bardzo interesujących.

Wśród wielu prezentowanych przez firmę Avargraf maszyn i urządzeń znajdzie się wiele nowości. Do najbardziej interesujących należy linia do pakowania wydawnictw Entrance firmy Syspac, którą Avargraf zaprezentuje w naszym kraju po raz pierwszy. To innowacyjna linia do insertowania, pakowania oraz adresowania zapakowanego produktu. Łatwa w obsłudze, zaprojektowana jest do pracy samodzielnej oraz w linii z taśmowcami i oklejarkami.
W Poznaniu firma Avargraf zaprezentuje także linię do oprawy broszurowej z szyciem drutem przez grzbiet - Hohner HSB 8000 - model prezentowany po raz pierwszy na ubiegłorocznej Drupie. Linia składa się z: 4 samonakładaczy do składek oraz nakładacza okładkowego, trójnóża a także funkcji wykładania.
Kolejnymi nowościami w ofercie Avargraf prezentowanymi w Poznaniu będą: złamywarka kieszeniowo-nożowa K 54/6 KTL FL 3-54 firmy GUK z innowacyjnym sterowaniem L4/M4 i barwnym monitorem dotykowym typu „touch screen” oraz Perfecta 115 TS jednonożowa krajarka o długości cięcia do 115 cm, w której zostało wprowadzone najbardziej innowacyjne sterowanie TS, jako trzecia generacja sterowania pracą krajarki w oparciu o barwny monitor dotykowy „touch screen” o przekątnej 19” przy formacie 16 : 10 zastępująca wcześniejsze wersje sterowania z monitorem dotykowym HTVC i TVC. W przypadku sterowania TS po raz pierwszy wszystkie funkcje służące do sterowania pracą krajarki zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym maszyny i jest nowością w skali światowej.
Jako nowość prezentowana również będzie PräziCase EC-3 - półautomatyczna maszyna do wykonywania okładek w oprawie twardej. Wykonuje zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i produkcję seryjną. Urządzenie sterowane jest mikroprocesorem przy użyciu monitora dotykowego, a wszystkie wymiary po rozpoznaniu wyrobu przez czujniki sensorowe są automatycznie nastawiane.

Firma Avargraf zaprezentuje też szereg maszyn i urządzeń, które od jakiegoś już czasu znajdują się w jej ofercie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem firm poligraficznych. To sprawdzone i bardzo dobrej jakości urządzenia, które cieszą już wielu użytkowników w naszym kraju. Podnoszą one, podobnie jak prezentowane przez nas nowości, jakość i wydajność pracy, przynoszą szereg oszczędności firmom z nich korzystającym, stąd mamy nadzieję, że okażą się pomocne w tej trudniejszej sytuacji, jaką obserwujemy obecnie w gospodarce.

Odwiedzający Poligrafię będą mogli zobaczyć urządzenie do odwracania stosu – model RD1000 PA/R+S firmy Rachner, które oferuje dodatkową opcję napowietrzania stosu i opcję wyrównywania stosu poprzez jego utrząsanie w celu ułatwienia dalszego procesu drukowania. Wśród prezentowanych urządzeń znajdzie się również kilka maszyn firmy Schmedt, m.in. maszyna do nanoszenia kleju PRÄZICOAT typ 500. Maszyna posiada dwa wałki oraz automatyczne doprowadzanie wody. Przystosowana do zimnego i gorącego kleju. Oprócz tego prasa do książek oprawionych w okładkę sztywną i do wypalania rowków Präform HHS 21, maszyna do zawieszania bloków książkowych w okładkę sztywną model Präleg HHS 1805. Kolejna seria urządzeń, jaka zostanie zaprezentowana na targach Poligrafia, to urządzenia firmy CP Bourg. Wśród nich zobaczyć będzie można: klejarkę BB 3002 (PUR), a także linię do broszur szytych drutem składającą się ze zbieraczki BSTd+, automatu (łączącego w jednym module funkcje zszywania, złamywania i obcinania) BDF oraz sztaplarki TDT.
Na stoisku firmy Avargraf odwiedzający wystawę zobaczą również bigówkę PIT STOP Speer firmy Bacciottini, skorowidzarkę firmy Tränklein, systemy nawilżania firmy Merlin, półautomat do kaszerowania firmy Lamina - model SA 1110, narzędzia do złamywarek Tech ni Fold firmy Uwe Reimold, maszyny firmy James Burn: EB 5000 – elektryczne urządzenie do zamykania spirali i P 5000 - maszyna do wycinania otworów oraz automatyczną maszynę do laminowania na gorąco PrintLam 75 CTI.

Mamy nadzieję, że prezentowana przez nas w Poznaniu oferta spotka się z zainteresowaniem odwiedzających targi – mówi Sławomir Kugaudo - Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na nasze stoisko. Przez cały okres targów będą się na nim odbywać pokazy i prezentacje urządzeń, a do dyspozycji Państwa będą stale nasi pracownicy. Udzielać oni będą wszelkich informacji i odpowiedzą na Państwa pytania.

Źródło: Avargraf

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pierwsza łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202 w tej części Europy
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię...
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej
Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764