logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106

  PR 04.08.2020, przeczytano 423 razy
ilustracjastrzałka
Maszyna VariJET 106

Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/firma-koenig-and-bauer-durst-zapowiada-beta-testy-na-maszynie-varijet-106,387990,artykul.html

Długo oczekiwana cyfrowa maszyna drukująca typu Single-Pass w formacie B1 produkuje z wydajnością do 6.000 arkuszy / h i jest wynikiem współpracy firm Koenig & Bauer i Durst. Przeznaczona na rynek produkcji pudełek składanych maszyna integruje technologię typu Inkjet oraz platformę wysokowydajnej offsetowej maszyny arkuszowej Rapida 106.

Maszyna VariJET 106 łączy w sobie zalety cyfrowego druku atramentowego z tymi klasycznego druku offsetowego oraz uszlachetniania inline. Ta wyjątkowa elastyczność czyni z niej najbardziej produktywny i ekonomiczny, hybrydowy system przeznaczony do cyfrowego druku opakowań. Maszyna VariJET 106 pozwala na wytwarzanie spersonalizowanych oraz zindywidualizowanych produktów drukowanych i przeznaczona jest do ekonomicznej produkcji małych i średnich nakładów.

Maszyna VariJET 106 oferuje:

  • modułową integrację procesów produkcyjnych następujących przed i po maszynie
  • kombinację druku cyfrowego z cenionymi modułami platformy Rapida
  • niezwykłą dokładność pasowania dzięki produkcji prowadzonej in-line
  • niezwykle konkurencyjne koszty całkowite, efektywną produkcję bardzo małych i średnich nakładów
  • niskie zużycie zasobów, zmniejszone koszty magazynowania oraz zredukowaną ilość makulatury
  • pełną elastyczność w przypadku opakowań testowych oraz nowych kampanii
  • niezwykle szybką reakcję na wymagania rynku

Zapowiedzi założonej w 2019 roku przez firmy Durst i Koenig & Bauer spółki joint venture dotyczą także upgrade’ów maszyny do zadruku tektury falistej typu Single-Pass Delta SPC 130 oraz maszyny CorruJET 170. Obie maszyny zostały zaprojektowane z myślą o spełnianiu surowych wymagań rynku opakowań.

Cyfrowa jednostka typu Primer przeznaczona do niepowlekanych podłoży poszerza zakres możliwych zastosowań maszyny Delta SPC 130 o dodatkowe podłoża drukowe. Możliwość zastosowania kolorów specjalnych pozwala firmom trudniącym się produkcją opakowań na spełnienie życzeń producentów artykułów markowych.

Maszyna Delta SPC 130 FlexLine Automatic to kombinacja dojrzałej konstrukcji mechanicznej z łatwo dostępnymi podzespołami i wybranymi komponentami w celu zapewnienia trwałej jakości, wysokiej wydajności i niezawodności. Urządzenie może poddawać zadrukowi przy użyciu farb wodnych bezpiecznych dla żywności zarówno małe formaty od  500 x 600 mm aż po bardzo duże formaty do maksymalnie 1.300 x 2.100 (w opcji 1.300 x 2.800 mm) oraz podłoża o maksymalnej grubości 12 mm. Linia Delta SPC130 FlexLine obejmuje samonakładak, druk sześciokolorowy typu Single-Pass, odcinek chłodzący oraz sztaplarkę.

Testy beta maszyny CorruJET 170 w firmie Kolb Group w Bayern zakończyły się sukcesem. Przedsiębiorstwo opracowuje i produkuje opakowania, materiały opakowaniowe oraz produkty specjalne z tektury falistej. CorruJET 170 może poddać zadrukowi przy użyciu atramentów wodnych bezpiecznych dla żywności arkusze tektury falistej aż do szerokości 1,7 m, z prędkością do 137 m/min. Maszyna opiera się na urządzeniu RotaJET firmy Koenig & Bauer, przeznaczonym do zadruku opakowań oraz druku dekoracyjnego.

Wszystkie trzy maszyny spełniają wysokie wymagania dotyczące opakowań podstawowych przeznaczonych dla żywności, opierając się na własnej technologii druku z wykorzystaniem farb wodnych. Urządzenia VariJET 106, Delta SPC 130 oraz CorruJET 170 to produktywne systemy drukujące charakteryzujące się wysokim stopniem automatyzacji. Oferują one najkrótsze czasy reakcji, szeroki zakres wariantów, indywidualizację oraz umożliwiają druk niewielkich nakładów. Spełniają one również rosnące wymagania klientów w zakresie bezpieczeństwa marki, zrównoważonego rozwoju oraz zdolności do spełnienia wymagań producentów artykułów markowych w zakresie komunikacji wielokanałowej, w tym e-commerce.

Robert Stabler, Dyrektor Zarządzający Koenig & Bauer Durst: - Jesteśmy zachwyceni postępami prac nad rozwojem maszyny VariJET 106. Mamy szereg zainteresowanych, którzy chcieliby być użytkownikami beta i planujemy przedstawić im maszynę po wakacjach. Klient, na którego się zdecydujemy, powinien charakteryzować się głębokim zrozumieniem zindywidualizowanej produkcji masowej i być dobrym partnerem dla lokalizacji beta. Zgodnie z informacją zwrotną od naszych klientów istotnym powodem przestawienia się na produkcję cyfrową są coraz mniejsze nakłady, zindywidualizowana produkcja masowa oraz konieczność zwiększonej elastyczności. Firmy odnoszące sukcesy muszą być w stanie podążać za pojawiającymi się trendami i oferować odpowiednie rozwiązania. Właściciele produktów markowych zawsze chcą, aby ich produkty się wyróżniały i wymagają krótszych terminów realizacji przy jednoczesnym unikaniu marnotrawstwa i uwzględnieniu zasad zrównoważonego rozwoju oraz odtworzenia historii produktu. Dodatkowo chcą być pewni, że nowe metody produkcji będą niezawodne, zgodne z wymogami i opłacalne, a zakłady produkcyjne muszą dysponować odpowiednimi umiejętnościami i możliwościami, aby dokonać masowego dostosowania produktu bez uszczerbku dla jego jakości. My spełniamy te wymagania.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg i Capgemini wspólnie w obszarze usług administracyjno-finansowych
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) odpowiedzialny za funkcje operacyjne i realizowaną transformację Spółki, podjął decyzję dotyczącą dalszej reorganizacji struktur firmy. Dotyczy ona przeniesienia zadań administracyjno-finansowych realizowanych w ramach Centrów Usług Wspólnych (SSC - Shared Service Centers) do podmiotu zewnętrznego. Krok ten ma na celu...
Chroma po raz kolejny z rozwiązaniem Duplo
Tysiące wydruków dziennie – to skala produkcji drukarni Chroma. Usprawniając procesy produkcyjne po raz kolejny firma dokonała zakupu urządzenia z oferty Duplo. Tym razem jest to cyfrowy system 600i Pro z podajnikiem DSF-6000. W codziennej pracy istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa. Inwestycja wpłynęła pozytywnie na optymalizację procesu produkcji...
Ekologia zdominowała rynek opakowań
Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie...
Grafmasz poszerza ofertę stołów do oprawy twardej
W 2020 roku Grafmasz uruchomił produkcję kaszerówek oraz stołów do oprawy twardej. Pierwsze urządzenia zostały zaprezentowane podczas targów RemaDays w lutym br. i spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Pomimo niesprzyjających warunków podczas pandemii firma dostarczyła  kilkanaście  zestawów do polskich drukarń oraz...
Karton Cupforma Natura podstawą proekologicznych opakowań na płatki Fazer
W maju br. fiński koncern spożywczy Fazer wprowadził na rynek nowe wersje swoich przekąsek owsianych – Fazer Aito i Fazer Yosa, oferowanych w proekologicznych opakowaniach, bazujących na kartonie Stora Enso Cupforma Natura. Jak zapewnia jego producent, ilość plastiku niezbędnego do wykonania kubków na snacki została dzięki temu zredukowana o ponad 50%, a same opakowania stały...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764