logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Firma Nikon zdobyła pięć nagród Red Dot

  PR 20.05.2022, przeczytano 263 razy
ilustracjastrzałka
Nikon Z 9 - zdobywca nagrody „Best of the Best”

Firma Nikon z przyjemnością informuje, że jej pięć produktów otrzymało nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2022”. Tegoroczna edycja konkursu była szczególnie udana dla firmy Nikon, ponieważ flagowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Nikon Z 9 został uhonorowany tytułem za „Best of the Best” (Najlepszy z najlepszych). Inne nagrodzone produkty to pięknie zaprojektowany aparat Nikon Z fc i średni teleobiektyw makro NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/firma-nikon-zdobyla-piec-nagrod-red-dot,395938,artykul.html

Do światowej klasy konkursu w dziedzinie wzornictwa przemysłowego zgłoszono produkty z 60 krajów, a zgłoszenia zostały ocenione przez jury składające się z renomowanych specjalistów z całego świata. W całym procesie obrad przed ogłoszeniem zwycięzców brano pod uwagę stopień innowacyjności, funkcjonalność, a także ergonomię i trwałość.

Zwycięskie produkty będą prezentowane w tym roku na ekskluzywnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen w Niemczech.

Produkty firmy Nikon wyróżnione nagrodą „Red Dot Award: Product Design 2022” to:

APARAT NIKON Z 9, ZDOBYWCA NAGRODY „BEST OF THE BEST”

Z 9 to najbardziej zaawansowany flagowy aparat firmy Nikon. Jest przeznaczony dla osób przesuwających granice profesjonalnego fotografowania. Dlatego doskonale nadaje się dla profesjonalistów zajmujących się fotografią przyrodniczą, sportową i reportażową, którzy wymagają wyjątkowego wizjera elektronicznego, AF, komfortu obsługi, a także wytrzymałości. Dzięki fenomenalnym możliwościom przetwarzania obrazu aparat Z 9 może rejestrować niezrównane pełnoklatkowe filmy 8K z szybkością od 24p do 60p oraz 4K z szybkością od 24p do 120p, a także filmy poklatkowe, pozwalając użytkownikom wykorzystać pełną kreatywność.

APARAT NIKON Z FC

Dopracowany do perfekcji, wyjątkowy, stylowy i efektowny aparat bezlusterkowy Nikon Z fc łączy w sobie oszałamiającą stylistykę retro z najnowocześniejszą technologią. Oparty na dziedzictwie i niezrównanej historii innowacji firmy Nikon, aparat Z fc jest inspirowany lustrzanką Nikon FM2 z 1982 roku. Stanowi połączenie autentycznego stylu i znakomitych parametrów, a jego zaawansowane funkcje gwarantują fotografom i hobbystom możliwość wykonywania imponujących zdjęć – przekształcania codziennych chwil w efektowne obrazy.

ŚREDNI TELEOBIEKTYW MAKRO NIKKOR Z MC 105MM F/2.8 VR S

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S to profesjonalny obiektyw makro z serii S, który umożliwia uzyskanie niesamowitej szczegółowość, zapewniając rewolucyjne poziomy głębi i kontrastu. Kąt widzenia średniego teleobiektywu, zoptymalizowany do fotografowania i filmowania w trybie makro, sprawia, że obiektyw doskonale sprawdza się przy wykonywaniu szczegółowych portretów, zapewniając niesamowitą ostrość, kontrast i piękny efekt bokeh.

SUPERTELEOBIEKTYW STAŁOOGNISKOWY NIKKOR Z 400MM F/2.8 TC VR S

Dzięki pięknemu efektowi bokeh i wysokiej rozdzielczości obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S gwarantuje realistyczne i wyjątkowe zdjęcia. Ze względu na wbudowany telekonwerter 1,4x i nową powłokę o najlepszych właściwościach przeciwodblaskowych w historii obiektywów NIKKOR, obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S w pełni pomaga wyrażać ekspresję twórczą profesjonalnych fotografów.

MIKROSKOP PIONOWY ECLIPSE SI

Mikroskop pionowy ECLIPSE Si jest wyposażony w szereg inteligentnych funkcji, które pozwalają oszczędzić czas, tryb automatycznego wyłączania, a także ma ergonomiczną konstrukcję, zmniejszającą napięcie mięśni podczas długotrwałego użytkowania. Co więcej dzięki możliwościom zdalnego udostępniania obrazu, mikroskop ECLIPSE Si jest idealny do wirtualnych konsultacji i celów dydaktycznych.

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Huawei wzmacnia dział marketingu
Zmiany w warszawskim biurze Huawei. Dorocie N. Haller została powierzona dodatkowa rola. W międzynarodowych strukturach Huawei została powołana na stanowisko VP Marketing na Region Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Do jej działu w Polsce dołączają trzy nowe, doświadczone osoby, które wzmocnią zespół w obszarze PRu.
Ikea: „Odkryj dom na nowo”
IKEA od lat pasjonuje się życiem w domu, dlatego chętnie odwiedza ludzi w ich mieszkaniach zlokalizowanych na całym świecie. Marka chce przy tym poznać zwyczaje oraz odmienne potrzeby mieszkańców i jak najlepiej na nie odpowiadać. W ten sposób powstała seria filmów „Life at Home Stories”, które wykorzystane zostały na festiwalach, m.in. Milan...
W całej Polsce dzieci uczyły się jak dbać o domowe ogródki
Pierwsza edycja #ZDROWOROSNA, marki W. Legutko właśnie dobiega końca. Liczby mówią za siebie - wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 153 tys. dzieci z całej Polski, 5100 grup i klas oraz 1360 zgłoszonych placówek nie mogło przejść bez echa.
Nadmorskie Suweniry
Pamiątki z wakacji nad morzem w wydaniu jednego z najbardziej uznanych polskich projektantów będzie można oglądać w lipcu w siedzibie Stowarzyszenia Traffic Design. Wernisaż „Nadmorskich suwenirów” Jakuba Stępnia odbędzie się w najbliższy czwartek 30 czerwca o godz. 19 przy ul. Żeromskiego 36 w Gdyni.
Hisense wyróżnia piłkarki poprzez kampanię #Rememberthename
W ciągu ostatniego roku zainteresowanie kibiców piłką nożną kobiet na całym świecie zdecydowanie wzrosło. Będąc honorowym partnerem UEFA Women’s EURO 2022, firma Hisense pragnie przyczynić się do zasadniczego wzrostu i profesjonalizacji kobiecej piłki nożnej, inspirować i wspierać zawodniczki oraz kibiców, którzy z entuzjazmem podchodzą do tego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764