logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Firma Oppo objęła prowadzenie w ogólnoświatowym konkursie Semeval

  PR 24.03.2020, przeczytano 232 razy
ilustracjastrzałka
Firma OPPO zajęła pierwsze dwa miejsca w konkursie SemEval 2020

Firma OPPO poinformowała o kolejnym ważnym osiągnięciu w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją. Podczas niedawno zakończonego międzynarodowego konkursu analizy semantycznej International Workshop on Semantic Evaluation (SemEval-2020), firma OPPO zajęła pierwsze miejsce w analizie nastrojów w tekście z mediów społecznościowych z kodem mieszanym, w połączeniu języków hiszpańskiego i angielskiego(Sentiment Analysis for Code-Mixed Social Media Text in Spanish/English) i w ten sposób zademonstrowała swoje znakomite możliwości w dziedzinie analizy nastrojów w tekstach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/firma-oppo-objela-prowadzenie-w-ogolnoswiatowym-konkursie-semeval,386243,artykul.html

Analiza nastroju jest kluczem do szerokiego wachlarza fascynujących zastosowań. Dzięki niej komputery mogą dokładniej i z większym wyczuciem wychwytywać zmiany emocji użytkowników. Ponadto, umożliwia zapewnienie odpowiednich reakcji produktów będących w bezpośredniej interakcji z ludźmi, a tym samym wbudowanie wrażliwości emocjonalnej w usługi, takie jak asystenty głosowe, czy czatboty.

W tej dziedzinie, narzędzia do badania nastrojów mogą posłużyć do analizowania ogromnych ilości danych z Internetu w celu uzyskania pełniejszych i bardziej wartościowych statystyk, pozwalających firmom na lepsze wykonywanie analiz marketingowych, badań konsumenckich, analizowanie opinii o produktach, czy też innych zadań.

- Dokonując wielu czołowych osiągnięć technologicznych, instytut badawczy OPPO Research Institute przyczynia się do poszerzenia oferty, jaką OPPO zapewnia w dziedzinie produktów i usług tworzących spójny ekosystem. Chcemy konsekwentnie zwiększać nasz potencjał w dziedzinie sztucznej inteligencji, tak aby produkty OPPO stawały się inteligentniejsze i wrażliwsze na potrzeby użytkowników - powiedział Jack Hao, Chief Speech and Semantics Scientist w OPPO Research Institute.

SemEval zalicza się do najbardziej cenionych konkursów w dziedzinie przetwarzania języka naturalnego. Jest sponsorowany przez grupę SIGLEX działająca w ramach stowarzyszenia językoznawstwa informatycznego ACL (Association for Computational Linguistics), jednej z najbardziej wpływowych i dynamicznych międzynarodowych organizacji naukowych w tej dziedzinie. Od roku 2001 odbyło się 14 edycji konkursu SemEval, w których uczestniczyły czołowe uczelnie i instytuty badawcze z całego świata.

Analiza ludzkich emocji jest niewątpliwie wielkim wyzwaniem dla technologii. Zespół badawczy z instytutu OPPO Research Institute przeanalizował zadanie stosując metody wielowymiarowe oraz wielokrotne doświadczenia porównawcze wykonywane dla modelu klasyfikacji emocji. Zespół firmy OPPO osiągnął bardzo wysoki wynik łącząc specyficzną charakterystykę danych z zadania z zaawansowanym dostrajaniem i uczeniem modelu.

ilustracjastrzałka

Firma OPPO zajmuje obecnie szóste miejsce w teście SQuAD 2.0

W swojej relatywnie krótkiej historii, zespół badawczy OPPO ds. języka i semantyki zdobył szereg ważnych nagród branżowych, między innymi: w Japanese-English Multilingual Patent Translation Championship 2019, podczas chińskiej konferencji tłumaczenia maszynowego CCMT2019 (2019 China Conference on Machine Translation), czy pierwsze lub drugie miejsca w konkursach tłumaczenia maszynowego, takich jak WMT, CCMT, IWSLT. Firma OPPO zajmuje też szóste miejsce w teście SQuAD 2.0 (Stanford Question Answering Dataset).

Tony Chen, założyciel i dyrektor generalny firmy OPPO, poinformował wcześniej, że w ciągu trzech lat OPPO zainwestuje 7 miliardów USD (50 mld juanów) w prace badawczo-rozwojowe ukierunkowane na promowanie postępu w dziedzinach technologii 5G, sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej, Big Data, a także na rozwijanie głównych technologii i integrowanie ich ze sprzętem oraz oprogramowaniem.

Źródło: OPPO

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. Z tej okazji świętujemy. Na towarzyszącym nagrodzie festiwalu Miasto Słowa będziemy starali się uchwycić i przeżyć raz jaszcze najważniejsze momenty w literaturze dwudziestego pierwszego wieku. Chcielibyśmy, żeby dopełnieniem tych festiwalowych spotkań i rozmów była...
Statuetki w miedzynarodowym konkursie Zoomart 2020 rozdane
Jury Festiwalu i Konkursu kalendarzy ZoomArt 2020 ogłosiło laureatów konkursu w różnych kategoriach.
Drukarka termotransferowa DTG Oki Pro9541WT A3+ zdobyła dwie nagrody
Niedawno wprowadzona przez firmę OKI Europe 5-kolorowa cyfrowa drukarka termotransferowa Pro9541WT zdobyła dwie nagrody branżowe. Drukarka otrzymała nagrodę Office Oscar magazynu OEN oraz nagrodę Editor's Choice Award czasopisma Print IT Reseller za innowacyjne funkcje i wartość, którymi może wzbogacić korzystające z niej firmy.
W marcu 2020 roku w Madrycie, podczas pierwszej edycji konkursu „CEO Roku” organizowanej przez organizację Club CEO, Miguel Ángel Rodríguez Caveda, Prezes Agencji 3AW w Hiszpanii oraz międzynarodowej sieci 3AW Network, wyróżniony został tytułem „Prezesa Roku”, m.in. w dowód uznania za swoje zasługi na rzecz międzynarodowej ekspansji. Polska agencja LoveBrands Relations do...
Prestiżowy, międzynarodowy serwis WARC, poświęcony komunikacji marketingowej, reklamie i ekonomii, opublikował wyniki dorocznego raportu najlepszych firm, marek i kampanii marketingowych na świecie w 2020 roku. Na siódmym miejscu w globalnym zestawieniu WARC Effective 100 uplasował się Starcom Polska.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764