logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

First Aid Communication ponownie dla zdrowia kobiet

  PR 24.06.2022, przeczytano 360 razy
ilustracjastrzałka

Agencja First Aid Communication po raz kolejny realizuje kampanię społeczno-edukacyjną „W kobiecym interesie”, której inicjatorem jest firma Gedeon Richter Polska. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie” i skierowana jest do wszystkich kobiet, ale szczególnie do tych z niepełnosprawnościami.  Agencja odpowiada za przeprowadzenie ogólnopolskich działań komunikacyjnych, koordynację współpracy z patronami i partnerami oraz organizację bezpłatnej akcji badań w mobilnym gabinecie ginekologicznym dostosowanym do potrzeb pacjentek z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/first-aid-communication-ponownie-dla-zdrowia-kobiet,396361,artykul.html

Kampania „W kobiecym interesie” po raz pierwszy wystartowała w 2019 roku, a jej inicjatorem jest Gedeon Richter Polska. Konsekwentnie co roku przypomina Polkom o konieczności wykonywania regularnych badań ginekologicznych - w poprzednich edycjach kampania zwracała uwagę i wspierała kobiety w pokonywaniu różnych barier ograniczających dostępność badań, takich jak wstyd czy strach. Sytuacja kobiet z niepełnosprawnościami wymaga nie tylko wsparcia samych kobiet, ale również konieczności stworzenia dla nich miejsc opieki dostosowanych do ich potrzeb.

- Kampanię „W kobiecym interesie” wspólnie z First Aid Communication realizujemy już po raz 4. Jednak ta edycja jest wyjątkowa, poruszyliśmy bowiem bardzo ważny temat dostępu do profilaktyki ginekologicznej dla kobiet z niepełnosprawnościami. Dostosowanie mobilnego gabinetu ginekologicznego do potrzeb każdej kobiety było dla nas ogromnym wyzwaniem. Dzięki wskazówkom partnerów m.in. Fundacji Kulawa Warszawa oraz Fundacji Avalon, wyposażyliśmy gabinet w odpowiedni sprzęt i zapewniliśmy udogodnienia komunikacyjne, które sprawią, że pacjentki nie tylko z niepełnosprawnością ruchową, ale również wzroku czy słuchu będą czuć się u nas komfortowo. W naszym mobilnym gabinecie udostępniamy dokumenty w alfabecie Braille’a, możliwość skorzystania z usługi tłumacza polskiego języka migowego czy pętli indukcyjnej. Jednak najważniejsze było dla nas przygotowanie oraz przeszkolenie personelu medycznego pod takim kątem, aby każda kobieta, która skorzysta z naszych badań, czuła się komfortowo i bezpiecznie – mówi Agnieszka Boryś, Kierownik Działu Public Relations Gedeon Richter Polska.

- Fakt, że firma Gedeon Richter zdecydowała się na kontynuację współpracy z nami w kolejnym roku jest dla nas bardzo miłym wyróżnieniem i potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy w poprzednich edycjach tego projektu. Cieszy nas realizacja akcji społecznych, które niosą za sobą pozytywne przesłanie i przyczyniają się do szeroko pojętych zmian na lepsze - komentuje Anna Jechna-Grabska, właścicielka agencji First Aid Communication.   

Kampania wystartowała 20 czerwca, a działania komunikacyjne oraz akcja badań będą realizowane do końca lipca. Akcja bezpłatnych badań „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie” zostanie przeprowadzona w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

Informacje o tym, gdzie dokładnie odbywają się badania i jak się na nie zapisać, znajdują się na stronie www.wkobiecyminteresie.pl. Na stronie można znaleźć również informacje o udogodnieniach dla pacjentek z niepełnosprawnościami.

O kampanii

„W kobiecym interesie” to ogólnopolska kampania edukacyjno-społeczna, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na zdrowie kobiet oraz edukacja w zakresie konieczności wykonywania regularnych badań ginekologicznych, jak również znajomości praw dotyczących równego dostępu do podstawowych świadczeń ginekologiczno-położniczych bez względu na wiek, status majątkowy czy miejsce zamieszkania. Kampania ma uwrażliwić współczesne kobiet, aby dbały o swoje zdrowie regularnie, nie tylko w momentach, gdy usłyszą niepokojące sygnały od swojego organizmu.

Ma również podkreślić psychologiczną rolę zdrowia kobiety w pełnieniu jej ról społecznych oraz w rodzinie. Ma przyczynić się do zwiększenia dostępu do konsultacji ginekologicznych, a także badań profilaktycznych w małych miejscowościach zgodnie z obowiązującymi standardami.

Kampania „W kobiecym interesie” powstała w odpowiedzi na wyniki raportu opracowanego przez Najwyższą Izbę Kontroli pt. „Dostępność świadczeń ginekologiczno-położniczych finansowanych ze środków publicznych na terenach wiejskich. Lata 2016-2017” 1 . Jej inicjatorem jest Gedeon Richter Polska, firma specjalizująca się w ochronie zdrowia kobiet.

Źródło: First Aid Communication

www.first-aid.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kuba Błaszczykowski w spocie o misji Rossmanna
– Jak wyglądało moje życie? Zawsze w biegu. A mówili mi: trzymaj formę, nie zwalniaj. Każdy ma moment, w którym się musi zatrzymać. Chociaż na chwilę… – mówi w najnowszym spocie o misji Rossmanna Kuba Błaszczykowski, b. piłkarz Wisły Kraków i Borusii Dortmund, reprezentant Polski i ćwierćfinalista mistrzostw Europy w 2016...
Konto dla dziecka w kampanii Santander Bank Polska
Bank rozpoczął nową kampanię reklamową z udziałem swojego ambasadora Piotra Adamczyka, która promuje konta dla nastolatków. Kampania pod hasłem „Santander Bank Polska pomaga dzieciom ogarniać pieniądze” zachęca do korzystania z wygodnych i bezpiecznych usług finansowych.
Hologram promuje bankowość dla młodych Banku Pekao S.A.
Na parterze hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie pojawiła się wielkoformatowa reklama Banku Pekao w formie hologramu. Za pomocą tego innowacyjnego nośnika bank chce dotrzeć do młodych ludzi i zainteresować ich swoją ofertą Konta Przekorzystnego oraz aplikacją mobilną PeoPay.
Po co Ci rynna? Kampania reklamowa Galeco
„Po co Ci rynna” — czy lider w produkcji systemów rynnowych może promować się tak kontrowersyjnym hasłem? Może! Bo dzięki niemu przewrotnie przypomina, jak ważnym elementem dachu są rynny, także wtedy, gdy chcemy stworzyć minimalistyczną, jednolitą bryłę budynku.
Fundacja Avalon podsumowuje Miesiąc Walki z Dyskryminacją
Czy wiesz, że osoby z niepełnosprawnościami ukazywane są w mediach na ogół jako ludzie bierni i doświadczający wielu negatywnych rzeczy w życiu — choroby, cierpienia, braku pomocy bądź też jako superbohaterowie, którzy każdego dnia przełamują bariery i dokonują niemożliwego - życia z niepełnosprawnością? Czy wiesz, że jedynie co dziesiąta osoba potwierdza, że media...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764