logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Folia metalizowana 6261 Magenta w „Kolorze roku 2023 Pantone” już w ofercie API Foilmakers

  PR 23.01.2023, przeczytano 231 razy

Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych i jest już dostępna w portfolio API Folie Polska – lokalnego oddziału API Foilmakers, obsługującego klientów z naszego kraju i wybranych państw ościennych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/folia-metalizowana-6261-magenta-w-_kolorze-roku-2023-pantone_-juz-w-ofercie-api-foilmakers,398712,artykul.html

- Magenta – obok żółtego, cyjanu i czerni – od XIX wieku stanowi jeden z podstawowych kolorów, znajdujących zastosowanie w druku – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – Można ją znaleźć w kartridżu każdej drukarki komputerowej, ale jest też rzecz jasna obecna w branży poligraficznej. Tym bardziej miło nam donieść, że w ofercie API Foilmakers znajduje się folia metalizowana o numerze referencyjnym 6261, która jest naszym odpowiednikiem zaanonsowanego w grudniu przez firmę Pantone  „Koloru roku 2023” – Viva Magenta 18-750. Została ona uwzględniona w najnowszej wersji wzornika API Foilmakers, który obejmuje bardzo szerokie spektrum kolorystyczne folii, umożliwiające wzbogacenie efektów uzyskiwanych podczas drukowania i uszlachetniania. Zawiera on 75 specjalnie wybranych odcieni kolorów srebrnego, złotego i innych – m.in. wspomnianej magenty 18-750 – tworząc wygodną w oglądaniu broszurę. Jest ona do dyspozycji naszych klientów – wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszym polskim oddziałem bądź do zamawiania wzornika poprzez formularze na stronie internetowej naszej centrali https://apifoilmakers.com/contact/.

Część bogatej oferty do hot stampingu

API Foilmakers 6261 wchodzi w skład bogatej oferty tego globalnego producenta w zakresie metalizowanych folii używanych w hot stampingu.

- Ta metoda uszlachetniania pozwala uzyskać niebanalne efekty specjalne, przyciągające uwagę i podnoszące atrakcyjność opakowania czy etykiety – mówi Katarzyna Kozińska. – Można ją stosować w kontekście różnych procesów powlekania, co więcej – wykorzystywane tu folie można aplikować na licznych, bardzo różnych materiałach i podłożach.

W ofercie API Foilmakers znajdują się folie do hot stampingu, pozwalające na uzyskanie efektu połysku, satyny oraz matu. Dostępne są w rolach, docinane do oczekiwanej przez użytkownika długości i szerokości zwoju. Na specjalne życzenie firma opracowuje też dedykowane ich gatunki o specjalnych odcieniach kolorystycznych.

- Nasz polski oddział, zlokalizowany w Piasecznie k. Warszawy, nie tylko posiada w ofercie pełne portfolio folii wytwarzanych przez API Foilmakers, ale też zajmuje się ich konfekcjonowaniem, m.in. docinaniem zgodnie z parametrami wymaganymi przez klienta. Świadczymy też kompleksowe usługi w obszarze doradztwa, doboru folii, jej wdrożenia i serwisu technicznego. Tego rodzaju współpraca opiera się na zaawansowanych projektach, które – m.in. w obszarze hot stampingu – realizujemy obecnie w kilku znaczących drukarniach etykietowych z Polski – podkreśla Katarzyna Kozińska.

W zgodzie ze środowiskiem

Recepturując i wytwarzając folie w swoim europejskim zakładzie, firma API Foilmakers zwraca szczególną uwagę na aspekty środowiskowe, realizując politykę zrównoważonego rozwoju. W tym celu w ramach jej struktur został powołany tzw. „The Green Team”, którego zadaniem jest wskazywanie obszarów wymagających większej dbałości o proekologiczność oraz utrzymywanie standardów środowiskowych w przedsiębiorstwie, np. w kontekście minimalizowania śladu węglowego generowanego podczas procesów produkcyjnych realizowanych w fabryce API Foilmakers oraz w całym łańcuchu dostaw, uwzględniającym jej wyroby (także w zakresie projektowania opakowań i etykiet).

- Tu gdzie to możliwe, staramy się bazować na łańcuchu dostaw ograniczającym się do krajów europejskich – podkreśla Katarzyna Kozińska. – Wyznaczyliśmy też kryteria środowiskowe wobec naszych dostawców, uwzględniające certyfikat ISO 14001 dla surowców i materiałów, których używamy do produkcji. Grubość naszych folii wynosi 2-3 mikrony, co jest zbieżne z nowymi normami przemysłowymi w tym zakresie i ma wpływ na kwestie odzysku i utylizacji odpadów powstałych po wykorzystaniu danego podłoża. Optymalizujemy też kwestię dostaw, by minimalizować koszty i zanieczyszczenia związane z transportem. Dbamy o kwestię zbiórki odpadów i zarządzania nimi. Np. kartony pokryte foliami API są indeksowane jako odpad zadrukowany, więc mogą być odzyskiwane z ciągach przemysłowych, dedykowanych tego typu produktom. To tylko część działań w obszarze tzw. sustainability, jakie podejmuje firma API Foilmakers.

Źródło: API Folie Polska Sp. z o.o.

www.apifoilmakers.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
Stora Enso podpisuje umowę dotyczącą sprzedaży papierni Hylte i rezygnuje ze zbycia zakładów Anjala
Stora Enso poinformowała o podpisaniu umowy sprzedaży papierni Hylte (Szwecja) i wszystkich wchodzących w jej skład zasobów firmie Sweden Timber, działającej w branży drzewnej. Wartość transakcji opiewa na ok. 18 mln euro, a jej sfinalizowanie ma nastąpić w 1. półroczu br. Jeżeli chodzi o papiernię Anjala (Finlandia), kierownictwo koncernu podjęło decyzję o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764