logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Folia odblaskowa do oklejenia auta: Oralite 5400, Reflekton?

   14.08.2015, przeczytano 4364 razy

Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/folia-odblaskowa-do-oklejenia-auta%3A-oralite-5400%2C-reflekton,25682,artykul.html

5 lat temu oklejaliśmy podobny samochód i tam folia do dzisiaj się trzyma, ale nie pamiętam z jakiej firmy ta folia była... w każdym razie nie była na pewno wylewana. Teraz zastanawiam się nad folią odblaskową wylewaną - samochód służy do pilotażu czyli grafika biało-czerwona (pasy na przemian biały/czerwony).

Odpowiedź

Święta zasada aplikatora brzmi "Czytaj karty technologiczne stosowanych folii bo będziesz miał kłopoty." Kolejna to "stosuj folie zgodnie z przeznaczeniem". Użycie folii monomerycznych (czytaj najtańszych) to prosta droga do reklamacji i w konsekwencji poprawiania wykonanej pracy na swój koszt.

Najtańsze folie, nazywane ekonomicznymi mają zastosowanie w miejscach nie narażonych na działanie promieniowania UV, co prawie zawsze oznacza promieniowanie słoneczne. Zatem ich stosowanie na zewnątrz nie ma sensu, chyba że czas ekspozycji wyniesie góra miesiąc.

Radzę prowadzić karty zleceń. Dzięki nim nawet po wielu latach można odtworzyć informacje o parametrach druku czy użytych materiałach.

Pozdrawiam
Krzysztof Wolski


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
Szukam sposobu aby wycinać naklejki prostokątne o wymiarach 20x10cm na wylot z folii monomerycznej (szerokość 105 cm, druk solwentowy). Do tej pory radzę sobie w ten sposób, że wycinam z pomocą linijki paski po szerokości foli, a następnie na ręcznej gilotynie docinam naklejki pod wymiar. Metoda skuteczna, lecz strasznie nużąca i czasochłonna. Czy jest jakieś urządzenie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764