logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Foliarka Tauler w firmie Kamera z Kołobrzegu

  PR 08.11.2019, przeczytano 189 razy

Pierwsza w regionie zachodniopomorskim w pełni automatyczna foliarka Tauler SmartMatic 2.0. w formacie B2 z oferty Duplo Polska rozpoczęła niedawno pracę w firmie Kamera z Kołobrzegu. Jej dostawcą jest P&S Consulting – autoryzowany dystrybutor marki Duplo. Urządzenie zastąpiło tu starszą maszynę, a jego moce produkcyjne pozwalają na dwa razy szybsze foliowanie. Ma to pozytywny wpływ na cały proces produkcji w tym zakładzie poligraficznym i sprawniejszą realizację zleceń, co przekłada się również na jego konkurencyjność.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/foliarka-tauler-w-firmie-kamera-z-kolobrzegu,384635,artykul.html

Wydawnictwo i drukarnia Kamera działa na rynku usług poligraficznych od niemal 30 lat. Specjalizuje się w produkcji magnesów, pocztówek, zakładek do książek i wielu innych produktów pamiątkowych z regionu Pomorza, Dolnego Śląska czy Mazur, a także zlecenia z zakresu szeroko pojętego akcydensu dla firm i instytucji. Większość klientów firmy stanowią klienci z Polski, ale do tej grupy dołączają również zleceniodawcy z Europy – np. Danii czy Niemiec.

- Nasze produkty wymagają specjalnego wykańczania – mówi Marcin Gauer z firmy Kamera. - Muszą być one interesujące dla potencjalnego odbiorcy, a foliowanie zapewnia taki efekt. Dodatkowo zabezpiecza je przed działaniem czynników zewnętrznych. Stąd nasze zainteresowanie nową foliarką. Ponieważ jakiś czas temu zainwestowaliśmy w maszyny cyfrowe i obecnie realizujemy produkcję zarówno w technologii offsetowej jak i cyfrowej, poszukiwaliśmy maszyny, która sprawnie obsługiwałaby je obie. Nasza poprzednia foliarka nie dawała sobie z tym rady, a jej obsługa w tym kontekście stawała się dla nas coraz bardziej uciążliwa. Było to pewnego rodzaju „wąskie gardło” w naszej firmie i musieliśmy sobie z tym jak najszybciej poradzić. Po analizie oferty rynkowej zdecydowaliśmy się na rozwiązanie z oferty Duplo Polska.

Jarosław Robaczyński – kierownik drukarni szukał niemal dwa lata rozwiązania idealnego dla jej potrzeb porównując oferty wielu dostawców i producentów.

- Tym bardziej cieszy nas fakt, że znaleźliśmy rozwiązanie, będące odpowiedzią na nasze wszystkie potrzeby. W codziennej produkcji maszyna sprawuje się znakomicie. Foliarka Tauler – bo na taką ostatecznie się zdecydowaliśmy - ma kompaktowe wymiary (co również miało dla nas znaczenie), gwarantuje wysoką wydajność i prędkość – w stosunku do naszej poprzedniej maszyny foliujemy teraz nasze produkty dwa razy szybciej, a jej szybka konfiguracja pozwala na niemal natychmiastowe przygotowanie urządzenia do produkcji. Jego wdrożenie przyniosło również korzyści w postaci obniżenia kosztów produkcji – w myśl zasady „czas to pieniądz”, mniejsza ilość czasu poświęcanego maszynie to również mniejsze koszty. Przede wszystkim zyskujemy jednak na czasie, oferując klientom sprawniejszą realizację ich produkcji. Foliarka daje nam więc większe poczucie bezpieczeństwa i bardziej komfortową pracę.  Jej obsługa jest niezmiernie prosta. Można powiedzieć, że do jej „poznania” potrzebne jest zaledwie 2-3 godzinne szkolenie pracownika, co w przypadku poprzedniej foliarki zajmowało 2-3 tygodnie. Prosty i intuicyjny interfejs jest bardzo pomocny dla operatora tego urządzenia.

Marcin Gauer podkreśla również, że istotny przy wyborze urządzenia był system podawania papieru na ssawki.

- Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie – mówi - niż to, które mieliśmy w poprzednim urządzeniu. Umożliwia ono ciągłą produkcję niezależnie od rodzaju wydruków – offsetowe czy cyfrowe wchodzą na maszynę bez przeszkód, jeden po drugich. Wcześniej musieliśmy specjalnie ustawiać produkcję i dostosowywać ją do rodzaju wydruków, a to dezorganizowało czasami pracę i stwarzało niepotrzebne trudności, a czasami nawet konflikty. Obecnie nie mamy już takich problemów i wszystko odbywa się sprawnie.

Specjalizacja Kamery wymusza na firmie inwestycje w sprawdzone rozwiązania. Zawsze przy tej okazji stawia ona również na sprawdzonych partnerów. Od lat współpracuje z firmą P&S Consulting, w której ofercie są urządzenia Duplo.

- Mieliśmy więc pełne zaufanie – podkreśla Marcin Gauer - że oferowany nam sprzęt sprawdzi się w codziennej produkcji, co możemy obecnie potwierdzić. Pan Marcin Prieditis – właściciel  firmy jest nie tylko sprzedawcą, ale przede wszystkim naszym doradcą, którego wiedzę bardzo sobie cenimy. Wsłuchuje się w nasze potrzeby i doradza rozwiązania, które będą ich zaspokojeniem, a nam zagwarantują bezpieczniejszą, sprawniejszą i bardziej wygodną pracę. Tak było również tym razem. Foliarka Tauler z oferty Duplo Polska była dla nas strzałem w dziesiątkę.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grow with communities: o innowacjach w branży wydawniczej podczas Future Book Forum 2019
Czołowi wydawcy, producenci i dystrybutorzy książek spotkają się w tym tygodniu w Monachium (Niemcy, 20-21 listopada 2019 r.) na dorocznym Future Book Forum, organizowanym przez Canon. Hasłem bieżącej edycji spotkania jest „Grow with communities”, odnoszące się do budowania społeczności i ich angażowania wokół działalności wydawniczej.
XLIII Poligraficzne Konfrontacje: relacja
Innowacje, innowacje, innowacje! To hasło zdominowało w ostatnich wszystkie działania przedsiębiorstw w zakresie procesu ubiegania się o fundusze europejskie. Podczas XLIII Konfrontacji Poligraficznych zostały omówione nie tylko najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki oraz szczegółowe harmonogramy uruchamiania konkursów ale również od strony praktycznej zostały...
Pierwszy Master Blanker w Polsce
Laserck Corporation, japoński producent offline’owych maszyn do blankingu, zawarł umowę dotyczącą wyłącznej dystrybucji na terenie Polski z MMDS Machines. Współpraca rozpoczęła się instalacją Master Blanker BLK w warszawskiej drukarni Dot2Dot.
Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764