logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze

  PR 24.06.2024, przeczytano 715 razy
ilustracja

Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/folie-api-foilmakers-z-certyfikatem-ecovadis-bronze,404767,artykul.html

Jak podkreśla API Foilmakers, jej starania w kontekście proekologiczności realizowanej produkcji zostały poddane niezależnej, zewnętrznej weryfikacji ze strony EcoVadis, pod raz pierwszy w historii przedsiębiorstwa. Firma dodaje, że status „Bronze” nie tylko potwierdza realizowaną przez nią politykę zrównoważonego rozwoju, ale też stanowi motywację do dalszych działań w tym kierunku. W ostatnich latach API Foilmakers podjęła szereg inicjatyw, mających uczynić bardziej proekologicznymi dla środowiska nie tylko wytwarzane folie, ale też procesy z tym związane czy ich utylizacją.

Wśród zrealizowanych już i stale udoskonalanych działań firma wymienia m.in: lepszą ocenę dostawców pod względem proekologiczności; redukcję energii zużywanej w codziennej działalności; optymalizację transportu w celu ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz znaczące obniżenie ilości odpadów, powstałych w trakcie procesów produkcyjnych.

EcoVadis to największa na świecie i – jak podkreśla API Foilmakers – najbardziej wiarygodna organizacja dokonująca oceny przedsiębiorstw z różnych branż pod względem ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Od czasu powstania w 2007 roku, eksperci EcoVadis dokonali oceny ponad 100 tys. firm z całego świata.

Model oceny – co również podkreśla API Foilmakers – jest bardzo szeroki i uwzględnia zagadnienia związane ze środowiskiem naturalnym, kwestiami pracowniczymi i prawami człowieka, etyką zawodową oraz zrównoważonym raportowaniem. Ocenie można więc poddać w sposób kompleksowy całość działań, realizowanych przez daną firmę w kontekście szeroko rozumianego sustainability.

Źródło: API Folie Polska

apifoilmakers.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Renata Dobrucka prelegentem Packaging Innovations
W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z projektowaniem, badaniem opakowań,...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764