logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Fotograficzne postanowienia na Nowy Rok wg Fotolia by Adobe

  PR 29.12.2016, przeczytano 527 razy
ilustracja

Koniec roku i początek następnego to czas, kiedy patrzymy wstecz na minione miesiące i ustalamy nowe życiowe cele. Niektórzy z nas po raz kolejny obiecują sobie przejść na dietę, inni planują rzucenie palenia, jeszcze inni przyrzekają co tydzień pojawiać się na siłowni. A jakie postanowienia robią fotografowie? Bank zdjęć Fotolia by Adobe stworzył listę 5 postanowień, które sprawią, że kolejny rok tworzenia zdjęć będzie ciekawszy i lżejszy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/fotograficzne-postanowienia-na-nowy-rok-wg-fotolia-by-adobe,30968,artykul.html

Postanowienie 1: Nie patrzeć na sprzęt

Częstą pułapką, zwłaszcza kiedy zaczyna się przygodę ze zdjęciami, jest zbytnia koncentracja na sprzęcie. Wierzymy, że uczyni cuda. I oczywiście coś w tym jest – dobry aparat, obiektyw czy wysokiej klasy lampa błyskowa to świetne narzędzia, które znacznie ułatwiają pracę i pomagają osiągnąć dobry efekt. Jednak to przecież człowiek robi zdjęcia, a nie aparat. Dlatego spróbuj w nowym roku nie marzyć o nowych nabytkach, ale skup się na dokładniejszym poznaniu możliwości tego sprzętu, który już masz. Korzystaj też z warsztatów, chodź na spotkania, podpatruj innych fotografów i udoskonalaj swój warsztat – ważniejsze od sprzętu jest szukanie inspiracji, opanowanie zasad kompozycji, świadome patrzenie i myślenie fotograficzne, nie zapominając przy tym o późniejszej obróbce zdjęć.

Postanowienie 2: Zaprzyjaźnić się z Photoshopem

Dobre zdjęcie to podstawa – liczy się pomysł, ciekawa kompozycja, gra światła i jeszcze wiele innych czynników, które wpływają na to, że akurat to jedno zdjęcie jest wyjątkowe. Zawsze jednak warto korzystać z udogodnień, jakie dają nowe technologie, i za ich pomocą sprawić, że małe uchybienia zostaną wyeliminowane, a efekt końcowy będzie więcej niż zadowalający. Dzisiaj na szczęście już nikt nie neguje sensu używania narzędzi takich jak Photoshop, ale wielu fotografów jeszcze nie w pełni wykorzystuje jego potencjał. Może więc warto poświęcić rok 2017 na zgłębienie sztuki retuszu zdjęć?

Postanowienie 3: Wyjść poza swój schemat

Jeśli jesteś fotografem, który zajmuje się wyłącznie jednym tematem, na przykład ślubami, to w 2017 roku spróbuj otworzyć się na coś nowego. Innego podejścia i umiejętności wymaga przecież fotografia dziecięca, przyrodnicza czy sportowa, a jeszcze innymi prawami rządzi się fotografia kulinarna. Podejmij wyzwanie, opuść bezpieczną, bo znaną na wylot strefę i zrób coś zupełnie nie w swoim stylu! Będziesz zaskoczony efektami – rozwiniesz swój warsztat i poznasz tajniki nowego gatunku fotografii, a przy okazji może na nowo rozpalisz w sobie pasję do robienia zdjęć!

Postanowienie 4: Zadbać o porządek

Liczba zdjęć na karcie pamięci albo dysku komputera powoli zaczyna Cię przytłaczać? Nigdy nie możesz znaleźć fotografii, która wcześniej na pewno była w którymś z miliona folderów? Jeśli choć na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź była twierdząca, to znaczy, że czas na zrobienie porządków!

Zacznij od tego, żeby wyróżnić główne kategorie Twoich zdjęć, oddzielając przede wszystkim fotografie prywatne (rodzinne, z telefonu itp.) od tych związanych z Twoją pracą, blogiem czy innym projektem internetowym. Następnie ustal sposób, w jaki będziesz nazywać poszczególne podkategorie. Możesz stosować nazwy złożone z dat (np. ŚLUBY → GRUDZIEŃ 2016) albo bardziej opisowe (np. ŚLUBY → ŁÓDŹ_KARWOWSCY). Ważne, by przyjęte nazewnictwo było dla Ciebie intuicyjne i pomagało Ci w późniejszym wyszukaniu potrzebnych zdjęć.

Następnym krokiem jest wybranie spośród wszystkich fotografii przyporządkowanych do poszczególnych kategorii tych, które są rzeczywiście dobre i warte zachowania. To czasochłonny proces, ale naprawdę niezbędny. Przejrzyj więc katalog po katalogu i usuń wszystkie najsłabsze zdjęcia – poruszone, nieostre czy podobne do dziesięciu poprzednich. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na fotografie z następnych projektów.

Pamiętaj też o tworzeniu archiwum zdjęć – możesz do tego celu wykorzystać dysk zewnętrzny albo chmurę. Przechowuj fotografie w takim samym systemie, jak na swoim komputerze – wtedy na pewno zachowasz porządek.

Postanowienie 5: Zacząć sprzedawać swoje prace

Jeśli dotychczas Twoje zdjęcia trafiały tylko do kolejnych folderów na dysku i nikt poza Tobą i Twoimi bliskimi ich nie oglądał, odważ się i pokaż je światu! Zaprezentuj to, w czym już jesteś dobry, i czerp z tego dodatkowe korzyści. Najprostszym sposobem jest dołączenie do banku zdjęć Fotolia by Adobe. Jak zacząć? Przede wszystkim zastanów się, w jakim gatunku czujesz się najpewniej. Fotografia miejska czy krajobrazowa; zdjęcia z ludźmi czy bez; w studiu czy outdoorowe? Zaczynając współpracę z bankiem zdjęć, skup się na tym, co wychodzi Ci najlepiej. Następnie przejrzyj stronę Fotolia by Adobe i zobacz, jakie dominują w niej trendy i jakie obrazy są najczęściej wrzucane, a potem… spróbuj zrobić coś innego. Musisz mieć świadomość najnowszych trendów i mód, ale nie musisz za nimi ślepo podążać. Dbaj o to, by Twoje portfolio było zawsze aktualne, ale pamiętaj też o tym, że oryginalne spojrzenie na jakiś temat skuteczniej zwabi klientów.

Źródło: Fotolia by Adobe

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Algorytmy na zakupach – jak sztuczna inteligencja wkracza w e-handel
Sztuczna inteligencja pomaga w pracy, podpowiada ulubioną rozrywkę na platformach Spotify czy Netflix, ale wkracza również w świat zakupów. W Stanach Zjednoczonych co dziesiąta transakcja w internecie dokonywana będzie w tym roku z pomocą asystentów głosowych.[1] Z inteligentnych algorytmów korzystają także sklepy: wirtualny asystent w czasie rzeczywistym...
Eye-tracking – jak reklamy zaburzają odbiór przestrzeni polskich miast?
Najnowsze technologie i współczesna wiedza pomagają architektom bardzo precyzyjnie projektować przestrzeń miejską. Nowoczesne rozwiązania opracowane przez firmę Designbotic już w najbliższej przyszłości mogą sprawić, że komfort i przyjemność wynikająca z przebywania w miastach ulegną znacznej poprawie. Wszystko dzięki wykorzystaniu techniki o nazwie eye-tracking,...
Czy bezpłatna promocja marki w sieci jest możliwa?
Koronawirus zmusił niemal co drugą markę (48 proc.) w Polsce do zmiany wydatków na SEM, a jedną trzecią do przetasowania budżetów na social media[1]. To nie jedyne działania marketingowe, które uległy transformacji wskutek pandemii. Wideo, lokowanie produktu, content marketing czy influencer marketing – wiele firm zmniejszyło intensywność aktywności tego...
Customer Experience i projektowanie doświadczeń klienta w czasie pandemii
Jeszcze do niedawna Customer Experience był dość bezpiecznym i pozytywnym elementem budowania relacji z klientem w przestrzeni publicznej. Firmy skupiały się głównie na pielęgnowaniu wrażeń klientów, poprzez projektowanie pozytywnej architektury doświadczeń konsumenckich i budowanie dobrego połączenia na linii marka-klient, na każdym etapie sprzedaży i obsługi....
Od kryzysu do sukcesu w 8 godzin
Błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi. Marka Amica wykorzystała w najnowszej kreacji promującej pralki parowe motyw noszenia chusty, ukazany jako idealny sposób na wykonywanie obowiązków domowych z dzieckiem. Zabieg okazał się jednak niefortunny, ponieważ na zdjęciu przedstawiono nieprawidłowy sposób chustowania niemowlaka. Nie uszło...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764