logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Fotoreporterzy „Gazety Wyborczej” nagrodzeni w konkursie Grand Press Photo 2022

  PR 03.06.2022, przeczytano 262 razy
ilustracjastrzałka

Jędrzej Nowicki – fotograf współpracujący z „Gazetą Wyborczą” oraz Tomasz Pietrzyk – fotoreporter z redakcji „Wyborczej Wrocław” znaleźli się w gronie autorów zdjęć nagrodzonych w kategorii Wydarzenie (Current Events) w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo 2022. Ogłoszenie wyników miało miejsce podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj – 2 czerwca br. w Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/fotoreporterzy-_gazety-wyborczej_-nagrodzeni-w-konkursie-grand-press-photo-2022,396134,artykul.html

W 18. edycji konkursu Grand Press Photo fotoreporter Jędrzej Nowicki zdobył I miejsce w kategorii Wydarzenie (Current Events) za zdjęcie dworca głównego we Lwowie, które zrobił dla „Gazety Wyborczej” w dniu inwazji Rosji na Ukrainę – 24 lutego 2022 r.

III miejsce w tej samej kategorii zajęło z kolei zdjęcie Tomasza Pietrzyka – fotoreportera „Gazety Wyborczej Wrocław”. Zostało one zrobione w niedzielę, 8 sierpnia 2021 r. w Lubinie i przedstawia protesty przeciwko brutalności policji. Na nagrodzonej fotografii widać kobietę leżącą na ulicy przed jadącym w jej kierunku wozem policyjnym, uzbrojonym w armatkę wodną. Obok samochodu idzie kordon policji wyposażony w tarcze i kaski. Więcej informacji na Wyborcza.pl.

Główną nagrodę – Grand Press Photo 2022 otrzymał Wojciech Grzędziński pracujący dla „The Washington Post". Zwycięska fotografia przedstawia Irinę Maniukinę, która gra na fortepianie w swoim dopiero co zbombardowanym przez Rosjan domu.

Nagrodę Internautów otrzymała Renata Dąbrowska za pracę dla „Tygodnika Powszechnego”. Autorka sfotografowała w intymnej sytuacji Agatę Tomaszewską i Wojtka Sawickiego, który cierpi na dystrofię mięśniową.

Grand Press Photo to największy w Polsce konkurs przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo fotografią reporterską. Przewodniczącym jury jest co roku laureat World Press Photo, a członkami komisji uznani fotoreporterzy i fotoedytorzy z kraju i zagranicy – w tym roku byli to: Ami Vitale (jako przewodnicząca), Antonio Bat, Anna Bedyńska, Weronika Mirowska i Andrzej Zygmuntowicz.

W finale tegorocznej edycji konkursu znalazło się ponad 300 zdjęć, w tym również fotoreporterek i fotoreporterów „Wyborczej” – otrzymali oni 7 nominacji za zdjęcia pojedyncze i 2 za reportaże (więcej na Wyborcza.pl). Do finału nominowano 48 zdjęć pojedynczych (Single), 11 reportaży (Stories) i pięć projektów dokumentalnych (Documentary Projects) wykonanych przez 63 autorów.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Alivia i AMS tworzą dedykowany kontent w Digital OOH wspierający miesiąc świadomości raka piersi
Content marketing w DOOH staje się skutecznym rozwiązaniem zbliżającym markę do odbiorcy. Kolejnym dowodem na to jest kampania realizowana wspólnie przez AMS i Onkofundację Alivia, w ramach której w największych miastach Polski emitowanych jest 3 mln treści poświęconych profilaktyce onkologicznej.
Redakcja portalu Gazeta.pl przygotowała wyjątkowy multimedialny reportaż pt. „Niewidzialny Park Narodowy”. W materiale, przygotowanym przez Dominika Szczepańskiego i Patryka Strzałkowskiego, zaprezentowana została opowieść o społecznie projektowanym parku narodowym na Pogórzu Przemyskim, roboczo nazywanym Turnickim Parkiem Narodowym. Reportaż dostępny jest na...
Zmiany w zarządzie Mainstream Media AG
W zarządzie Mainstream Media AG, właściciela kanału ROMANCE TV Polska, zaszły zmiany. Tim Werner pozostaje na stanowisku CEO na kolejne pięć lat, natomiast Johannes Walzer zastępuje Horsta Kümmela na stanowisku dyrektora finansowego.
Radio Złote Przeboje przygotowało dla internautów wyjątkową premierę audio - 4 października 2022 r. o godz. 19:00 na zloteprzeboje.pl oraz na największych platformach streamingowych pojawi się pierwszy odcinek podcastu „Tato, no weź”. W nowym cyklu dostępnym co wtorek Kamil Baleja szczerze porozmawia z gośćmi z pierwszych stron gazet oraz gwiazdami internetu o...
Opera GX Hot Tab Hero - rusza nowy polski teleturniej gamingowy
6 października rusza nowy gamingowy show: Opera GX HOT TAB HERO – pojedynek, który wyjaśni, kto tak naprawdę rządzi na Twitchu. Do gry dołączą idole świata gamingowego, znani i popularni youtuberzy i streamerzy. Kto zwycięży? O tym przekonamy się wkrótce, oglądając nowe show produkcji The Story Lab (z grupy dentsu Polska), które poprowadzi znany i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764