logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

FT: Rząd PiS szuka wizerunkowego ratunku u zachodnich agencji PR

   24.03.2016, przeczytano 1310 razy
ilustracjastrzałka
Premier Beata Szydło podczas debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim Fot. P. Tracz / KPRM

Pomimo oficjalnej retoryki bagatelizującej dochodzące z zagranicy głosy obawy i krytykę poczynań polskich władz, wiele wskazuje na to, że świadomość strat wizerunkowych jakie Polska ponosi pod rządami PiS dociera na ul. Nowogrodzką. Jak informuje Financial Times, obecne władze szukają dyskretnie pomocy wśród londyńskich agencji PR.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ft%3A-rzad-pis-szuka-wizerunkowego-ratunku-u-zachodnich-agencji-pr,27945,artykul.html

W materiale Henry'ego Foy'a czytamy, że rząd PiS zadaje sobie sprawę, iż w obliczu powszechnych oskarżeń o łamanie prawa i zasad demokracji "zaczął przegrywać wojnę informacyjną", zniechęcając i odstraszając potencjalnych inwestorów. Według dziennika, władze miały kontaktować się poprzez nieoficjalnych pośredników z kilkoma agencjami wyspecjalizowanymi w radzeniu sobie z globalnymi kryzysami wizerunkowymi, otrzymując wstępne propozycje rozwiązań.

- Oni nie mają pojęcia jak to działa - mówi FT jeden z przedstawicieli brytyjskich agencji - Nie mają żadnej wiedzy ani doświadczenia. W materiale podkreśla się, że wysiłki rządu PiS przypominają zabiegi Viktora Orbana, który w 2011 posłużył się brytyjskimi agencjami PR dla poprawienia wizerunku swego rządu po nałożeniu ograniczeń na węgierskie media prywatne.

Dziennikarz FT cytuje także Mateusza Morawieckiego, który oskarżał niedawno opozycję o szukanie pomocy za granicą, wskazując jednocześnie na konieczność uruchomienia działań PR mających ugruntować spójny, skoordynowany przekaz skierowany do inwestorów.

Według dziennika rzecznik polskiego rządu odmówił FT komentarza w tej sprawie. Artykuł nie precyzuje, kiedy i ile przyjdzie zapłacić polskim podatnikom za usługi spin-doktorów znad Tamizy.

Źródło: Financial Times, Signs.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Czyli Anglicy będą tłumaczyć nam, jaki to dobry jest nasz rząd? I że jeżeli ktoś rządu nie lubi, to jest to "citizen of the second sort"? I to wszystko za naszą kasę...

avatar użytkownika
,

Z artykułu FT wynika że chodzi o działania kierowane na zewnątrz - głównie do inwestorów zagranicznych. Warto odnotować, że póki co rząd zaprzecza jakoby prowadzona była taka działalność.  

,

Czyli ta agencja wytłumaczy obcokrajowcom, że jeśli nie podoba im się polityka polskiego rządu Beaty Szydło, to są second sort albo nawet zwei klasse.  

Najnowsze w tym dziale

Rząd planuje nowe obciążenia podatkowe dla ponad 40 tys. firm
Ponad 40,5 tys. działających w Polsce spółek komandytowych musi się liczyć od początku przyszłego roku z dodatkowymi obciążeniami podatkowymi. Resort finansów w ramach uszczelniania systemu podatkowego i walki z optymalizacją podatkową zamierza obłożyć je 19-proc. CIT-em, co razem z podatkiem PIT od dywidendy pobieranym od wspólników złoży się na...
Ministerstwo Rozwoju tworzy właśnie rozwiązania antykryzysowe, tym razem skierowane do najbardziej dotkniętych kryzysem branż - m.in. fitness i weselnej. Ponadto resort pracuje nad tzw. ustawą deregulacyjną, w której mają być uproszczenia ułatwiające prowadzenie działalności - donosi Prawo.pl.
E-commerce to must have: lockdown zredefiniował potrzeby zakupowe
Pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na tendencje zakupowe Polaków. Zauważalnie zwyżkują zakupy online, stanowiąc bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych sklepów, wymagających kontaktu społecznego. Na co stawiają Polacy przy wyborze usług i produktów? Czy lokalność w dalszym ciągu jest istotnym czynnikiem dla wielu z nas? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można...
UOKiK informuje: Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR wpływało na samodzielność swoich członków w przetargach oraz organizowało niedozwoloną wymianę informacji. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zobowiązał Stowarzyszenie do zmiany praktyk naruszających konkurencję.
Przedsiębiorcy poluzowali dłużnikom, a zaległości rosną
Od lutego do września zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło aż o ponad miliard złotych i wynosi 6,3 mld zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Z kolei zaległości firm i korporacji zwiększyły się o 248 mln zł do 5,1 mld zł. Problemy finansowe powinny zmobilizować małe i duże przedsiębiorstwa do szybszego upominania się o swoje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764