logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Fujifilm: Prezentacje cyfrowej maszyny inkjetowej Jet Press 750S

  PR 05.03.2019, przeczytano 396 razy
ilustracjastrzałka

W dniach 9 i 10 kwietnia br. w Centrum Zaawansowanych Technologii Poligraficznych firmy Fujifilm w Brukseli odbędą się prezentacje nowej arkuszowej maszyny inkjetowej tego producenta – Jet Press 750S. Skierowane do przedstawicieli drukarń z całej Europy, dwudniowe spotkanie ma być okazją do pokazania, również podczas demonstracji „na żywo”, kluczowych funkcji oferowanych przez to rozwiązanie. Jet Press 750S to – jak podkreśla Fujifilm – najszybsza obecnie pełnokolorowa maszyna półformatowa w swojej klasie produktów, zapewniająca wysoką jakość reprodukcji, właściwe nasycenie barwne i wydajność, a przy tym pozwalająca użytkownikom na wyróżnienie się wśród innych, konkurencyjnych drukarń oraz rozszerzenie portfolio usług.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/fujifilm%3A-prezentacje-cyfrowej-maszyny-inkjetowej-jet-press-750s,381506,artykul.html

Zaplanowane na początek kwietnia Dni Otwarte będą pierwszą okazją do pokazania maszyny Jet Press 7520S szerszej publiczności. Wprowadzona oficjalnie do oferty Fujifilm pod koniec ub.r., oferuje prędkość rzędu 3,6 tys. ark. B2/h oraz znaczący, całkowity wskaźnik wykorzystania maszyny (według informacji pochodzących od użytkowników jej wersji beta – przekracza on 90%). Wśród innych, kluczowych cech urządzenia Fujifilm wymienia m.in. wszechstronność, szeroki gamut kolorystyczny i wysoką jakość druku, które mają czynić je atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm poszukujących wydajnej maszyny cyfrowej, dedykowanej pracom nisko- i średnionakładowym (do 5 tys. egzemplarzy), a przy tym oferującym wysoką jakość reprodukcji.

Fujifilm anonsuje swoją nową propozycję także jako atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnego offsetu, zwłaszcza w kontekście drukarń poszukujących nowych źródeł przychodów w postaci zleceń personalizowanych i niskonakładowych, a zarazem zyskownych. Jet Press 750S w wielu aspektach czerpie z offsetu: przedstawicieli konwencjonalnych drukarń mają przekonać do maszyny m.in. jej konstrukcja, jakość wydruków (zapewniana przez głowice drukujące Samba), powtarzalność i pasowanie z obu stron arkusza oraz możliwość reprodukcji nawet 90% barw z biblioteki Pantone. Co więcej, w maszynie mogą znaleźć zastosowanie tradycyjne podłoża offsetowe, a jej czas całkowitego wykorzystania jest zbliżony do zapewnianego przez arkuszową maszynę offsetową.

ilustracjastrzałka

Mówi Mark Stephenson, Product Manager, Digital Printing & Press Systems w dziale systemów graficznych Fujfilm w regionie EMEA: - Nadchodzące wydarzenie będzie znakomitą okazją dla drukarzy poszukujących rozwiązań zapewniających im przewagę nad konkurencją i umożliwiających rozszerzenie prowadzonej działalności. Z myślą o nich zaplanowaliśmy pokazy maszyny Jet Press 750S i jej niebagatelnych możliwości. Analiza próbek pochodzących z niej wydruków czy przeglądanie studiów przypadku to bardzo dobry punkt startowy dla nowej inwestycji, ale nic nie zastąpi obejrzenia maszyny podczas pracy „na żywo” i naocznego przekonania się o jej potencjale. Wszystkich, którzy myślą poważne o udoskonaleniu i rozszerzeniu swojej działalności, już dziś serdecznie zapraszamy do Brukseli na nasze pokazy. Wielu naszych obecnych klientów wskazuje właśnie udział w tego typu wydarzeniach jako kluczowy moment dla podejmowanych przez nich decyzji o inwestycji w tę unikalną technologię.

Przedstawiciele drukarń zainteresowani udziałem w Dniach Otwartych proszeni są o rejestrację online: www.jetpresslive.com

Źródło: Fujifilm Europe

www.fujifilm.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Technologia inkjetowa Kodak Ultrastream w maszynach firmy Uteco
Kodak i Uteco Converting S.p.A. poinformowały o podpisaniu umowy, na bazie której stworzona przez pierwszą z wymienionych firm technologia druku cyfrowego UltraStream znajdzie powszechne zastosowanie w maszynach włoskiego producenta. Są one dedykowane cyfrowemu wytwarzaniu opakowań.
Avargraf podsumowuje targi Warsaw Pack 2019
Innowacyjne rozwiązania do pakowania oraz światowe premiery maszyn APR Solutions zaprezentowane przez firmę Avargraf podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, spotkały się z niezwykle dużym zainteresowaniem odwiedzających. Avargraf został również wyróżniony nagrodą Warsaw Pack  za półautomatyczną maszynę dla rynku tektury falistej i...
Stora Enso: Karton Natura Life po raz kolejny w opakowaniach Pure-Pak
Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, jaka pojawiła się niedawno na rynku.
Hunkeler Innovationdays 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja targów Hunkeler Innovationdays, jakie odbywały się w Lucernie w dniach 25-28 lutego. Jak podaje organizator – firma Hunkeler AG – wydarzenie odwiedziło ok. 6500 gości z całego świata, zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie cyfrowego druku zwojowego. Mieli oni okazję obejrzeć podczas prezentacji „na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764