logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Fujifilm Europe na 10 jubileuszowej Akademii Zarządzania Barwą

  PR 09.12.2016, przeczytano 613 razy
ilustracjastrzałka

Po raz kolejny firma Fujifilm Europe – producent zaawansowanych rozwiązań dla prepressu, druku offsetowego i cyfrowego – włączyła się w aktywne wsparcie wydarzeń branżowych. Tym razem wzięła udział w jubileuszowej 10. edycji Akademii Zarządzania Barwą, organizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/fujifilm-europe-na-10-jubileuszowej-akademii-zarzadzania-barwa,30799,artykul.html

Konferencja, która zgromadziła ponad 160 osób – przedstawicieli branży poligraficznej (drukarzy i dostawców, a także fotografów, grafików, pracowników studiów DTP i prepress) odbyła się w dniach 24-25 listopada 2016 r. w hotelu Magellan Biznes & SPA w Bronisławowie i stanowiła połączenie dużej dawki wiedzy i dobrej zabawy. Firma Fujifilm Europe nie tylko wystąpiła tu z referatem, ale była także jednym z partnerów tego przedsięwzięcia.

Podczas tegorocznej edycji Akademii Zarządzania Barwą, która obfitowała w prezentacje wielu dostawców, firma Fujifilm Europe postawiła na tematykę związaną z konwersją koloru w ramach systemu workflow XMF. Referat na ten temat wygłosił Marek Czarnocki, inżynier serwisu w polskim dziale systemów graficznych Fujifilm Europe.

XMF Workflow zapewnia – jak mówił prelegent - pracę z wieloma urządzeniami wyjściowymi. Dzięki możliwości przygotowania pliku PDF (zarówno do naświetlania CTP jak i do druku, również cyfrowego) za pomocą jednego kliknięcia przycisku myszy, system XMF Workflow automatycznie dostosowuje odpowiednie parametry impozycji, zarządzania kolorami i rastrowania, zachowując całkowitą spójność danych i konsystencję kolorów. Umożliwia również drukowanie sekcji na maszynach cyfrowych w celu wykonania odbitek próbnych.

Ponieważ system XMF Workflow bazuje na architekturze Adobe Mercury dla APPE najnowszej generacji i korzysta z PDF, jest znacząco skuteczniejszy przy obsłudze coraz bardziej złożonych plików PDF, tworzonych zarówno w aktualnie dostępnych jak i dopiero projektowanych aplikacjach kreatywnych
– mówił Marek Czarnocki. - Dopełnieniem jest tu zintegrowana obsługa JDF, co w połączeniu z systemami MIS zapewnia udoskonaloną komunikację pomiędzy programami oraz wyposażeniem przygotowalni, poszczególnymi etapami druku i działami wykończenia. Stanowi to jednocześnie element środowiska produkcyjnego, bogatego w informacje i umożliwiającego pełny wgląd w stadium realizacji i koszty. To podejście, w połączeniu z inwestycją w rdzenne technologie sprawia, że system XMF Workflow stanowi dobrą lokatę na przyszłą działalność myślących o rozwoju firm.

Udział w konferencjach organizowanych dla branży poligraficznej jest dla nas nie tylko możliwością przekazania wiedzy, jaką posiadamy oraz prezentacji produktów z naszej bogatej oferty, ale przede wszystkim spotkania się z przedstawicielami branży w szerokim tego słowa pojęciu – mówi Bartosz Grzęda, kierownik sprzedaży rozwiązań poligraficznych w polskim oddziale Fujifilm. – Od wielu lat dostarczamy dla tego sektora rynkowego zaawansowane rozwiązania, stosowane na wielu etapach procesu druku offsetowego (w przygotowalni czy hali maszyn), cyfrowego oraz wielkoformatowego, dlatego też opinie użytkowników, a także potencjalnych zainteresowanych są dla nas niezwykle cenne.  Z tego względu nie mogło nas również zabraknąć na konferencji poświęconej zarządzaniu barwą, gdzie mogliśmy podzielić się bogatą wiedzą, jaką mamy w tym temacie.

Źródło: Fujifilm Europe

www.fujifilm.eu/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg Wallbox coraz popularniejszy
Na rynku niemieckim Heidelberg jest w gronie odnoszących największe sukcesy dostawców rozwiązań do ładowania aut elektrycznych. Aby skuteczniej sprostać rosnącemu popytowi w tym sektorze, a tym samym jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję rynkową, Heidelberg uruchomił teraz drugą linię produkcyjną do ich produkcji w zakładach w Wiesloch-Walldorf.
Accuriolabel 230 w MD Labels – wdrożenie zgodnie z nową etykietą biznesową
Najnowsza współpraca drukarni etykietowej MD Labels z Konica Minolta Business Solutions Polska to dowód na to, że ultrakrótkie nakłady stanowią zauważalny odsetek zleceń i zwiastują dużą zmianę na rynku etykietowym. AccurioLabel 230 do cyfrowego druku etykiet w trybie „z roli na rolę” to odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej wymagających...
Mark Andy edukuje studentów z całego świata
Firma Mark Andy zorganizowała w ostatnim czasie kolejne webinaria. Tym razem były one skierowane do studentów z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i jej pokrewnymi. Webinaria odbywały się w dwóch odsłonach – pierwsza 23 kwietnia dla osób z Polski, druga – 26 kwietnia dla audiencji międzynarodowej. Oba...
Siła etykiety a marka lokalna – spotkanie online Konica Minolta i Avery Dennison
Polscy konsumenci coraz bardziej przywiązują wagę do czytania etykiet. Oprócz analizowania składów żywności czy zwracania uwagi na walory ekologiczne, coraz częściej podejmując zakupowe decyzje biorą pod uwagę lokalność produktów. Chętniej sięgają po te wytworzone w Polsce czy nawet w konkretnym regionie.
Drukarnia Zet i oklejarka PUR PFi 2100 z oferty Duplo
Inwestycja w oklejarkę PUR PFi 2100 z oferty Duplo to kolejny zakup urządzenia tego producenta przez Drukarnię Zet z Dębicy. Dzięki niemu firma zwiększyła swoje moce produkcyjne, a w ślad za tym może się dalej rozwijać – wzrosło tu jednocześnie zapotrzebowanie na pracowników. Co więcej ,w niełatwym pandemicznym czasie - jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764