logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Fundacja TVN wmurowała kamień węgielny pod Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

  PR 03.06.2022, przeczytano 238 razy
ilustracjastrzałka

1 czerwca – w Dzień Dziecka – wmurowany został kamień węgielny pod budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Fundacja TVN łącznie przekaże na ten cel ponad 31 milionów złotych. Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie ośrodkiem referencyjnym w Polsce. Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie, czyli około 10 tys. pacjentom rocznie. Z kolei Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 łóżkami. Innowacyjne i światowej klasy Centrum zostanie oddane do użytku w połowie 2024 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/fundacja-tvn-wmurowala-kamien-wegielny-pod-centrum-psychiatrii-dzieci-i-mlodziezy,396138,artykul.html

– Gdy myśleliśmy w jaki sposób uczcić 20 lat działalności Fundacji TVN – a było to jeszcze przed pandemią i wojną w Ukrainie – to problem psychiatrii dziecięcej już był palący, a jak wiemy te wydarzenia tylko go spotęgowały. Jestem niezwykle dumna, że możemy, jako Fundacja TVN, być tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Dziękujemy wszystkim, którzy hojnie wspierają nasze projekty – naszym widzom, darczyńcom i przyjaciołom Fundacji – powiedziała Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży – zdaniem ekspertów blisko 9% z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. W prawie 40-milionowym kraju pomoc świadczy zaledwie około 450 psychiatrów dziecięcych. W odpowiedzi na ten problem, w 2020 roku Fundacja TVN postanowiła zainicjować budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży we współpracy z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

– Wierzymy, że czerwcu 2024 roku, czyli za dwa lata, Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży zacznie funkcjonować, jako miejsce referencyjne dla leczenia najmłodszych, którzy wymagają wsparcia z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym na wielu poziomach. Dziękuję wielu osobom i organizacjom, które wsparły ten projekt – przede wszystkim Fundacji TVN i Warner Bros. Discovery – podkreślił Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Sygnatariuszami aktu erekcyjnego są: Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezeska Fundacji TVN oraz Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

– Dzięki wszystkim, którzy nas wspierają, możemy robić to, co potrafimy najlepiej – czyli działać. Robimy to, co tylko możemy, aby w tych trudnych i przytłaczających czasach – nie tylko dla dzieci – stworzyć miejsce, które daje nadzieję. Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie nie będzie naszym jedynym takim projektem – problem niedostatecznej opieki psychiatrycznej występuje w całej Polsce. W związku z tym zamierzamy w kolejnym etapie budować sieci gabinetów psychiatryczno-psychologicznych w innych miastach – powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN.

Fundacja TVN została założona w 2001 roku. Od momentu powstania jednym z jej podstawowych celów jest pomoc państwowym instytucjom ochrony zdrowia. Polega ona przede wszystkim na remontach i budowie klinik szpitalnych oraz na zakupie sprzętu medycznego i karetek pogotowia. W ciągu 20 lat Fundacja przekazała około 250 mln złotych na leczenie dziesiątek tysięcy pacjentów. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ponad 25 tysięcy osób, w większości dzieci.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowość CNN International – rusza program „Decoded” o nowych technologiach
Zmiany na świecie zachodzą w zawrotnym tempie, a wpływ nowych technologii na gospodarkę, społeczności czy warunki życia nigdy dotąd nie był tak odczuwalny. CNN International zapowiada nową sześcioodcinkową produkcję „Decoded”, w której pochyli się nad pytaniami, jaką rolę pełnią przełomowe technologie i dlaczego mają one znaczenie. Premiera pierwszego...
Kanał Sportowy nadaje w Biedronce
Wygodna kanapa, koszulka sportowa i kufel złotego trunku to zwykle dobry przepis na dzień meczowy. W trakcie jesiennej aury warto jednak do ręki wziąć kubek z ciepłym napojem, który rozgrzeje nas nawet, jeśli mecz nie przynosi dużych emocji. Od czwartku, 22 września, w Biedronce dostępne będą kubki z wytłoczeniem, kubki zmieniające kolor oraz kubki termiczne Kanału...
12 września do oferty serwisu streamingowego CANAL+ online dołączą ogólnodostępne kanały Polsat i TV4. Kanały będą dostępne dla wszystkich subskrybentów CANAL+ online bez względu na posiadany pakiet.
W marcu 2016 roku TVP zerwała współpracę z Radosławem M., który został dziś tymczasowo aresztowany w związku z zarzutami pedofilii.
Dzień pogrzebu Królowej Brytyjskiej był transmitowany w mediach na całym świecie. TVN24 pokazał całodzienny specjalny program, w trakcie którego relacjonowany był cały przebieg uroczystości pogrzebowych. Na miejscu byli korespondenci stacji, a studiu w Warszawie goście - eksperci, historycy, specjaliści od protokołu. Tego dnia najchętniej wybieranym kanałem informacyjnym była...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764