logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Fundacja TVN wmurowała kamień węgielny pod Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

  PR 03.06.2022, przeczytano 386 razy
ilustracjastrzałka

1 czerwca – w Dzień Dziecka – wmurowany został kamień węgielny pod budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Fundacja TVN łącznie przekaże na ten cel ponad 31 milionów złotych. Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie ośrodkiem referencyjnym w Polsce. Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie, czyli około 10 tys. pacjentom rocznie. Z kolei Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 łóżkami. Innowacyjne i światowej klasy Centrum zostanie oddane do użytku w połowie 2024 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/fundacja-tvn-wmurowala-kamien-wegielny-pod-centrum-psychiatrii-dzieci-i-mlodziezy,396138,artykul.html

– Gdy myśleliśmy w jaki sposób uczcić 20 lat działalności Fundacji TVN – a było to jeszcze przed pandemią i wojną w Ukrainie – to problem psychiatrii dziecięcej już był palący, a jak wiemy te wydarzenia tylko go spotęgowały. Jestem niezwykle dumna, że możemy, jako Fundacja TVN, być tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Dziękujemy wszystkim, którzy hojnie wspierają nasze projekty – naszym widzom, darczyńcom i przyjaciołom Fundacji – powiedziała Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

W Polsce żyje około 7,5 mln dzieci i młodzieży – zdaniem ekspertów blisko 9% z nich wykazuje zaburzenia w stopniu wymagającym profesjonalnej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej. W prawie 40-milionowym kraju pomoc świadczy zaledwie około 450 psychiatrów dziecięcych. W odpowiedzi na ten problem, w 2020 roku Fundacja TVN postanowiła zainicjować budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży we współpracy z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

– Wierzymy, że czerwcu 2024 roku, czyli za dwa lata, Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży zacznie funkcjonować, jako miejsce referencyjne dla leczenia najmłodszych, którzy wymagają wsparcia z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym na wielu poziomach. Dziękuję wielu osobom i organizacjom, które wsparły ten projekt – przede wszystkim Fundacji TVN i Warner Bros. Discovery – podkreślił Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Sygnatariuszami aktu erekcyjnego są: Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN, Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezeska Fundacji TVN oraz Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

– Dzięki wszystkim, którzy nas wspierają, możemy robić to, co potrafimy najlepiej – czyli działać. Robimy to, co tylko możemy, aby w tych trudnych i przytłaczających czasach – nie tylko dla dzieci – stworzyć miejsce, które daje nadzieję. Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie nie będzie naszym jedynym takim projektem – problem niedostatecznej opieki psychiatrycznej występuje w całej Polsce. W związku z tym zamierzamy w kolejnym etapie budować sieci gabinetów psychiatryczno-psychologicznych w innych miastach – powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN.

Fundacja TVN została założona w 2001 roku. Od momentu powstania jednym z jej podstawowych celów jest pomoc państwowym instytucjom ochrony zdrowia. Polega ona przede wszystkim na remontach i budowie klinik szpitalnych oraz na zakupie sprzętu medycznego i karetek pogotowia. W ciągu 20 lat Fundacja przekazała około 250 mln złotych na leczenie dziesiątek tysięcy pacjentów. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ponad 25 tysięcy osób, w większości dzieci.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Tegoroczna edycja „Jutronautów”, czyli flagowego programu „Gazety Wyborczej”, skupia się na wpływie zmian cywilizacyjnych na przyszłość życia codziennego. 7. odsłona akcji pokaże m.in., jak młodsze generacje widzą konflikt pokoleń i przyszłość pracy. Jutronauci 2023 to właśnie ludzie młodzi – naukowcy, biznesmenki i startupowcy,...
Nowa identyfikacja wizualna Grupy Eurozet
Grupa Eurozet wprowadza nowy logotyp, który będzie obowiązywać od 31 marca br.
Użytkownicy i użytkowniczki oraz przedsiębiorstwa obdarzają Google ogromnym zaufaniem, korzystając z naszych produktów. Tysiące Googlersów pracuje całą dobę, aby tworzyć i egzekwować skuteczne zasady systemu reklamowego, które zarówno zapobiegają nadużyciom, jak i umożliwiają reklamodawcom i wydawcom dalszy rozwój. Praca ta jest niezbędna,...
Ringier Axel Springer Polska, wydawca „Faktu”, stawia na szeroką dostępność dziennika. Od marca „Fakt” jest w sprzedaży w sieci Biedronka oraz Lidl co umacnia pozycję gazety na rynku i zwiększa jej zasięg. Udział dziennika w rynku sprzedaży prasy ogólnopolskiej wzrósł rok do roku i wynosi obecnie 38,3 proc.
Nowe narzedzie w  centrum przejrzystości reklam Google
Wiemy, że nasi użytkownicy chcą mieć dostęp do informacji o reklamach, które widzą na naszych platformach. Każdego dnia ponad 30 milionów osób korzysta z menu przejrzystości i kontroli reklam Google. W ciągu ostatnich pięciu lat pracowaliśmy nad jeszcze lepszymi sposobami, dzięki którym możecie dowiedzieć się więcej o oglądanych reklamach i mieć...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764