logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Złote Effie 2018: Fundacja WOŚP gra z partnerami

   01.05.2019, przeczytano 2704 razy

O działaniach Fundacji WOŚP mówi się w Polsce dużo, choć ze względów politycznych nie zawsze dobrze. Sytuacja taka stanowi dodatkowe wyzwanie marketingowe. Rozumieją to również firmy decydujące się na wizerunkowe powiązanie własnej marki z przedsięwzięciem będącym obiektem negatywnej kampanii. Jak poradzono sobie z tym wszystkim od strony komunikacyjnej?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/zlote-effie-2018%3A-fundacja-wosp-gra-z-partnerami,382276,artykul.html

Podsumowanie kampanii

Fundacja WOŚP znalazła nowy sposób na realizowanie swoich statutowych celów. Po raz pierwszy organizacja NGO, bazująca na dobrowolnych datkach daje w zamian mierzalne korzyści swoim partnerom biznesowym. Można powiedzieć, że WOŚP dla swoich partnerów jest czymś w rodzaju outsourcingowego CSRu. Dzięki projektom realizowanym z największymi markami w kraju co roku bijemy kolejne rekordy dobroczynności. Marki z którymi współpracujemy realizują z nami kluczowe wyzwania marketingowe, budując świadomość i pozytywny wizerunek. Wszystko to w słusznej sprawie ratowania życia i zdrowia dzieci.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

WOŚP - Fundacja WOŚP gra z partnerami.

Laudacje odczytał Tomasz Lisewski, Global Head of Brand, Communications & Digital and Marketing, Philips

Niezależne od wielkiej sympatii dla projektu, który nauczył Polaków bezinteresownej pomocy oraz niezależnie od uznania i podziwu dla dotychczasowych dokonań, jakie przez lata udało im się zbudować, wykonali świetną robotę marketingową, której nie widzi przeciętny uczestnik ich akcji. Jak sobie poradzić z komunikacją przy rosnącej presji części opinii publicznej z jednej strony, a cyfrową transformacją z drugiej? Poradzili sobie wyjątkowo dobrze: nie tylko przeprowadzili transformację działań marketingowych oraz swojego modelu biznesowego z B2C na B2B2C, ale uwiarygodnili ją rozpoczynając współpracę z nowoczesnymi brandami, jak Play i mBank. Przenieśli się do sfery cyfrowej budując bliskie relacje z bazą klientów partnerów zaangażowanych w projekt w innowacyjny sposób jak np. z portalem iWolontariusz. Potrafili również wykorzystać zaangażowanie marketingowe marek, ich pomysły i potrzeby, łącząc z własnymi. Wszystko to przełożyło się na rekordowe wyniki i to docenili jurorzy.

Źródło: SKM SAR

www.skmsar.org

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764