logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Future Book Forum 2019: innowacje w branży wydawniczej

  PR 19.11.2019, przeczytano 497 razy
ilustracjastrzałka

Czołowi wydawcy, producenci i dystrybutorzy książek spotkają się w tym tygodniu w Monachium (Niemcy, 20-21 listopada 2019 r.) na dorocznym Future Book Forum, organizowanym przez Canon. Hasłem bieżącej edycji spotkania jest „Grow with communities”, odnoszące się do budowania społeczności i ich angażowania wokół działalności wydawniczej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/future-book-forum-2019%3A-innowacje-w-branzy-wydawniczej,384768,artykul.html

Bezpieczna przyszłość dzięki współpracy, innowacjom i integracji

W tym roku dwudniowe spotkanie odbywa się już po raz siódmy, gromadząc przedstawicieli firm związanych z branżą wydawniczą. Celem tegorocznej edycji wydarzenia jest poszukiwanie nowych inspiracji do dalszego rozwoju, poznanie wdrożeń najnowszych technologii oraz zastanowienie się nad tym, jak poprzez ściślejszą współpracę zapewnić branży stabilną przyszłość.

Peter Wolff, Vice President, Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing, Canon Europe wyjaśnia: - Od 2013 r. aktywnie budujemy społeczność  profesjonalistów z branży wydawniczej, mających podobne poglądy i spojrzenie na rynek. Future Book Forum stało się ważną platformą dla istotnych dyskusji na temat przyszłych modeli biznesowych, zmieniających się potrzeb konsumentów, zmiany formatów treści, roli danych w usprawnianiu customer journey oraz potrzeby współpracy i automatyzacji dla odniesienia sukcesu przez branżę wydawniczą.

Jednym z elementów tegorocznego Forum będą inspirujące historie i case study na temat wartości wynikających z budowania sieci konsumentów, przekładających się na przyszłe wzrosty przychodów. Podzielą się nimi ze słuchaczami Mark Allin, były dyrektor generalny John Wiley & Sons; Verónica Reyero Meal, human insight specialists w Antropologia 2.0; Sara Domville, dyrektor ds. przychodów w America’s Test Kitchen, Ben Johnson, Head of Communities w Springer Nature, oraz Charles Tide, dyrektor generalny platformy społeczności ekspertów Zapnito.

Future Book Forum przewodniczyć będzie autor publikacji i doradca biznesowy Peter Fisk, który jest przekonany o sile społeczności w łączeniu na nowo marek z nabywcami, co stanowi paliwo do dalszego wzrostu biznesu. Twierdzi on, że:

- Konsumenci są dziś głównymi motorami rozwoju branży wydawniczej, a wydawcy mają okazję zgromadzić ich w społecznościach, w których czytelnicy mogą dzielić się swoimi pasjami. Jest to szansa na fundamentalną zmianę sposobu, w jaki wydawcy angażują się na swoich rynkach, przechodząc od zwykłej sprzedaży do kreowania potrzeb, od transakcji do relacji, od podaży do wsparcia, od pełnienia roli wydawcy do bycia moderatorem rynku.

Zebrani podczas wydarzenia usłyszą również od Leanne McNulty o organizacji non-profit Room to Read, która stara się zmienić życie milionów dzieci w społecznościach o niskich dochodach poprzez działania koncentrujące się na rozwoju umiejętności czytania i pisania oraz budowaniu świadomości równości płci. Od 2017 r. uczestnicy Future Book Forum współpracują także, dostarczając tysiące bezpłatnych książek do krajów rozwijających się za pośrednictwem organizacji charytatywnych.

Wymiana wiedzy przyspiesza rozwój

Uczestnicy Future Book Forum zachęcani są do aktywnego uczestnictwa w warsztatach Growth Accelerator. Pomysły zebrane za ich pośrednictwem są szeroko udostępniane i omawiane podczas dyskusji panelowej.

Drugi dzień Future Book Forum skoncentrowany będzie na kwestiach praktycznych. Poprowadzi go Sven Fund, lubiany moderator, biorący udział w wydarzeniu od 2017 roku. Ekspert w zakresie systemowej automatyzacji i zarządzania procesami w wydawnictwach, gromadzi wokół siebie wydawców i producentów książek, aby wyjaśniać im, jak wdrażać innowacyjne praktyki w ich firmach.

Od przedstawiciela firmy Thames & Hudson oraz brytyjskiego producenta książek na żądanie, reprezentującego firmę Severn Print, goście spotkania usłyszą np. o tym, w jaki sposób model biznesowy crowdfundingu w połączeniu z rozwiązaniami druku cyfrowego tworzy możliwości rozwoju zarówno dla wydawców, jak i drukarzy. Wydawca edukacyjny Compendio Bildungsmedien wraz ze szwajcarską cyfrową drukarnią książek Edubook opowie zaś o tym, jak druk cyfrowy umożliwia indywidualizację ścieżek edukacyjnych, przekształcając ofertę edukacyjną.

Z kolei sesje roundtable umożliwią uczestnikom zapoznanie się z kilkoma tematami dotyczącymi technologii i innowacji biznesowych, o których opowiedzą niezależni dostawcy rozwiązań, eksperci i użytkownicy technologii. Omówione zostaną najważniejsze tematy wydarzenia, w tym:

  • Model biznesowy wydawania „Smart Books”.
  • Jak rozwijać się dzięki społecznościom, zwiększając zaangażowanie czytelników.
  • Rola analityki danych i sztucznej inteligencji w usprawnianiu procesów biznesowych.
  • W jaki sposób najnowsze metody produkcji wydawniczej pozwalają tworzyć nowe produkty i usługi.

Oba dni Future Book Forum 2019 zakończą się inspirującymi historiami ze świata sportu, pokazującymi, jak innowacyjna technologia może wspierać biznes skoncentrowany na fanach. Jednym z mówców będzie Fernando Piquer, założyciel i dyrektor generalny Movistar Riders.

Podczas wydarzenia delegaci będą mogli na żywo zapoznać się z szeregiem cyfrowych procesów produkcji książek. Zaprezentowane zostaną cyfrowe maszyny drukarskie Canon ProStream 1000 i ColorStream 6000 Chroma (druk atramentowy na papierze ciągłym), VarioPrint i-series (druk atramentowy na papierze ciętym) oraz imagePRESS C10000VP i VarioPrint 6000 TITAN (toner). Zostaną  one zintegrowane z technologiami do finishingu, których dostarczają partnerzy Canon: Hunkeler, Tecnau, Horizon, SDD i CP Bourg, aby zaprezentować różne scenariusze produkcji wydawniczej.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
Karton z powłoką barierową – alternatywa dla tworzywa sztucznego
Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. Po to, aby ludzkość mogła zmniejszyć ogromny wpływ, jaki stosowanie tworzyw sztucznych wywiera na środowisko naturalne, dla znalezienia odnawialnych alternatyw dla plastiku prace nad nowatorskimi rozwiązaniami prowadzi się na całym świecie,. Wypróbowuje się wiele rozwiązań, ale nadal nie...
Epson  SC-F10000: przemysłowa drukarka sublimacyjna
Firma Epson przedstawia swoją pierwszą 76-calową drukarkę wielkoformatową. SureColor SC-F10000 to zaawansowane urządzenie sublimacyjne opracowane z myślą o rynku produkcji tekstyliów, gdzie wysoka wydajność, szybkość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Liczne zastosowania obejmują: modę, odzież sportową, artykuły wyposażenia wnętrz, artykuły...
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764