logo
GALERIA
Polska reklama i poligrafiaGALERIA

GrandFront 2017: Prasowa Okładka Roku

ilustracja 36 / 37
strzałka strzałka
obrazek

Nagroda Specjalna Jury

Joannie Rusinek za serię grafik do tekstów o molestowaniu kobiet w Polsce, zamówioną i opublikowaną przez Tygodnik Powszechny w wydaniach 44 i 47/2017.

O kolekcji GrandFront 2017: Prasowa Okładka Roku

14 maja 2018 roku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie rozstrzygnięta została XVI edycja Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2017. Nagrody wręczono w 8 kategoriach konkursowych oraz nagrody specjalne. Nagrodę główną zdobyła redakcja Dziennik Gazeta Prawna za okładkę wydania nr 135 z 2017 roku. Podczas Gali wręczono także nagrodę specjalną Jury, zrealizowaną pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Grafiki ASP, dla pani Joanny Rusinek za ilustracje do tekstów o molestowaniu kobiet, które ukazały się na łamach Tygodnika Powszechnego. Wielokrotny finalista Konkursu GrandFront i konkursów międzynarodowych Tomasz Bocheński otrzymał Nagrodę honorową ArtFront za osiągnięcia w projektowaniu prasy.
REKLAMA

Komentarze

Przepraszamy, nie masz uprawnień do komentowania prac. Spróbuj zalogować się w serwisie.
avatar użytkownika
eurojanek, 13 czerwca 2018, 09:48

Widzę że zachodnia "nowoczesność" wkracza juz do Polski indoktrynizować kobiety że są dyskryminowane :]

avatar użytkownika
redakcja, 14 czerwca 2018, 11:42

Molestowanie seksualne nazywasz "dyskryminacją"? Niezły eufemizm... To jest ta prawdziwa nowoczesność - bez cudzysłowu? Skoro nie zachodnia - to pewnie wschodnia? Doświadczyłeś sam molestowania i możesz stwierdzić, że to nic wielkiego - ot niewarta uwagi mediów "dyskryminacja"?

avatar użytkownika
eurojanek, 14 czerwca 2018, 13:33

Bardziej chodziło mi o straszenie patriarchatem i demonizowanie białego człowieka sukcesu z kręgu wartości zachodnich i promocję postaw ofiary wśród głównie kobiet oraz domagania się równości wyników a nie równości praw. Te mądrości wschód już przerabiał i o te lekcje jest mądrzejszy. Za to zachód wydaje się zachłyśnięty "nową" marksistowską ideologią której to wspólnie służyć Europa winna :)

avatar użytkownika
redakcja, 16 czerwca 2018, 00:00

Może i chodziło, ale wyszło na to, że podnoszenie problemu molestowania seksualnego to przykład "zachłyśnięcia się nową marksistowską ideologią"... Tak może mówić tylko ktoś, kogo nie dotknął ten problem - nie dotyczy jego np. żony czy córki, a sprawę ocenia sobie sącząc piwko wieczorami przed kompem. Gdyby córka przyszła do Ciebie przyznając się, że do podobnych zdarzeń doszło u niej w pracy, zmieniłbyś natychmiast zdanie na ten temat - a zamiast patrzeć na świat przez pryzmat propagandowych kalek, zacząłbyś widzieć żywego człowieka, któremu ktoś zrobił po prostu krzywdę.

avatar użytkownika
eurojanek, 18 czerwca 2018, 11:32

Białorycerzenie dla feminizmu 3 fali pozostawiam już szanownej. Nie będę się wtrącał. Jedynie dla poszerzenia horyzontu polecam zainteresować się też prawami mężczyzn. MRA, MGTOW, czy chociażby rzucenie okiem na reportaż Cassie Jaye, a następnie porównanie sobie statystyk samobójstw, bezdomności, wypadków śmiertelnych w pracy, % przyznawania opieki nad dziećmi po rozwodzie itd. itp. z podziałem na płcie i wyciągnięcie wniosków jakich to praw panie w dzisiejszym Świecie w stosunku do mężczyzn nie maja skoro taka walka jest.

avatar użytkownika
redakcja, 18 czerwca 2018, 11:39

A co to jest "feminizm 3 fali" i co problemy mężczyzn mają wspólnego z poruszaniem w mediach problemu molestowania seksualnego kobiet? Zgadzasz się aby ktoś molestował Ci żonę z powodu wysokiego odsetka samobójstw wśród mężczyzn? To w ramach jakiejś kary dla żony - za to że nie jest mężczyzną i nie ma podobnych problemów? To są te "wschodnie mądrości"?

avatar użytkownika
eurojanek, 18 czerwca 2018, 13:21

Feminizm 3 fali odsyłam do góglu. Reszta twierdzeń: dziękuję za dyskusję na tym etapie kańczam. Pozdrawiam.

avatar użytkownika
redakcja, 18 czerwca 2018, 13:54

Trzeba się odesłać do Googla i doktoryzować z "feminizmów 3 fali" aby wiedzieć jak reagować na ludzką krzywdę?

 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764