logo
GALERIA
Polska reklama i poligrafiaGALERIA

RAFIL SA: Identyfikacja wizualna

miniatura
odsłon: 14
miniatura
odsłon: 14
miniatura
odsłon: 14
miniatura
odsłon: 14
miniatura
odsłon: 14
miniatura
odsłon: 14
miniatura
odsłon: 14
plików: 7 stron: 1

O kolekcji RAFIL SA: Identyfikacja wizualna

Autor: CODES Consulting, Polska
Klient: Radomska Fabryka Farb i Lakierów RAFIL S.A. jest jednym z czołowych polskich producentów farb i liderem w produkcji farb antykorozyjnych. Tradycje firmy sięgają 1917 roku. Produkty RAFIL posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny oraz aprobaty techniczne Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Instytutu Techniki Budowlanej i Instytutu Elektrotechniki. Centrum Badań i Certyfikacji oraz Minister Przemysłu i Handlu nadali w 1996 roku Radomskiej Fabryce Farb i Lakierów SA świadectwo Przedsiębiorstwa Czystszej Produkcji.

Problem: firma wyrosła jako przedsiębiorstwo przemysłu zbrojeniowego. Prywatyzacja pozwoliła na zmianę profilu działania i wprowadzenie nowych produktów, jednak wizerunek firmy nie był najlepszy. Sytuacja ta oraz przekształcenie firmy z kontraktowego dostawcy gospodarki planowej w działające rynkowo przedsiębiorstwo, wymagały wprowadzenia gruntownych zmian tożsamości i sposobu komunikowania się firmy z otoczeniem.

Rozwiązanie: prace rozpoczęto od uproszczenie nazewnictwa firmy, które przejawiło się w zmianie nazwy na RAFIL SA. Opracowano bardzo prosty symbol firmowy, w wyraźny sposób odróżniający firmę od konkurencji, której symbole zazwyczaj prezentują szeroką gamę kolorów. Opracowany system tożsamości dostosowano do wymogów rynku. Gruntownej zmianie poddano sposób prezentacji produktów. Wprowadzono opakowania w stylistyce high-tech, wykorzystując prostotę form geometrycznych i srebrną barwę jako wyznacznik linii produktów. Dodatkową korzyścią było obniżenie kosztów produkcji opakowań. Dokonane zmiany pozwoliły firmie na tworzenie samodzielnych marek i zajęcie silnej pozycji we własnej niszy rynkowej.
(31.10.2001)


REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764