logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gametoon HD dołączył do oferty Telewizji Orange

  PR 09.01.2020, przeczytano 311 razy

Kanał e-sportowy Gametoon HD, którego dystrybutorem w Polsce jest Kino Polska TV SA, dołączył do oferty Telewizji Orange. Kanał zasilił Pakiet Optymalny z oferty operatora, który zapewnia dotarcie do około 500 tys. gospodarstw domowych. Oznacza to, że zasięg Gametoon HD, który na początku tego roku wynosił ponad 1 mln gospodarstw domowych, zwiększył się do ok. 1,5 mln. Gametoon HD w ofercie Orange jest dostępny na pozycji EPG nr 132.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gametoon-hd-dolaczyl-do-oferty-telewizji-orange,385274,artykul.html

– Gametoon HD to kanał, który w Polsce ma duży potencjał wzrostu. Intensywnie pracujemy nad tym, by zbudować szeroką społeczność wokół tej marki, dlatego stawiamy na ekskluzywne treści, współpracę z youtuberami i popularnymi platformami gamingowymi, relacjonujemy najważniejsze wydarzenia e-sportowe. Chcemy, by na koniec 2020 roku kanał docierał do 4-5 milionów gospodarstw domowych, co pozwoli nam na zwiększenie przychodów z reklam. Obecność Gametoon HD w Telewizji Orange istotnie nas do tego celu przybliża – mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.

Mocna oferta programowa Gametoon HD

Gametoon HD może się pochwalić współpracą z najważniejszymi wydawcami i producentami gier komputerowych w Polsce i na świecie, takimi jak: Activision Blizzard, EA, Ubisoft, Riot Games, czy 11bit studios. Kanał regularnie gości popularnych graczy i youtuberów. W ostatnich trzech miesiącach byli to m.in. Jakub Lothar Szygulski, Anna Lempiank Łempicka, NRGeek czy MrSetoKami. Widzowie mogli zobaczyć również Wojtka Łozo Łozowskiego, znanego prezentera telewizyjnego, muzyka, byłego członka zespołu Afromental i ex jurora The Voice of Poland, który na antenie Gametoona zmagał się z grami Ghost Recon: Breakpoint, Need for Speed: Heat i Trine 4.

E-sport rośnie w siłę

W 2019 roku aż 76% polskich internautów potwierdziło, że są aktywnymi graczami*. W ostatnim roku nastąpił znaczący wzrost fanów e-sportu. Aż 43% ankietowanych internautów przyznało, że przynajmniej raz w tygodniu śledzi lub ogląda turnieje e-sportowe. W 2018 roku było ich 27%. Rośnie również odsetek osób oglądających wydarzenia e-sportowe w klasycznej telewizji. Odnotowała ona największy wzrost popularności spośród wszystkich platform/kanałów do śledzenia e-sportu, wyprzedzając YouTube, Facebook czy Twitch. W 2019 roku telewizja była głównym kanałem do oglądania e-sportu dla 12% respondentów. Podczas gdy rok temu było to tylko 7%.  

Dyrektorem programowym Gametoon HD jest Maciej Mikstacki.

Źródło: Kino Polska TV S.A.

www.kinopolska.pl

Dodatkowe informacje:

* Polish Gamers Research 2019. Badania zrealizowane przez Krakowski Park Technologiczny oraz Polish Gamers Observatory w okresie 26.03 – 08.04.2019.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kino Polska zaprasza na Długi weekend na legalu. W dniach 11-13 czerwca br. stacja zaprezentuje widzom takie hity polskiej kinematografii, jak Ogniem i mieczem, Pitbull i Uwikłanie, a połowę przychodów z reklam wyemitowanych przy tych filmach przekaże Fundacji Legalna Kultura.
Od 1 czerwca program Małgorzaty Ohme #zostajęwdomu z Onet zmienia tytuł, tematykę i częstotliwość. #Latowdomu z Onet – będzie emitowany trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 12.30 na żywo w Onecie oraz na Facebooku. W letniej odsłonie programu prowadząca Małgorzata Ohme wraz z gośćmi podpowie, jak spędzić letni czas zachowując dobry humor i jak...
„Karmię piersią, naturalnie!” – nowa akcja edukacyjna M jak mama
Startuje kampania edukacyjna „Karmię piersią, naturalnie!”, mająca na celu propagowanie karmienia piersią wśród młodych mam i kobiet w ciąży, a także wspieranie karmiących mam.
W piątek 29 maja 2020 r.  wraca „Ligowy weekend”, popularny wśród kibiców dodatek do „Przeglądu Sportowego”.
Wirtualna gala 5. edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”
Zespół „Wysokich Obcasów” zaprasza na wyjątkową galę plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”, która w tym roku odbędzie się wirtualnie, w nowoczesnym, multimedialnym studiu we wtorek, 2 czerwca. Podczas wydarzenia, transmitowanego na żywo na Facebooku, widzowie poznają wybór jury i czytelników oraz dowiedzą się...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764