logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta Przedwyborcza w milionowym nakładzie

  PR 04.10.2019, przeczytano 486 razy

Od  poniedziałku, 7 października br. milion egzemplarzy bezpłatnej „Gazety Przedwyborczej" otrzymają mieszkańcy ponad 100 polskich miejscowości. Wydanie, przygotowane przez redakcję „Gazety Wyborczej" w związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi, będzie rozdawane m.in. na dworcach i w centrach miast.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta-przedwyborcza-w-milionowym-nakladzie,384211,artykul.html

Zły stan służby zdrowia, w szkole strajki zamiast lekcji, rosnące ceny żywności czy propaganda państwowych mediów - m.in. o tym będzie można przeczytać w „Gazecie Przedwyborczej". To 8-stronicowy raport redakcji „Gazety Wyborczej", który podsumowuje ostatnie 4 lata rządów oraz przewiduje możliwe konsekwencje dla Polski zbliżającego się głosowania na posłów i senatorów.

- Możliwe, że o wielu skandalach nie wiecie. Możliwe, że nie wierzycie. Rządowa propaganda albo je przemilcza, albo przekręca, albo błyskawicznie zmienia temat i atakuje opozycję. Kłamstwo idące w górę stało się polską normą. Władza prowadzi z nami dezinformacyjną wojnę. Dlatego wydaliśmy „Przedwyborczą". Poznaj prawdę, pomyśl i głosuj - napisał we wstępie do wydania Piotr Stasiński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej".

Milion egzemplarzy „Gazety Przedwyborczej" będzie dystrybuowanych do 11 października br., czyli ostatniego dnia przed ciszą wyborczą w ponad 100 polskich miejscowościach. Otrzymają je bezpłatnie przechodnie m.in. na dworcach, w centrach miast i okolicach galerii handlowych.

Redaktorem prowadzącym wydanie jest Piotr Głuchowski. Makietę i układ wydania przygotował zespół graficzny „Gazety Wyborczej", a jej dział marketingu zajął się promocją gazety w mediach społecznościach i na stronach Wyborcza.pl.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Nie przypominam sobie, by podobna gazeta przedwyborcza pojawiała się w poprzednich kampaniach wyborczych.

Szkoda, że teraz GW się włączyła tak wyraźnie i tak jednostronnie do walki politycznej.

avatar użytkownika
,

Przecież konkurencyjne media też swoje polityczne sympatie czego nie ukrywają, więc jaki jest sens udawać brak zaangażowania przed wyborami? Zwłaszcza jeśli wydaje się gazetę z wyrazem "wyborcza" na winiecie? Widać wydawca sądzi, że nie tego oczekują po nim jego czytelnicy. Myślisz, że się myli? Warto dodać, że Gazeta Polska również wydaje dodatek "Gazeta Polska przed wyborami" (nie zechciała podzielić się notką na ten temat) - i to 2-milionowym nakładzie. Sądzisz że nieobecność "Wyborczej" na tym polu tematycznym byłaby zrozumiała dla czytelników i uzasadniona marketingowo?  

,

Media są czwartą władzą.
I mają trzem pozostałym patrzeć na ręce, niezależnie od tego, jaka opcja jest przy władzy.

A to oznacza, że gazeta przedwyborcza powinna się ukazywać co cztery lata, albo wcale.
  

avatar użytkownika
,

Z tego że media mają patrzeć władzy na ręce ma wynikać, że gazeta przedwyborcza ma ukazywać się co cztery lata albo wcale? Stosujesz logikę klasyczną, czy jakąś specjalną, filozoficzną odmianę logiki?  

,

Media mają rozliczać KAŻDĄ władzę. Wybory są co 4 lata.

To, że się teraz Wyborczej przypomniało, to, że Wyborcza się opowiada po jednej ze stron dyskursu politycznego, stawia ją w roli partyjnej szczekaczki i dyskwalifikuje jako poważne medium.
  

avatar użytkownika
,

Ale dlaczego? Podasz jakieś argumenty? Jeśli 4 lata temu nie było takiej mody, zwyczaju, konkurenci nie wystąpili z taką inicjatywą - i w związku z tym ktoś tego 4 lata temu nie zrobił, to teraz nie powinien robić, pod rygorem odebrania mu wiarygodności? Gdzie tu związek przyczynowo-skutkowy?  

,

Medium może mieć określony profil światopoglądowy, ale nie poglądy polityczne.  

avatar użytkownika
,

A skąd wiesz że w tych dodatkach gazety będą promowały partie polityczne, a nie swoje światopoglądy?  

,

A skąd wziął się termin przedwyborczy publikacji?


Ach już wiem, przypadkowy jest.
  

avatar użytkownika
,

Jeśli ktoś ma wyrazisty światopogląd, to jest zrozumiałe że przez taki właśnie pryzmat patrzy na politykę, gospodarkę, sztukę, naukę i wszelkie inne przejawy ludzkiej aktywności. Czy gazety miałyby zupełnie przestać się zajmować polityką i zaprzestać wyrażania opinie motywowanych sympatiami ideologicznymi, czy powinny zrobić sobie post jedynie w okolicy wyborów?  

,

Nie ma przestać się zajmować.
Ma traktować każdą władzę tak samo.
Żeby uniknąć zarzutów o stronniczość.
Słusznych.
  

avatar użytkownika
,

Ale gdzie tu zmiana traktowania władzy? Gdyby gazeta Wyborcza z Gazetą Polską wydrukowały podobne dodatki przy okazji poprzednich wyborów, wspierając te same obozy polityczne co obecnie, to czym by się ta sytuacja różniła od obecnej?

A może zakładasz, że Wyborcza chce wesprzeć obóz Zjednoczonej Prawicy i stąd oskarżenie o zmianę standardów?
  

,

Znów jeśli i gdyby...

GazWyb jest stroną konfliktu politycznego. A nie powinna.
  

avatar użytkownika
,

A gdyby wydano taki dodatek poprzednio, to rozgrzeszyłoby gazetę z bycia stroną konfliktu? W jaki sposób?

W jaki sposób gazeta ma prezentować swój światopogląd nie odnosząc się do polityki? Ma to być temat tabu na co dzień, czy tylko od wyborczego święta?
  

,

Media mają patrzeć politykom na ręce i rozliczać WSZYSTKICH, bez wyjątku.
Nie od dziś, nie od jutra, ZAWSZE.


Jako czytelnik wskazuję co jest źle.
Gdy Agora zaproponuje bym odpłatnie pomyślał, jak to złe wyplenić, to się będę zastanawiał.
Tak, jestem wyrachowanym cynikiem. Nie chce mi się myśleć za darmo.
  

avatar użytkownika
,

A co zmieniłoby w tej optyce wydanie takiego dodatku przy okazji poprzednich wyborów?  

,

Pokazałoby, że każda władza jest recenzowana, nie tylko władza PiS.  

avatar użytkownika
,

No ale przecież Gazeta Wyborcza popierałaby 4 lata temu władzę tak jak ją dziś krytykuje, a Gazeta Polska odwrotnie - mielibyśmy dokładnie takie samo polityczne zaangażowanie.  

,

No i ludzie mieliby jasność, kto jest medium a kto partyjniacką szczekaczką.
Cztery lata wcześniej.

Wiesz ile to jest kasy zaoszczędzonej na prenumeratach?
  

avatar użytkownika
,

Jednak nie odpowiedziałeś na pytanie co zmieniłoby to w kwestii wiarygodności. Przeciwnie - Twoja odpowiedź dowodzi, że niczego by to nie zmieniło.  

,

Dla mnie to jest różnica dyskwalifikująca.
Ty możesz robić za pelikana.
  

avatar użytkownika
,

Czyli jeśli ktoś dwuktrotnie zachował się niewiarygodnie, staje się wiarygodny... Ciekawa logika zaczerpnięta wprost z matematyki, gdzie -1 plus 1 daje zero. Teraz staje się zrozumiały postulat aby zachowaniu temu towarzyszyła zmiana wektora - raz popierać rząd, a raz opozycję. I byłaby w tym pewna racja - tylko pominąłeś jeden szczegół. Od czasu poprzednich wyborów rząd i opozycja zamieniły się miejscami, a postulowany przez Ciebie scenariusz nie oznacza -1 plus 1 z sumą 0, ale -2 lub 2.   

,

Podziwiam Twój system oceniania wiarygodności.
Ja mam trochę inny.
  

avatar użytkownika
,

"-2=0" czy "2=0" ?  

,

Masz dziwny system oceniania.
Nie rozumiem go, ale przecież ważniejsze jest, że Ty się w nim łapiesz...
  

avatar użytkownika
,

A co tu jest do łapania? Twierdzisz że jeśli ktoś dwukrotnie zgrzeszy, to otrzymuje z tego tytułu rozgrzeszenie. Kto tu ma "dziwny system oceniania"?  

,

To chyba Ty tak twierdzisz, bo to przecież Ty wpisujesz jakieś liczby.
  

avatar użytkownika
,

To podsumowanie Twoich kalkulacji: jeśli raz wydali dodatek - zgrzeszyli. Gdyby zrobili to dwa razy, byłby git... Zgadza się?  

,

Pytasz mnie o Twoją opinię, na temat mojej opinii?
Nie mam zdania.
Interesują mnie opinie garstki wybranych ludzi, nie łapiesz się.
  

avatar użytkownika
,

Pytanie nie dotyczyło opinii - to była prośba o potwierdzenie że zostałeś właściwie zrozumiany. Ale chyba sam się w tym trochę pogubiłeś?  

,

Piszesz jakieś liczby, dodajesz, odejmujesz, a potem pytasz co o tym sądzę.

Sądzę, że umiejętność dodawania i odejmowania jest ważna życiowo.
  

avatar użytkownika
,

Nie martw się - niejeden tęgi umysł by się w tym pogubił.  

,

Czyli nie potrafisz wyjaśnić do czego te liczby Ci służą...
Jak rozumiem fajnie wyglądają, dlatego je umieszczasz w zdaniu?
  

avatar użytkownika
,

Miejmy nadzieję że koleżanki i koledzy śledzący tę naszą pogawędkę zrozumieją.  

,

Mało prawdopodobne, ale nie należy wykluczać.  

avatar użytkownika
,

To proste jak matematyka. Minus jeden minus jeden nie równa się zero.  

,

No dobrze, to już wiemy, że umiesz dodawać i odejmować.
Ale te działania powinny mieć jakiś szerzej zrozumiały sens?
  

Najnowsze w tym dziale

WP Pilot z aplikacją na Samsung Smart TV
WP Pilot udostępnił właśnie nową aplikację dla użytkowników Samsung Smart TV. Pozwala na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo. Wystarczy do tego połączenie z internetem i pakiet telewizyjny WP Pilot.
Prawie 38-procentowy wzrost kanału rok do roku
NOIZZ.pl stworzył filtr w aplikacji Instagram, który wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość, umożliwia dodanie do tablicy z nazwą miejscowości tęczowej ramki. Akcja portalu jest reakcją na przyjęte przez ponad 50 jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty oraz województwa) deklaracje, że są obszarami wolnymi od “ideologii” LGBT. Funkcjonalność...
haloDoctor.pl, Medonet.pl oraz pozostałe serwisy Ringier Axel Springer Polska zawiązują strategiczne partnerstwo w celu upowszechnienia dostępu do usług lekarskich online. Aplikacja haloDoctor.pl pozwala w kilka minut, bez wychodzenia z domu – uzyskać konsultację lekarską, otrzymać e-receptę lub zwolnienie lekarskie od lekarzy różnych specjalizacji. Platforma jest dostępna w...
Dzięki publikacji wystandaryzowanych i porównywalnych ofert pracy portal No Fluff Jobs szybko zyskał popularność wśród specjalistów IT w Polsce i na Węgrzech. Od lipca rozpoczął swoją działalność także na rynku czeskim*. W branży IT oczekiwania związane z jawnością widełek płac są najwyższe. Według raportu “Doświadczenia kandydatów w IT...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764