logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta Wyborcza organizuje Wielki Test Wiedzy o Gdańsku

  PR 30.07.2020, przeczytano 140 razy

Jak długie jest gdańskie molo? Przy jakiej ulicy urodził się Gabriel Fahrenheit? Na ile dzielnic podzielony administracyjnie jest Gdańsk? Z podobnymi pytaniami będą mieli okazję się zmierzyć uczestnicy Wielkiego Testu Wiedzy o Gdańsku organizowanego przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto". Test odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia br. w nietypowym miejscu – na trybunach Stadionu Energa Gdańsk. Zwycięzca otrzyma 5000 złotych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta-wyborcza-organizuje-wielki-test-wiedzy-o-gdansku,387937,artykul.html

- Obchodząca w tym roku jubileusz 30-lecia trójmiejska redakcja „Gazety Wyborczej” niemal od początku ma swoją siedzibę w Gdańsku. Z miastem tym jesteśmy związani nie tylko geograficznie, ale też uczuciowo. Gdańsk to po prostu nasze miasto, z którego jesteśmy dumni. Dlatego staramy się upowszechniać wiedzę o jego bogatej historii, teraźniejszości oraz perspektywach rozwoju. Stąd pomysł, by zaprosić naszych czytelników do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Gdańsku – tłumaczy Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny trójmiejskiej „Wyborczej”.

W trosce o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa Wielki Test Wiedzy o Gdańsku zostanie przeprowadzony w wyjątkowym miejscu – na otwartym powietrzu, a jednocześnie pod dachem. Uczestnicy zasiądą w wygodnych fotelach sektora VIP na Stadionie Energa Gdańsk. Oczywiście w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego.   

Współorganizatorem testu jest Fundacja Gdańska, która przez wiele lat przygotowywała Olimpiadę Wiedzy o Gdańsku. Jest też wydawcą Encyklopedii Gdańska (2012) i jej internetowej wersji – Gedanopedii.  

– Umożliwia ona bezpłatny i nielimitowany dostęp do wszystkich haseł zamieszczonych w wersji drukowanej z założeniem jej permanentnej aktualizacji i rozbudowy. Na dziś liczy już ponad 5600 haseł, znajduje się w niej ponad 8000 fotografii z różnych okresów i ma 288 autorów. Nad merytoryką czuwa Komitet Wiedzy Gedanopedii, w skład którego wchodzą wybitni historycy, pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego oraz naukowcy. Każde napisane hasło jest dogłębnie analizowane, następnie poddawane redakcji, a dopiero potem publikowane. Dzięki temu Gedanopedia to rzetelne źródło wiedzy traktowane jako źródło naukowe w przeciwieństwie do np. Wikipedii – informuje Jacek Bendykowski, prezes zarządu Fundacji Gdańskiej.

Gedanopedia to jedno z podstawowych źródeł pomocnych w przygotowaniu się do Wielkiego Testu. Przyda się też wiedza ogólna o mieście oraz znajomość gdańskich dzielnic, które "Gazeta Wyborcza Trójmiasto" sukcesywnie opisuje na swoich łamach od września 2019 r. W arkuszu, który otrzymają do rozwiązania uczestnicy Wielkiego Testu, znajdzie się też część pytań z publikowanych w serwisie Trójmiasto.Wyborcza.pl w postaci mini quizów sprawdzających poziom znajomości poszczególnych dzielnic.

Na udzielenie odpowiedzi na 60 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru uczestnicy testu będą mieli 60 minut. Na zwycięzcę, oprócz tytułu mistrza wiedzy o Gdańsku, czeka nagroda finansowa w wysokości 5000 zł brutto. Z pustymi rękami nie wyjdą także osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsca. Dla nich przewidziane są nagrody w wysokości odpowiednio 2000 oraz 1000 zł brutto.  

Nad przygotowaniem pytań pracuje zespół pod kierownictwem prof. Sławomira Kościelaka z Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowcy deklarują, że poziom trudności będzie zróżnicowany i przypominają, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.  

Wielki Test Wiedzy o Gdańsku rozpocznie się w sobotę, 8 sierpnia br., o godz. 11.00 na Stadionie Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1). Aby w nim uczestniczyć, należy bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.bilety.wyborcza.pl/wielkitestgdansk. Warto zrobić to jak najszybciej, bo – ze względu na obostrzenia związane z pandemią – liczba miejsc jest ograniczona. 

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

Dodatkowe informacje:

Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Gdańsk.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Vectra do której niedawno dołączyła spółka Multimedia Polska S.A, przedłuża umowę o współpracy z kanałami Sportklub i Fightklub. Nowe porozumienie podpisane zostało aż na cztery lata i obowiązywać będzie do 2024 roku. Na jego mocy klienci operatora zachowają dostęp do obu kanałów sportowych, jak również dostęp ten utrzymają Ci,...
Zbudowano infrastrukturę testową internetu kwantowego
Amerykanie chcą stworzyć internet kwantowy. Sieć nowej generacji zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa. W obliczu narastającego problemu cyberprzestępczości zorganizowanej amerykański Departament Energii uruchomił prace nad siecią przesyłu danych nowej generacji. Nad innowacyjnym systemem pracują naukowcy z kilku amerykańskich uczelni. Dzięki wykorzystaniu zjawiska splątania...
Rozszerzona rzeczywistość zmieni telewizję
Zaawansowane narzędzia do projektowania i produkcji, które umożliwiają nadawcom tworzenie wirtualnych obiektów, są dostępne od kilku lat, ale od niedawna weszły do głównego nurtu w największych sieciach telewizyjnych. Grafika AR umożliwia lepszą interakcję, daje swobodę w opowiadaniu złożonej historii w bardzo wizualny sposób. Aplikacje Augmented...
Im dłużej trwa epidemia, tym bardziej realnie MŚP oceniają przyszłość
Najnowszy Barometr COVID-19, zrealizowany przez EFL na przełomie czerwca i lipca br., pokazuje bardziej realistyczne nastawienie przedstawicieli polskiego sektora MŚP do przyszłości niż jeszcze miesiąc temu. Po czterech miesiącach od wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce na szybką rekonwalescencję branży w tym roku liczy tylko 6 proc. firm, podczas gdy w maju ten odsetek był trzy...
WP Pilot udostępnił aplikację dla użytkowników korzystających z Huawei Mobile Services. Pozwala ona na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo na urządzeniach Huawei. Każdy użytkownik, który zainstaluje aplikację otrzyma darmowy dostęp do pakietu Starter Plus przez 14 dni.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764