logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta Wyborcza prezentuje wideoreportaże w ramach projektu EU4You

  PR 29.03.2019, przeczytano 187 razy

Dzisiaj na stronie eu4you.wyborcza.pl ukazał się nowy multimedialny reportaż „Gazety Wyborczej”, opowiadający o mieszkańcach Rygi i ich problemie z… Unią Europejską. Materiał powstał w ramach międzynarodowego projektu EU4YOU, w który zaangażowana jest polska redakcja oraz czterech innych partnerów medialnych: „El Pais”, „La Repubblica”, „Le Soir” i „Tribune de Geneve”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta-wyborcza-prezentuje-wideoreportaze-w-ramach-projektu-eu4you,381867,artykul.html

Podczas kilkumiesięcznej podróży po państwach Unii Europejskiej reporterzy z pięciu dzienników, zrzeszonych w stowarzyszeniu LENA (Leading European Newspaper Alliance) – „Gazety Wyborczej” z Polski, „El Pais” z Hiszpanii, „La Repubblica” z Włoch, „Le Soir” z Belgii oraz „Tribune de Geneve” ze Szwajcarii – odwiedzą wszystkie kraje członkowskie, aby poznać, w jaki sposób zjednoczona Europa jest obecna w życiu mieszkańców. Dziennikarze będą chcieli również dowiedzieć się, jak wpływa na nas prawo stanowione przez Parlament Europejski oraz jakie gotowe rozwiązania mają nam do zaoferowania zwolennicy eurosceptycyzmu.

Efekt tych podróży można zobaczyć w powstających w ramach projektu wideoreportażach – po jednym z każdego kraju członkowskiego – które „Gazeta Wyborcza” publikuje na stronie www.eu4you.wyborcza.pl. Do tej pory ukazało się pięć takich materiałów – z Polski i Estonii autorstwa dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, z Malty, który przygotował reporter z włoskiego dziennika „La Repubblica”, z Francji, który powstał za sprawą zespołu szwajcarskiego „Tribune de Geneve” oraz Litwy autorstwa dziennikarza z hiszpańskiego „El Pais”.

W najnowszym wideoreportazu z Łotwy, który „Gazeta Wyborcza” zaprezentowała dzisiaj – w piątek, 29 marca br., mieszkańcy Rygi opowiadają m.in. o życiu w cieniu Kremla i trudnych relacjach z sąsiadami. Jednak ich największym problemem jest starzejące się społeczeństwo i... Unia Europejska. Autorami materiału są Maciej Czajkowski oraz Michał Kokot – reporterzy polskiego dziennika.

Wszystkie 28 reportaży, z których 6 przygotowywane jest przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, zostanie opublikowanych na stronie eu4you.wyborcza.pl do dnia wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce. Materiały będą także regularnie ukazywać się na łamach „Naszej Europy” – weekendowego dodatku „Gazety Wyborczej” w formie artykułów prasowych.

Reportaże, powstające w ramach EU4YOU, wspiera kampania promocyjna prowadzona na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisie Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Publico24 Newsstand, multiplatformowy kiosk z dostępem do tysięcy wydań tytułów prasowych wprowadził nowe udogodnienie. Od kwietnia tego roku, indywidualni użytkownicy mają możliwość wykupienia miesięcznej subskrypcji. Do ich dyspozycji jest ponad 80 magazynów i gazet, a oferta jest stale powiększana o nowe tytuły.
Tiktok nowym narzędziem dla promocji młodych twórców i marek
Influencer marketing to jeden z najszybciej rosnących segmentów cyfrowego marketingu. Wykorzystanie do promocji znanych blogerów i vlogerów pozwala szybko zdobywać nowych klientów i docierać do bardzo szerokiej grupy odbiorców, zwłaszcza młodych. Warunkiem skutecznego influencer marketingu jest jednak odpowiedni dobór twórców do...
Internet 5. generacji dzięki komunikacji kwantowej?
Powstają pierwsze systemy komunikacji kwantowej, które posłużą do skonstruowania komputerów nowej generacji. Upowszechnienie komunikacji i urządzeń kwantowych przyczyni się do powstania bezpiecznego internetu, przyspieszy proces analizy dużych zbiorów danych zgromadzonych w ramach big data, pozwoli opracować niezawodne szyfry oraz udoskonalić technologię uczenia maszynowego.​...
Radio Pogoda w wygodnej aplikacji mobilnej
Wszyscy, którzy kochają piosenki sprzed lat i wyjątkowe audycje Radia Pogoda, mogą ich teraz słuchać w nowej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Dzięki aplikacji stacja oferuje dostęp do swojego programu na żywo wszędzie tam, gdzie jest zasięg internetu, a dodatkowo zachęca słuchaczy do udziału z zabawach antenowych i kontaktu z redakcją.
W czwartek, 18 lipca, kanał Kino Polska Muzyka osiągnął 0,26% udziału w oglądalności widowni komercyjnej, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce wśród kanałów muzycznych nadawanych kablowo lub satelitarnie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764