logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta Wyborcza prezentuje wideoreportaże w ramach projektu EU4You

  PR 29.03.2019, przeczytano 169 razy

Dzisiaj na stronie eu4you.wyborcza.pl ukazał się nowy multimedialny reportaż „Gazety Wyborczej”, opowiadający o mieszkańcach Rygi i ich problemie z… Unią Europejską. Materiał powstał w ramach międzynarodowego projektu EU4YOU, w który zaangażowana jest polska redakcja oraz czterech innych partnerów medialnych: „El Pais”, „La Repubblica”, „Le Soir” i „Tribune de Geneve”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta-wyborcza-prezentuje-wideoreportaze-w-ramach-projektu-eu4you,381867,artykul.html

Podczas kilkumiesięcznej podróży po państwach Unii Europejskiej reporterzy z pięciu dzienników, zrzeszonych w stowarzyszeniu LENA (Leading European Newspaper Alliance) – „Gazety Wyborczej” z Polski, „El Pais” z Hiszpanii, „La Repubblica” z Włoch, „Le Soir” z Belgii oraz „Tribune de Geneve” ze Szwajcarii – odwiedzą wszystkie kraje członkowskie, aby poznać, w jaki sposób zjednoczona Europa jest obecna w życiu mieszkańców. Dziennikarze będą chcieli również dowiedzieć się, jak wpływa na nas prawo stanowione przez Parlament Europejski oraz jakie gotowe rozwiązania mają nam do zaoferowania zwolennicy eurosceptycyzmu.

Efekt tych podróży można zobaczyć w powstających w ramach projektu wideoreportażach – po jednym z każdego kraju członkowskiego – które „Gazeta Wyborcza” publikuje na stronie www.eu4you.wyborcza.pl. Do tej pory ukazało się pięć takich materiałów – z Polski i Estonii autorstwa dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, z Malty, który przygotował reporter z włoskiego dziennika „La Repubblica”, z Francji, który powstał za sprawą zespołu szwajcarskiego „Tribune de Geneve” oraz Litwy autorstwa dziennikarza z hiszpańskiego „El Pais”.

W najnowszym wideoreportazu z Łotwy, który „Gazeta Wyborcza” zaprezentowała dzisiaj – w piątek, 29 marca br., mieszkańcy Rygi opowiadają m.in. o życiu w cieniu Kremla i trudnych relacjach z sąsiadami. Jednak ich największym problemem jest starzejące się społeczeństwo i... Unia Europejska. Autorami materiału są Maciej Czajkowski oraz Michał Kokot – reporterzy polskiego dziennika.

Wszystkie 28 reportaży, z których 6 przygotowywane jest przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, zostanie opublikowanych na stronie eu4you.wyborcza.pl do dnia wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce. Materiały będą także regularnie ukazywać się na łamach „Naszej Europy” – weekendowego dodatku „Gazety Wyborczej” w formie artykułów prasowych.

Reportaże, powstające w ramach EU4YOU, wspiera kampania promocyjna prowadzona na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisie Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Liczba wykupionych dostępów Premium Radia TOK FM dynamicznie rośnie – z oferty stacji na koniec marca br. korzystało już ponad 17 tys. subskrybentów, czyli o 70% więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Cyfrowa oferta Radia TOK FM w formie podcastów to ponad 65 tys. archiwalnych audycji Radia TOK FM i codziennie dodawane nowe, które powstają na...
Wyniki finansowe Grupy Agora w 1. kwartale 2019 r.
Rekordowe wpływy z działalności filmowej i rosnąca dwukrotnie szybciej niż na rynku dynamika sprzedaży biletów do kin sieci Helios zapewniły Grupie Agora wzrost przychodów w 1. kwartale 2019 r. Grupa z sukcesem rozwija sprzedaż treści w modelu subskrypcyjnym – w tym dostępów Premium TOK FM, a także działalność gastronomiczną, otwierając kolejne lokale...
Podsumowanie I kwartału 2019 r. w Grupie Cyfrowy Polsat
Grupa Cyfrowy Polsat bardzo dobrze rozpoczęła 2019 r. – odnotowała ok. 300 tys. więcej klientów multiplay i ponad 500 tys. dodatkowych usług kontraktowych rok do roku, a wskaźnik odejść klientów był kolejny raz na rekordowo niskim poziomie 7,2%. O silnych wynikach finansowych świadczy wynik EBITDA, który na bazie nowo obowiązujących standardów...
Specjalne wydanie magazynu Nasza Europa przed eurowyborami
W sobotę, 18 maja br. z "Gazetą Wyborczą" ukaże się wyjątkowy numer magazynu "Nasza Europa", wydany na tydzień przed wyborami do europarlamentu. Czytelnicy będą mogli w nim przeczytać m.in. o najciekawszych pojedynkach na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego, a także sprawdzić poglądy 6 ugrupowań na konkretne tematy.
W kwietniu TVN Fabuła odnotowała 23% wzrost oglądalności względem analogicznego okresu w roku ubiegłym! Udział w rynku za ostatni miesiąc wyniósł aż 0,75% w grupie komercyjnej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764