logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta Wyborcza z ponad 200 tys. płatnych subskrybcji cyfrowych

  PR 08.11.2019, przeczytano 448 razy
ilustracjastrzałka

200 226 - dokładnie tylu prenumeratorów na koniec września 2019 r. miało aktywną subskrypcję treści Wyborcza.pl. Przekroczenie poziomu 200 tys. prenumerat cyfrowych, czym może się pochwalić czołówka prestiżowych tytułów prasowych z całego świata, to kolejny sukces „Gazety Wyborczej” w roku, w którym obchodzi ona swoje trzydziestolecie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gazeta-wyborcza-z-ponad-200-tys.-platnych-subskrybcji-cyfrowych,384643,artykul.html

Na koniec 2018 r. „Gazeta Wyborcza” miała 170 tys. aktywnych prenumeratorów cyfrowych. 9 miesięcy później może pochwalić się  wzrostem tej liczby o 17%. Oznacza to, że na koniec września br. dostęp do dziennikarskich treści ma aż o 29 275 więcej osób, przy jednoczesnym wzroście średnich przychodów od użytkownika (ARPU).

- Ponad 200 tysięcy prenumerat cyfrowych  to naprawdę olbrzymi sukces „Gazety Wyborczej", która jest liderem pod względem liczby subskrypcji w Polsce i zajmuje 13. pozycję w światowym rankingu tytułów prasowych z NYT na czele. A to jest dopiero początek – mówi Jerzy Wójcik, wydawca dziennika.  - Pięć lat temu weszliśmy w świat internetu z impetem, determinacją i odwagą. Dziś to nasz żywioł, odnaleźliśmy w nim optymalny model biznesowy dla jakościowego medium jakim jest „Wyborcza”. To wszystko między innymi dlatego, że po 30 latach istnienia „Gazeta Wyborcza” nadal jest drogowskazem i przyjacielem dla kilkunastu milionów Polek i Polaków różnych pokoleń. Naprawdę można tylko nam pozazdrościć że dla nich pracujemy. Dziękujemy wszystkim naszym czytelniczkom i czytelnikom za zaufanie.

Do istotnego wzrostu liczby subskrypcji Wyborcza.pl odnotowanego w tym roku przyczyniły się przede wszystkim zmiany oferty wprowadzane od lutego 2019 - m.in. dostępy rodzinne, możliwość czytania „drukowanej” „'Gazety Wyborczej” online czy dzielenia się odblokowanymi artykułami z bliskimi, a także udostępnienie aplikacji Wyborcza.pl wszystkim prenumeratorom. Działania zespołu ds. rozwoju strategii online dziennika koncentrowały się w szczególności na przekonywaniu użytkowników do korzystania ze stałych, autoodnawialnych subskrypcji, których popularność korzystnie wpływa na wysoki poziom utrzymania klientów. Obecnie zdecydowana większość prenumerat indywidualnych, zarówno zakupionych w serwisach Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl, jak i w App Store oraz Google Play, to właśnie subskrypcje autoodnawialne

- Czasy, w których rozpoczynaliśmy transformację cyfrową, a polski użytkownik internetu płacący za dostęp do rzetelnego dziennikarstwa uważany był za nieistniejącego, mitycznego jednorożca, mijają bezpowrotnie. Mamy świadomość dużego udziału subskrypcji „Gazety Wyborczej” w tej ważnej dla mediów zmianie. Zdajemy też sobie sprawę z ogromnego zaufania prenumeratorów, z których większość przekonała się już do płacenia za dostęp w formie autoodnawialnej subskrypcji. Dla nas to wielkie zobowiązanie, zarówno pod względem dbałości o treści, jak i o doświadczenia prenumeratorów, ponieważ chcemy, żeby zostawali z nami na lata. Wysokie oczekiwania lojalnych czytelników wymagają wykształcenia w organizacji unikalnych kompetencji w zupełnie nowych obszarach - tłumaczy Danuta Breguła, dyrektorka strategii digital „Gazety Wyborczej”.

W ostatnich miesiącach zespół „Gazety Wyborczej” intensywnie pracował nie tylko nad uatrakcyjnianiem cyfrowej oferty, ale przed wszystkim nad zwiększaniem zaangażowania czytelników poprzez działania wydawnicze i marketingowe. Dzięki temu prenumeratorzy czytają kilkanaście razy więcej treści niż pozostali użytkownicy, a współczynnik rezygnacji z subskrypcji (churn rate) jest niski. Wyborcza.pl udoskonala też swoją aplikację mobilną oraz ofertę newsletterów tematycznych (Wyborcza.pl/newslettery) - obecnie rozsyła ich już kilkadziesiąt, m.in. na temat ekologii, książek, seriali czy w formie codziennego podsumowania wydarzeń dnia. W dbaniu o prenumeratorów pomagają narzędzia bazujące na algorytmach AI, rozwijane przez zespół technologii  „Gazety  Wyborczej”, m.in. dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Google DNI Fund. Z kolei zespół zajmujący się analizą danych regularnie przygląda się zachowaniu czytelników na stronie, poznaje ich zainteresowania i zaangażowanie, we współpracy z redakcją przeprowadza ankiety i sondy.

- Coraz lepiej znamy zwyczaje oraz potrzeby naszych prenumeratorów i staramy się na nie odpowiadać. Nie zapominamy jednocześnie o naszej głównej roli - gdy w kraju lub na świecie dzieje się coś naprawdę ważnego, napiszemy o tym niezależnie od prognoz czytelnictwa. Doborem tematów i ich wyeksponowaniem na stronie zajmują się u nas bowiem doświadczeni redaktorzy, którzy wiedzą, że zadaniem poważnej gazety jest informowanie, pogłębianie wiedzy o świecie oraz prezentowanie różnorodnych opinii – tłumaczy Aleksandra Sobczak, szefowa serwisu Wyborcza.pl, wicenaczelna „Gazety Wyborczej”.

O kolejnym sukcesie „Gazety Wyborczej” w zakresie prenumerat cyfrowych zadecydował także rozwój oferty dedykowanej odbiorcom z firm i instytucji.

-  Stale rozwijamy nasze propozycje dla klientów biznesowych, wzbogacając je o dodatkowe produkty, jak i usługi w wariancie premium - obserwujemy na rynku duże zapotrzebowanie na rozwiązania dedykowane biznesowi i instytucjom, dlatego aktualnie stawiamy na ich rozwój – mówi Joanna Kwas, dyrektor biura reklamy „Gazety Wyborczej” i grupy Wyborcza.

Zespół „Gazety Wyborczej” regularnie nawiązuje także partnerstwa z innymi firmami z rynku medialnego czy sektora finansowego, polegające np. na tworzeniu wspólnych pakietów czy korzystnych dla klientów oferta, a także współpracy w zakresie tworzenia i publikacji treści. W tym roku w tego typu działania włączyły się  m.in. z player.pl, PayPal, Visa czy sieć kin Helios. O nowym wyniku „Gazety Wyborczej” w zakresie prenumerat cyfrowych - 200 tys. subskrypcji będzie informować specjalna kampania promocyjna z hasłem „Tędy” prowadzona w kanałach własnych, mediach społecznościowych i prasie . Kreacje akcentują kluczowe dla gazety i jej czytelników wartości oferowane przez „Wyborczą”, m.in. spojrzenie w przyszłość, odwagę poruszania trudnych tematów, wiedzę i sprawdzone informacje.

„Gazeta Wyborcza” od 2014 r. jest w Polsce zdecydowanym liderem pod względem liczby płatnych dostępów do treści dziennikarskich. Także na świecie plasuje się w ścisłej czołówce - według opublikowanego w lipcu 2019 r. raportu międzynarodowego stowarzyszenia FIPP na temat prenumerat cyfrowych*, „Gazeta Wyborcza” zajmuje 13. miejsce globalnie, wyprzedzając takie tytuły, jak "New Yorker", "Corriere della Sera" czy "National Geographic”.

Bieżący rok jest jednym z ważniejszych w historii dziennika. W maju „Gazeta Wyborcza” uroczyście świętowała swoje 30. urodziny. Na obchody złożyły się: gala w redakcji na Czerskiej w Warszawie, podczas której przyznano nagrody m.in. Donaldowi Tuskowi i Jerzemu Owsiakowi, a także liczne spotkania i publikacje jubileuszowe oraz kampania wizerunkowa „Co pokolenie, to Wyborcza”.

Z potrzeby jeszcze większego zbliżenia czytelników, którzy chcą wspierać „Gazetę Wyborczą”, na początku października br. powstał Klub Przyjaciół Wyborczej. Przyjaciele otrzymują możliwość bezpłatnego wejścia na imprezy organizowane przez dziennik w całej Polsce, dostają comiesięczne raporty od naczelnych czy niepublikowane gdzie indziej informacje.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

Dodatkowe informacje:

* FIPP’s Global Digital Subscription (GDS) Snapshot

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

DoubleVerify, platforma software’owa zajmująca się pomiarami i analizami danych dotyczących mediów digital, ogłosiła wprowadzenie 16 nowych kategorii z obszaru Brand Safety i Suitability dla reklamodawców na TikToku, aby wspierać nowe filtry zasobów reklamowych tej platformy: Vertical Sensitivity oraz Category Exclusion, które zostaną uruchomione...
TVN Warner Bros. Discovery z nagrodami World Media Festivals 2024
Dziewięć złotych i pięć srebrnych nagród trafiło do dziennikarzy oraz tytułów TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals w Hamburgu. Wśród laureatów znalazły się między innymi reportaże dziennikarzy "Czarno na białym" i "Superwizjera" TVN.
WP Ads to self-service Wirtualnej Polski, który pozwala klientom na samodzielne zarządzanie kampaniami reklamowymi. Ostatnio został wzbogacony o możliwość dodawania kampanii wideo w materiałach publikowanych w serwisach internetowych. Obecnie w WP Ads zarejestrowanych jest już 1500 klientów.
Oktogram: gra karciana kontra dezinformacja i clickbaity
Każdego dnia spada na każdego z nas ogrom informacji i chyba nikt już nie jest w stanie ustrzec się przed manipulacją, fake newsami, udostępnianiem dalej nieprawdziwych treści. Jak nie dać się nieustannie wkręcać? Okazuje się, że odpowiedzią jest odpowiednia praca z emocjami, a dobra wiadomość jest taka, że można to wytrenować w całkiem przyjemny sposób m.in. grając...
SkyShowtime i Paramount: wyłączne partnerstwo w sprzedaży reklam
SkyShowtime i Paramount Advertising International ogłosiły dziś zawarcie umowy na wyłączność, na mocy której Paramount zajmie się sprzedażą reklam w serwisie SkyShowtime na wszystkich rynkach, na których platforma jest dostępna. Dzięki temu partnerstwu SkyShowtime i Paramount zapewnią wiodącym reklamodawcom dostęp do najwyższej jakości usług reklamowych na ponad...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764